Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parlamentarzyści PO zawitali do Kostrzyna {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Parlamentarzyści PO zawitali do Kostrzyna {►FILM}
25-11-2022 06:04   Janusz Ludwiczak
– Sam mam dwie córki. To co wygaduje Kaczyński, że kobiety piją, dają w szyję jest upokarzające. Mówi to człowiek, który nie ma pojęcia o rodzinie – mówił senator PO Marcin Bosacki podczas niedawnego spotkania w Kostrzynie.

7 listopada w sali Klubu Seniora Biblioteki Publicznej w Kostrzynie odbyło się spotkanie z senatorem Platformy Obywatelskiej, Marcinem Bosackim oraz wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Markiem Golą.

– Już półtora roku temu mogliśmy otrzymać środki unijne. Regularnie odrzucane są inicjatywy senackie – mówił w Kostrzynie senator PO, Marcin Bosacki.

Senator odniósł się również do wydłużenia kadencji samorządów.

– Każde wybory i kadencja są pewną umową z obywatelami. Jeśli ktoś umawiał się na 5 lat nie może mieć tego mandatu na 5,5 roku. PiS zawsze dostaje gorszy wynik w wyborach samorządowych niż krajowych. Wybory samorządowe zbiegną się z wyborami do Parlamentu Europejskiego. PiS uderza też w samorządy, zabierając im pieniądze i dodając kolejne uprawnienia jak np. ustawa węglowa. To nie jest zadanie dla samorządów – stwierdził senator Marcin Bosacki.

Podczas spotkania poruszano też wiele spraw ogólnopolskich, m.in. związanych z ekologią, elektrowniami wiatrowymi i polityką społeczną.

Z kolei w miniony poniedziałek, 21 listopada tym razem do Kostrzyna zawitał poseł PO, Waldy Dzikowski, a także starosta Jan Grabkowski i radny powiatu poznańskiego Kazimierz Dworczak.

"Rozmawialiśmy o samorządzie - opłatach, kosztach i jakości sfery budżetowej. Mówiliśmy też o inflacji, drożyźnie - po prostu o codzienności. Wzrost cen o 20%, 50% czy 100% jest codziennym dramatem rodzin. Ile ma kosztować chleb żeby piekarz opłacił czynsz, pracownika i wysokie koszty energii?! Zdajemy sobie sprawę z naszych błędów przed 2015 rokiem. Wyciągneliśmy wnioski i jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za Polskę, dla przyszłych pokoleń!" – napisał na swoim profilu poseł PO Waldy Dzikowski.

W spotkaniach wzięli udział także: burmistrz Szymon Matysek wraz ze swoim zastępcą Waldemarem Biskupskim oraz radni: Przemysław Kubiak, Szymon Frąckowiak i Piotr Kotarski.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Dmuchany plac zabaw dla dzieci
w godz. 16:00-18:00 (sala gimnastyczna)

22

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

24

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych

01

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
VIII Targi Edukacyjne i Zawodów
w godz. 8:00-12:00

02

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z Centrum Aktywności "Frajda"? ►więcej

Zdecydowanie, z każdej formy

TAK, ale tylko z lodowiska

TAK, ale tylko z wrotkowiska

TAK, ale tylko z placu zabaw

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: