Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Siedlcu odbędzie się kiermasz charytatywny dla Tomka, który walczy z glejakiem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Siedlcu odbędzie się kiermasz charytatywny dla Tomka, który walczy z glejakiem
04-12-2022 00:58   Janusz Ludwiczak
W niedzielę na placu przy kościele w Siedlcu odbędzie się kiermasz charytatywny dla Tomka Pawlika, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu.

Tomasz Pawlik ma 55 lat. Mieszkaniec Siedlca zmaga się z glejakiem, czyli guzem mózgu.

– Kilka tygodni temu życie rodziny brutalnie przerwała śmiertelna diagnoza... Nowotwór mózgu, bardzo złośliwy guz, glejak... Lekarze dają Tomkowi 12 miesięcy życia, ale on się nie podda, ma dla kogo żyć! Szansa jest jeszcze w Niemczech, w szpitalu w Kolonii... Niestety, koszt leczenia sięga kilkuset tysięcy złotych! Błagamy o pomoc, by ratować życie! – apeluje Małgorzata Pawlik, żona Tomka wraz z córkami.

– Tata od jakiegoś czasu źle się czuł... Przeżył już zawał, więc myślał, że znów dokucza mu serce. U kardiologa okazało się jednak, że wszystko w porządku. Tata jednak zaczął tracić przytomność i wiedzieliśmy, że dzieje się coś złego... Badanie głowy pokazało brutalną prawdę... Lekarze na początku podejrzewali udar. Tymczasem okazało się, że diagnoza jest sto razy gorsza. Guz mózgu.
Guz został usunięty, jednak badanie histopatologiczne nie pozostawiło złudzeń. Nowotwór okazał się glejakiem... To jeden z najbardziej agresywnych, najbardziej śmiertelnych guzów mózgu. Atakuje zaciekle, często wraca... Taty przypadek okazał się bardzo ciężki. Niestety guz zostawił naciek w miejscu, które jest nieoperacyjne... Lekarze zdecydowali o wdrożeniu leczenia - chemio- i radioterapii. Szacują, że przedłuży to życie naszego taty o około 12 miesięcy. To tak bardzo mało czasu...
Nie możemy się poddać, zrobimy wszystko, żeby uratować mu życie... Żeby kupić mu kolejne dni, miesiące, lata, podczas którego będzie mężem, tatą - będzie po prostu żyć... Wiemy, że szansą dla chorych na glejaka jest leczenie w Niemczech. W Kolonii z powodzeniem stosuje się immunoterapię... Niestety tam tata będzie prywatnym pacjentem, za wszystko będziemy musieli zapłacić. Czekamy na kosztorys z kliniki, kwota może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych
– dodaje córka Tomasza.

Szansą dla Tomka jest immunoterapia w Kolonii, której koszt to ponad 500 tys. zł. Od połowy czerwca na portalu siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka na rzecz chorego mieszkańca Siedlca. Do tej pory dzięki dobrej woli i hojności ponad 1,1 tys. osób udało się zebrać 61 156 złotych, jednak to zaledwie 12% wymaganej kwoty. Wciąż brakuje ponad 457 tys. zł.

Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, również dziś w godz. od 9:30 do 13:30 na błoniach przy kościele św. Mikołaja w Siedlcu odbędzie się kiermasz charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz chorego Tomka Pawlika.

– W sprzedaży wszelkie różności od książek przez elektronikę i ubrania po pyszne wypieki – zapowiadają organizatorzy.

Dodajmy, że o godz. 12:00 w kościele św. Mikołaja w Siedlcu zostanie odprawiona suma odpustowa.

Cały czas na portalu siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka na rzecz chorego mieszkańca Siedlca organizowana przez Fundację SiePomaga. Tomkowi można pomóc też w różnego rodzaju licytacjach na facebookowej grupie Licytacje dla Tomka - POWSTRZYMAJMY ZŁOŚLIWCA.


Fot: archiwum rodzinne

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14

lip

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: