Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie trzeciego masztu sieci komórkowej w Gułtowach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nie będzie trzeciego masztu sieci komórkowej w Gułtowach
24-01-2019 07:23   Janusz Ludwiczak
Gułtowianie mogą być spokojni. Póki co we wsi nie powstanie 63-metrowy maszt telekomunikacyjny. Burmistrz gminy wydał odmowną decyzję ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

O sprawie informowaliśmy już na początku grudnia. Na zakończenie sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn w wolnych głosach i wnioskach radny Marek Kowalski poruszył temat budowy masztu sieci komórkowej i obawy mieszkańców.

– W Gułtowach są już dwa maszty, trzeci był, ale nie wiadomo dlaczego został rozebrany. Mieszkańcy mają obawy i chcieliby wyjaśnień. My nie znamy promieniowania – mówił radny Marek Kowalski.

– Na wniosek OSP zakupiliśmy za 8 tys. nowoczesne Motorole, ponieważ we wsi nie można było dodzwonić się telefonem komórkowym do straży pożarnej 11 sierpnia, kiedy była nawałnica. Jest fatalny zasięg w Gułtowach. Kiedyś były obawy, że używanie telefonów komórkowych będzie powodować raka, ale jakoś tego raka wszyscy nie mają, ja nie mam. Tak patrzę na panią sołtys i stwierdzam, że mieszkańcy Wiktorowa chętnie poprawili by zasięg nawet w konsekwencji fal, które wywołają u wszystkich raka, ale przynajmniej jak będą mieli raka to zadzwonią do lekarza – odpowiedział wtedy burmistrz Szymon Matysek.

W Gułtowach operator sieci Play, spółka P4 chciała wybudować ok. 63-metrowy maszt telekomunikacyjny. Cześć mieszkańców Gułtów nie chce jednak kolejnego masztu, gdyż we wsi są już dwa podobne maszty, a budowa kolejnego może pogorszyć ich stan zdrowia.

Póki co inwestycja ta nie powstanie. 10 stycznia burmistrz Gminy Kostrzyn wydał odmowną decyzję ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

"Gmina Kostrzyn nie posiada obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla przedmiotowego terenu..." – czytamy w decyzji burmistrza o odmowie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Jak zaznacza burmistrz w dalszej części decyzji powodem jest złożony sprzeciw przez kilku mieszkańców wobec planowanej inwestycji.

Inwestor może jednak odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego lub nawet złożyć ponowny wniosek.

– W takim małej miejscowości jak Gułtowy nie ma przyzwolenia społecznego na kolejny już trzeci maszt. Gułtowy to nie poletko inwestycyjne branży komórkowej – podsumowuje Marek Kowalski, radny gminy Kostrzyn.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

gru

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

12

sty

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- 28. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: