Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Maratończyk i druga Lechia zyskały 3 punkty. Płomień Nekla wycofał się z rozgrywek - klub musi zwrócić do gminy 40 tys. zł - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Maratończyk i druga Lechia zyskały 3 punkty. Płomień Nekla wycofał się z rozgrywek - klub musi zwrócić do gminy 40 tys. zł
14-04-2023 06:45   Janusz Ludwiczak
Maratończyk i druga Lechia zyskały 3 punkty. Płomień Nekla wycofał się z rozgrywek - klub ma zwrócić 40 tys. zł

Sprawa dotyczy nierozliczonej dotacji na funkcjonowanie klubu Płomień Nekla w wys. 35 tysięcy złotych.

– Do końca marca nie złożono sprawozdania za II półrocze ubiegłego roku, pomimo upomnień. Klub musi zwrócić dotację razem z odsetkami w kwocie 40,3 tys. zł – powiedział Radiu Warta Karol Balicki, burmistrz miasta i gminy Nekla.

W marcu prezes Płomienia Nekla, Tomasz Małecki wydał oświadczenie:
"W zarządzaniu zostały popełnione błędy, których konsekwencją było m.in. niezłożenie sprawozdania finansowego w wymaganym terminie, a co za tym idzie decyzje administracyjne. Obecnie zarząd klubu pracuje nad wyjściem z sytuacji. Niestety pewnych sytuacji nie da się już cofnąć. Kwestia dalszego finansowania stowarzyszenia będzie omawiana na posiedzeniu zarządu klubu. Sytuacja w klubie nie jest najlepsza, ale wierzymy, że w jakiś sposób uda się uratować sytuację, co pozwoli dokończyć rozgrywki" – napisał w oświadczeniu Tomasz Małecki, prezes Gminnego Klubu Sportowego Płomień Nekla.

12 kwietnia odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Płomienia Nekla.

– Prezes Tomasz Małecki oświadczył, że nierozliczanie dotacji nastąpiło głównie z jego winy, uzasadniając powodami osobistymi, za co wszystkich przeprosił. Komisja rewizyjna potwierdziła w swoim sprawozdaniu, że brakuje części faktur dotyczących rozliczenia dotacji oraz że brakuje części środków otrzymanych przez sponsorów, którzy wpłacali środki na konto klubowe – powiedział Radiu Warta wiceprezes klubu Mikołaj Kubiaczyk.

Po 15 kolejce, wraz z początkiem kwietnia Płomień Nekla wycofał się z rozgrywek w klasie A. Tym samym na konto Maratończyka Brzeźno i Lechii Kostrzyn II trafiły po 3 punkty za walkower. Oznacza to, że Maratończycy będą mieli przerwę w rozgrywkach w przedostatni weekend maja, zaś druga Lechia zakończy sezon o tydzień wcześniej – 10 czerwca.

W sobotę o godz. 14:00 pierwsza Lechia rozegra na stadionie przy Sportowej 12 w Kostrzynie mecz z Piastem Kobylnica. Dzień później również w Kostrzynie, w samo południe druga Lechia zmierzy się z Lubońskim KS, zaś Maratończyk Brzeźno zagra na wyjeździe w Łubowie z tamtejszym Piastem. Z kolei piłkarze GKS Gułtowy mają wolny weekend, ze względu na walkower klubu Koziołek Poznań II, który po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek.


Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich drużyn (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno, GKS Gułtowy i Lechia 2 Kostrzyn oraz Victoria Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.


Komentarze (1)

15-04-2023 18:42:13
Mieszkaniec Kostrzyna
Generalnie patrząc na sport amatorski, wydaje się, ze powinien on być finansowany ze środków własnych osób uprawiających ten sport. To jest ich hobby. Oczywiście gmina powinna wspierać to przez udostępnienie boiska, pomieszczeń - dostępnych dla wszystkich mieszkańców gminy.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
13

cze

17:00
SOKOLNIKI Klonowskie, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Klony

19:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Gwiazdowo

14

cze

18:30
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Hetman Orchowo
- zakończenie sezonu

15

cze

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Przemysław Poznań II
- zakończenie sezonu

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: