Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kradzież auta, pijani kierowcy i groźby karalne – KRONIKA KRYMINALNA - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kradzież auta, pijani kierowcy i groźby karalne – KRONIKA KRYMINALNA
17-06-2023 08:30   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
Policjanci zatrzymali 50-latka, który znęcał się psychiczne i fizycznie nad swoją partnerką. Za kierowanie gróźb karalnych wobec swoich domowników odpowie z kolei 34-letni mieszkaniec Kostrzyna. Funkcjonariusze otrzymali też zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Kia Stonic wartego 60 tys. zł. To nie jedyne zdarzenia kryminalne, jakie miały miejsce w gminie Kostrzyn.

Posiadali narkotyki
4 maja w Kostrzynie zatrzymany został 42-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w ilości 1,73 grama. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.
Z kolei 20 maja w Kostrzynie policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca, który kierował groźby pozbawienia życia i zdrowia wobec swoich domowników.
Ponadto zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w ilości 0,49 grama. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Znęcali się i kierowali groźby karalne
28 maja 2023 w Gułtowach zatrzymany został 50-letni mężczyzna, który poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur, poniżanie oraz stosowanie przemocy fizycznej znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzoną. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego.
Tego samego dnia, w Kostrzynie zatrzymany został 34-latek, który kierował groźby pozbawienia życia i zdrowia wspólnie zamieszkującym domownikom. Mężczyzna ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z poszkodowanymi.

Pijani za kółkiem
29 maja w Kostrzynie policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który prowadził motorower pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko promil.
Dwa dni później, w Drzązgowie zatrzymany został 17-latek, który prowadził auto bez prawa jazdy i na dodatek znajdował się w stanie nietrzeźwości przekraczającym 0,5 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu.

Prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu
24 maja 2023 roku w miejscowości Iwno zatrzymany został 47-letni kierujący samochodem marki Fiat Seicento. Po sprawdzeniu w systemach teleinformatycznych policji okazało się że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierujący za swój czyn odpowie przed sądem.

Ukradli auto warte 60 tys. zł
16 maja Komisariat Policji w Kostrzynie otrzymał zgłoszenie o przestępstwie kradzieży pojazdu marki Kia Stonic o wartości 60.000 złotych. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem technika kryminalistyki i funkcjonariusza zespołu dochodzeniowo-śledczego.

Kradzież paneli
10 maja nasza jednostka przyjęła zawiadomienie o przestępstwie kradzieży 24 sztuk paneli fotowoltaicznych i przewodów przez nieznanego sprawcę z terenu posesji na terenie gminy Kostrzyn o łącznej wartości strat wynoszących 15.600 złotych na szkodę pokrzywdzonej firmy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Oszustwa
1 maja na Komisariat Policji zgłosiła się osoba, która zgłosiła zawiadomienie o przestępstwie oszustwa. Nieznany sprawca w nieustalonym miejscu ze skutkiem w Kostrzynie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przy wykorzystaniu komunikatora Messenger, uzyskał dostęp do konta bankowego, a następnie doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci środków pieniężnych w kwocie 3.500 złotych.
Z kolei 4 maja doszło do kolejnego tego typu przestępstwa. Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przy wykorzystaniu portalu OLX.PL, poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru wywiązania się z umowy sprzedaży, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci środków pieniężnych w kwocie 500 złotych.

st. asp. Krystian Michalak
Komisariat Policji w Kostrzynie

ZOBACZ TAKŻE: Brutalny napad na DK92: "Gwałtowanie hamowali, skopali samochód i wybili szybę"


Komentarze (13)

25-06-2023 08:31:35
Aneta
Za wszelkiego rodzaju groźby i zastraszanie powinny być zdecydowane kroki prawne. Nie, że ktoś powie z przymusu "przepraszam" i załatwione. Od takich gróźb zaczynają się groźniejsze rzeczy. Jak już zauważyli poprzednicy dużo jest osób co myślą, że wszystko im wolno tacy jak łamią prawo bez konsekwencji to w końcu mogą doprowadzić do dużych tragedii. Co do broni to myślę, że to nie dla wszystkich. Nie chodzi o to jak kto umie strzelać tylko o to aby strzelać nie trzeba było. Skoro bez broni już jest tyle grożenia to faktycznie z bronią tacy ludzie to może być samo zło. Chciałbym aby policja była bardziej skuteczna. Im więcej przestępstw zostanie rozliczonych na początku tym mniej będzie potem dużych tragedii. Jak ktoś ma chęć i odwagę aby innym grozić, obrażać, poniżać i generalnie źle do innych zachowywać to musi mieć odwagę aby ponosić za swoje zachowania odpowiedzialność. Tutaj jest duża rola społeczeństwa i przede wszystkim policji aby rozliczać solidnie złych ludzi. Kto wobec innych zło czyni ten surową karę ponieść musi.
22-06-2023 09:04:18
PIOTR
Muszę zrobić sprostowanie - jest jakaś dyskusja a to już dobrze :). Tak jak pisałem nie broń dla każdego (bez przeszłości kryminalnej i po badaniach psychologicznych) poza tym oczywiście mając broń wiem, że jest jeszcze dużo przeszkód żeby miał ją każdy. Potrzeba dosyć dużo pieniędzy co już jest jest przeszkodą dla większości (kursy, treningi, opłaty obowiązkowe itd.) poza tym sama bron tez nie jest tania, dochodzi jeszcze obowiązkowa szafa S1 i dużo innych kosztów. Teraz co do policji i poleganiu na niej to już kwestia każdego z nas tylko czy osoba posługująca się bronią (np. JA), która zdała egzamin państwowy - ma pozwolenie, wystrzela w ciągu roku kilka tysięcy amunicji (pistolet, karabin i strzelba) uczestniczy w różnych szkoleniach, posługuje się gorzej bronią niz POLICJA, która wystrzela nie wiem ale obowiązkowo okolo 100 sztuk na rok. Kończąc temat dodam, że przeszkodą, że nie jest to dla każdego też jest czas bo trwa to około średnio 8-9 miesiecy PS. Czekam na dalszą dyskusje :)
22-06-2023 06:21:59
do@Piotr
Trafione w dziesiątkę z tym plebsem. Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą. Już ktoś z tej grupy kto chyba nie rozumie znaczenia tego słowa, nie zna jego genezy próbuje obrażać i pouczać innych. W ogóle nie odnosząc się do merytoryki sprawy, typowe. Nazywanie rzeczy po imieniu, tak właśnie powinno być a prawda w oczy kole. Nie każdy powinien mieć u nas broń. Policja powinna bardziej się starać aby sobie autorytet wyrobić.
21-06-2023 23:04:37
@@Piotr
"Plebs"... I ty jesteś blisko ze szkolnictwem? Żałosnej postawa :(
21-06-2023 20:47:51
@Piotr
Nie jestem przeciw dostępowi do broni ale na pewno nie dla każdego. Powiedzmy, że jestem blisko ze szkolnictwem i mam kontakt z wieloma rodzicami. To daje pewien przegląd społeczny.. Cześć z nich bez obaw, czuć dużą odpowiedzialność. Niestety duża część to osoby o wąskich horyzontach, bez polotu i poczucia odpowiedzialności, można rzec plebs. Dać takim broń to jak małpie brzytwę. Samosądy mogłyby być częścią folkloru. Niestety jako społeczeństwo nie dojrzeliśmy do takiej wolności bo nasz plebs myli wolność z dowolnością. Plebs, który dorwie się do kasy to już podwójna mieszanka wybuchowa. Na razie musimy polegać na policji.
21-06-2023 12:44:38
PIOTR
Jestem zwolennikiem łatwiejszego dostępu do broni palnej dla ludzi bez historii kryminalnej i zdrowych psychicznie i żeby wielu mądrych się nie wypowiadało - tak wiem za tym musi być zmienione polskie prawo żeby chroniło ofiarę a nie bandytę. Może wtedy ktoś bardziej by zastanowił decydując się na włamanie lub napad, miałby świadomość, że jest duża szansa, że osoba po drugiej stronie ma broń i co najważniejsze może jest użyć. Ciekawe jakie zdanie ludzi na ten temat? :) Dodam tylko, że trochę mam z bronią do czynienia i od kilku lat mozna mieć w PL broń czarnoprochową bez pozwolenia (jak wchodziła ustawa w życie, pełno było przeciwników którzy twierdzili, że w Polsce bedzie drugi DZIKI ZACHÓD :)) Trochę wiary w społeczeństwo :)
21-06-2023 06:29:19
Ku pamięci
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej"
20-06-2023 21:48:36
Policja
Panie i Panowie Policjanci, Panie Komendancie prosimy o rezultaty w zdecydowanym przywracaniu porządku!
20-06-2023 19:35:56
Prawda
Penerstwo przejmuje się Policją jak zeszłorocznym śniegiem.
20-06-2023 19:30:22
Stop bezkarności !!!
Najważniejsze aby penerstwo nie szanujące prawa nie było bezkarne. To właśnie poczucie bezkarności powoduje tyle przestępczych występków. Z tej bezkarności rodzą się duże tragedie. Policja musi być skuteczna stanowcza i wolna od nepotyzmu. Nie można na łamanie prawa patrzeć z przymrużeniem oka. Konsekwencje za łamanie prawa muszą być przykładne tak aby innym odebrać chęci to złych występków.
20-06-2023 06:26:03
Barbara
Prośba do policji o zwrócenie uwagi na pozastawiane samochodami chodniki. Z wózkiem nie da się przejść. Samochody też się przeciskają. Może dojść do wypadku. Przydałyby się patrole działające w tej sprawie. Miasto mamy małe i pozastawiane. Blisko rynku to już w ogóle masakra jakaś ale na osiedlach też chodniki pozastawiane.
19-06-2023 22:49:23
Jana
Ech.. jeszcze jakby zboków i popaprańców co zgorszenie sieją w końcu pozamykali... Może coś z tym zadziała policja.
19-06-2023 15:44:11
Irena
Brawo! Niech policja działa i likwiduje to chałatajstwo. Do czego to dochodzi. Niech policja działa ostro i studzi zapędy przestępców, brak kar tylko potęguje takie zapędy. Ci, którzy nie szanują innych łamiąc prawo nie mogą być bezkarni. Czas w naszej gminie na prawdziwe nowe porządki.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

10

mar

11:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Koncert pieśni wielkopostnych - chór Cantores assumptae
(po mszy św.)

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: