Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biegli w nocy przez pola i lasy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Biegli w nocy przez pola i lasy
22-07-2023 12:48   Janusz Ludwiczak
Równo 150 osób wyposażonych w latarki i czołówki wzięło udział w nocnym biegu, który już po raz trzeci odbył się polnymi i leśnymi alejkami w Siedleczku i Leśnej Grobli.

Uczestnicy "III Biegu do Nocy" mieli do pokonania 5-kilometrową trasę, która prowadziła polnymi i leśnymi dróżkami Siedleczka i Leśnej Grobli.

W ramach tych zawodów po raz pierwszy zorganizowano również bieg nordic walking. Na starcie tej konkurencji pojawiło się 16 zawodników. Pierwszy trasę w ciągu 36 minut i 56 sekund ukończył poznaniak Edward Tomczyk, który ma 75 lat! Druga na mecie była Danuta Postek z czasem 39 minut i 3 sekund, a trzecie miejsce na podium w klasyfikacji nordic walking zajął Krzysztof Świtała (0:39:29).

Co ciekawe w biegu tym wziął udział również burmistrz Szymon Matysek wraz z żoną, a także jak w większości biegów wiceburmistrz Waldemar Biskupski.

W biegu głównym wystartowały 134 osoby. Pierwszy do mety w czasie 17 minut i 23 sekund dobiegł Radosław Pluciński, który co prawda nie pobił rekordu tej trasy (należy on wciąż Macieja Kowalskiego – 16 min i 42 sek), ale udało mu się pobić swój dotychczasowy rekord z 2021 r. (17 min i 39 sek).

Drugie miejsce zdobył Marek Szymczak z Brzeźna z czasem 17 minut i 31 sekund. Na podium znalazł się też sołtys Czerlejnka Waldemar Kukuła, który 5 kilometrów przebiegł w ciągu 17 minut i 38 sekund.

Wśród pań najlepsza okazała się naklanka, Żaneta Obara, która do mety dobiegła w czasie 22 minut i 12 sekund. Drugie miejsce zdobyła Karolina Goździewska z Poklatek (23 min i 19 sek), a niespełna minutę za nią jako trzecia do mety dobiegła Kamila Szwedziak z Paczkowa (0:24:12).

Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe, puchary oraz statuetki, a każdy zawodnik otrzymał medal, który świeci w nocy.

"III Bieg do Nocy" był czwartym etapem Grand Prix Biegów w Gminie Kostrzyn. Kolejna okazja do biegania już 19 sierpnia podczas ekstremalnego biegu "Cegła Run" na terenie starej Ciegielni w Iwnie. Trasa biegu prowadzić będzie przez teren polny, a zawodnicy będą mieli do pokonania takie przeszkody jak błoto, strumień, wzniesienia, pajęczyny linowe, pojazdy czy nawet czołganie się w rurze. Przewidziano też zadania polegające na przeciągnięciu czy przeniesieniu ciężaru.

Natomiast 10 września również w Iwnie, ale tym razem w Parku Mielżyńskich odbędzie się VI Bieg Pieczonej Pyry – będzie to zwykły bieg przełajowy na 5 km.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: