Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parlamentarzyści PO zawitali do Kostrzyna {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Parlamentarzyści PO zawitali do Kostrzyna {►FILM}
25-11-2022 06:04   Janusz Ludwiczak
– Sam mam dwie córki. To co wygaduje Kaczyński, że kobiety piją, dają w szyję jest upokarzające. Mówi to człowiek, który nie ma pojęcia o rodzinie – mówił senator PO Marcin Bosacki podczas niedawnego spotkania w Kostrzynie.

7 listopada w sali Klubu Seniora Biblioteki Publicznej w Kostrzynie odbyło się spotkanie z senatorem Platformy Obywatelskiej, Marcinem Bosackim oraz wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Markiem Golą.

– Już półtora roku temu mogliśmy otrzymać środki unijne. Regularnie odrzucane są inicjatywy senackie – mówił w Kostrzynie senator PO, Marcin Bosacki.

Senator odniósł się również do wydłużenia kadencji samorządów.

– Każde wybory i kadencja są pewną umową z obywatelami. Jeśli ktoś umawiał się na 5 lat nie może mieć tego mandatu na 5,5 roku. PiS zawsze dostaje gorszy wynik w wyborach samorządowych niż krajowych. Wybory samorządowe zbiegną się z wyborami do Parlamentu Europejskiego. PiS uderza też w samorządy, zabierając im pieniądze i dodając kolejne uprawnienia jak np. ustawa węglowa. To nie jest zadanie dla samorządów – stwierdził senator Marcin Bosacki.

Podczas spotkania poruszano też wiele spraw ogólnopolskich, m.in. związanych z ekologią, elektrowniami wiatrowymi i polityką społeczną.

Z kolei w miniony poniedziałek, 21 listopada tym razem do Kostrzyna zawitał poseł PO, Waldy Dzikowski, a także starosta Jan Grabkowski i radny powiatu poznańskiego Kazimierz Dworczak.

"Rozmawialiśmy o samorządzie - opłatach, kosztach i jakości sfery budżetowej. Mówiliśmy też o inflacji, drożyźnie - po prostu o codzienności. Wzrost cen o 20%, 50% czy 100% jest codziennym dramatem rodzin. Ile ma kosztować chleb żeby piekarz opłacił czynsz, pracownika i wysokie koszty energii?! Zdajemy sobie sprawę z naszych błędów przed 2015 rokiem. Wyciągneliśmy wnioski i jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za Polskę, dla przyszłych pokoleń!" – napisał na swoim profilu poseł PO Waldy Dzikowski.

W spotkaniach wzięli udział także: burmistrz Szymon Matysek wraz ze swoim zastępcą Waldemarem Biskupskim oraz radni: Przemysław Kubiak, Szymon Frąckowiak i Piotr Kotarski.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Kiermasz charytatywny dla Tomka Pawlika, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu
►więcej szczegółów
w godz. 9:30-13:00

10

gru

18:00
KOSTRZYN, Rynek
Uruchomienie lampek na choince i świątecznej iluminacji
Wizyta św. Mikołaja

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 15:00-19:00

SIEKIERKI, Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich ul. Karalusa 1
Kiermasz świąteczny
w godz. 16:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
KKP ma już 4 lata. Jak oceniasz kostrzyńską komunikację? ►więcej

Dobrze, nie mam zastrzeżeń

Tak sobie, autobusy muszą być dopasowane do odjazdów pociągów

Słabo, brakuje kursów wieczornych

Nie mam zdania, i tak jeżdżę autem


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: