Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Czerlejnie otwarto świetlicę wiejską – "mieszkańcy czekali 30 lat na miejsce do spotkań" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Czerlejnie otwarto świetlicę wiejską – "mieszkańcy czekali 30 lat na miejsce do spotkań"
05-12-2022 06:04   Janusz Ludwiczak
W czwartym co do wielkości sołectwie gminy Kostrzyn, liczącym blisko 800 mieszkańców Czerlejnie otwarto świetlicę wiejską. Jej budowa trwała niespełna rok i kosztowała ponad 1,3 mln zł.

Budynek świetlicy wiejskiej w Czerlejnie jest w pełni nowoczesny, zasilany panelami fotowoltaicznym. wyposażony w pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe. Jego budowa trwała niespełna rok i kosztowała ponad 1,3 mln zł (1 337 379,32 zł), z czego 30% środków pochodziło z dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Świetlica wiejska została uroczyście otwarta, w przededniu Święta Niepodległości.

– Inwestycja ta została dofinansowana w wysokości 400 tysięcy złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych z dodatku dla gmin PGR-owskich. Ta placówka jest odpowiedzią na lokalną działalność. Tutaj działa prężnie koło gospodyń wiejskich, działają prężnie seniorzy. Cieszę się, że jedna z największych miejscowości gminy Kostrzyn będzie miała swoje miejsce dla spotkań – powiedziała posłanka PiS i była minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Okazuje się, że mieszkańcy Czerlejna czekali trzy dekady na swoje miejsce do spotkań.

– Od wielu lat mieszkańcy zgłaszali potrzebę powstania takiego miejsca, trwało to nawet 30 lat. Wcześniej był tutaj klub rolnika, ale z czasem został zagospodarowany na mieszkania. Do tej pory musieliśmy korzystać ze świetlicy wiejskiej w Czerlejnku. Zebrania wiejskie odbywały się też na terenie szkoły podstawowej. Pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca jest naprawdę dużo: różnego rodzaju spotkania integracyjne dla mieszkańców, warsztaty, wieczory seniora, wieczornice patriotyczne – raduje się Agnieszka Augustyn, sołtys Czerlejna.

Kolejne tego typu obiektu mają powstać w sołectwach, w których też brakuje świetlicy wiejskiej.

– W najbliższych latach chcielibyśmy, by świetlice powstały w Klonach, Ługowinach i Sannikach. Sołectwa ta nie mają swoich świetlic. Będziemy opracowywać projekty i szukać środków finansowych – zapowiada Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

ZOBACZ TAKŻE: "Nazwa wsi pochodzi od kmiecia Czyrniela, a pierwsza wzmianka pochodzi z 1218 r."


R E K L A M A

Komentarze (4)

07-12-2022 17:04:56
@Aldona
Łubu dubu, łubu dubu...
07-12-2022 10:25:18
Aldona
Panie Redaktorze. Bardzo ładna relacja z otwarcia. Zapewniam Pana, że nikt z Mieszkańców Czerlejna nie zapomniał o otwarciu świetlicy w naszej miejscowości. A tym bardziej po 3 tygodniach. Tym bardziej, że czekaliśmy na to kilkadziesiąt lat. I w końcu się doczekaliśmy. Dziękujemy Panu Burmistrzowi, Radnej Beacie, Radnym, Pani Sołtys i wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.
05-12-2022 21:39:08
REDAKCJA
@Piotr: Lepiej późno niż wcale. Dzień później było Święto Niepodległości i uroczysta sesja rady gminy z wręczeniem Nagrody Rycerza Kostro. Później były inne wydarzenia, byłem też zajęty inną pracą, zabrakło czasu. Co prawda po 3 tygodniach, ale jak już wspomniałem lepiej późno niż wcale. Pozdrawiam.
05-12-2022 20:43:00
Piotr
O otwarciu świetlicy wiejskiej w Czerlejnie już mieszkańcy dawno zapomnieli,a redaktor dopiero się obudził i zamieścił materiał z tej imprezy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: