Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie, Brzeźnie, Gułtowach i w Iwnie zagra WOŚP – by "wygrać z sepsą" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie, Brzeźnie, Gułtowach i w Iwnie zagra WOŚP – by "wygrać z sepsą"
28-01-2023 16:19   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Główne wydarzenia odbędą się od godz. 15:00 w hali przy ul. Piasta w Kostrzynie. W programie m.in. pokazy tańca, występ Zespołu Pieśni i Tańca "Siekieracy", pokazy strażackie i koncert Tomasza Karolaka z zespołem "Pączki w tłuszczu". Ponadto WOŚP zagra w Brzeźnie, Gułtowach oraz w Iwnie.

Podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą fundusze na walkę z sepsą , która w ciągu kilku godzin może spowodować niewydolność wielonarządową, wstrząs i nawet śmierć.

– Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów. W Polsce sepsę wykrywa się u ok. 20 tys. osób każdego roku – wskazuje Jurek Owsiak, szef WOŚP.

W ramach 31. finału WOŚP planuje kupić urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej, analizatory do diagnostyki molekularnej i wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego, a także zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych czy komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

W gminie Kostrzyn Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w czterech miejscach. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Piasta w Kostrzynie od godz. 15:00 zaplanowano pokazy taneczne, występy i licytacje. O godz. 17:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy". Pół godziny później strażacy zapraszają na pokazy ratownictwa medycznego, a o godz. 19:00 odbędzie się koncert Tomasza Karolaka wraz z zespołem "Pączki w tłuszczu". Na zakończenie o godz. 20:00 światełko do nieba.

Już od godz. 13:00 WOŚP zagra w Gułtowach, w szkole podstawowej. W programie m.in. przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów, występy artystyczne, turniej gier planszowych i liczne licytacje.

WOŚP zagra również w Brzeźnie (w remizie OSP). Od godz. 15:00 do 17:00 panie z Koła Gospodyń Wiejskich wraz z uczniami szkoły podstawowej i OSP Brzeźno gwarantują występy artystyczne, pokazy karate, licytacje oraz gorącą herbatę i słodki poczęstunek. Ponadto fotobudka i wata cukrowa

Z kolei od 15:00 do 18:00 Orkiestra zagra w Szkole Podstawowej w Iwnie. W programie m.in. licytacje, "kawiarenka pod Serduszkiem", pokazy taneczne i recital Amelii Walkowiak (gitara i śpiew).

W sumie podczas niedzielnego 31. finału WOŚP w gminie Kostrzyn kwestować będzie 41 wolontariuszy.

Dodajmy, że podczas poprzedniego, 30. finału WOŚP w gminie Kostrzyn udało się zebrać 45 657,15 zł.


R E K L A M A

Komentarze (6)

29-01-2023 11:12:54
@Stad
O, jaka konstruktywna opinia. Widać dla niektórych 70 milionów długu to drobne i powód do dumy, a nie niepokoju.
29-01-2023 01:22:06
Stąd
Jedyne co tonie to twój rozum w odmętach głupoty
29-01-2023 00:12:16
@Ciekawska
Zapytaj burmistrza i radnych, o koszt. Czy Karolak za free? Koszt utrzymania MGOK 1500000 zł na 2023 r. Zabawa trwa a Titanic tonie!
28-01-2023 21:57:29
@Kostrzynianin
Ooo, to prąd, fajerwerki i pączki z masła za bóg zapłać są? Wątpię...trolu
28-01-2023 21:36:07
Kostrzynianin
@Ciekawska: Dobra wola ludzi i chęć pracy wolontariuszy pisowski trolu.
28-01-2023 19:03:35
Ciekawska
W poprzednim finale zebrano 45 tysięcy. A ile kosztowała organizacja?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: