Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poseł Bartłomiej Wróblewski odwiedził gminę Kostrzyn, by promować "Polski Ład" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Poseł Bartłomiej Wróblewski odwiedził gminę Kostrzyn, by promować "Polski Ład"
17-08-2021 05:13   Janusz Ludwiczak
Zaledwie 5 osób uczestniczyło w spotkaniu posła PiS, Bartłomieja Wróblewskiego z mieszkańcami na kostrzyńskim Rynku. Parlamentarzysta partii rządzącej odwiedził Kostrzyn i Gułtowy, by promować "Polski Ład".

W ubiegły poniedziałek poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski zawitał do Kostrzyna. Najpierw spotkał się z przedsiębiorcą Dariuszem Śródeckim z firmy MD Projekt Kompleksowe Usługi Inżynierskie. Podczas spotkania rozmawiano o uproszczeniu procedur związanych z pozwoleniami na budowę.

Następnie poseł spotkał się z burmistrzem gminy Kostrzyn, Szymonem Matyskiem. Rozmowa dotyczyła m.in. planów inwestycyjnych i możliwości ich dofinansowania.

W końcu parlamentarzysta zawitał na kostrzyński Rynek, by spotkać się z mieszkańcami. Pojawiło się zaledwie… 5 osób, w tym radni: Beata Knopkiewicz i Przemysław Kubiak. Co ciekawe zabrakło radnego Artura Wojciechowskiego, który jest asystentem posła.

Poruszano m.in. takie kwestie jak kwota wolna od podatku, emerytury, mieszkanie bez wkładu wolnego i dom bez formalności, a także w jaki sposób rząd chce finansować program "Polski Ład".

Na zakończenie poseł Bartłomiej Wróblewski zawitał do Gułtów, by spotkać się ze strażakami z OSP.

– Liczymy na pomoc dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gułtowach. W Polskim Ładzie duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo. Gułtowska OSP potrzebuje nowego auta. Stare auto jest bardzo wyeksploatowane, nowe jest priorytetem – powiedział Radiu Poznań Marek Kowalski, radny gminy Kostrzyn.

Rozmowa z posłem Bartłomiejem Wróblewskim:

Nie żal, że nie udało się Panu Posłowi zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich?
No takie są prawa demokracji. Cieszę się, że uzyskałem bardzo dobry wynik w Sejmie. W Senacie zabrakło jednego głosu. Wiemy, że w czasie takiej ostrej polaryzacji politycznej bardzo jest trudno kandydatom obozom niepodległościowego przekonać lewicę, liberałów. To był dobry czas. Myślę, że był to okres przełamywania barier. Sporo osób z opozycji przekonało się do mojej kandydatury.

Czemu możemy zawdzięczać wizytę Pana Posła w gminie Kostrzyn?
Główny powód to taki, że promuję "Polski Ład" na terenie Poznania i powiatu poznańskiego.

Z Kostrzyna Pan Poseł wybiera się do Gułtów. Są plany by jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego (KSRG). Uda się też pozyskać nowy wóz dla OSP Gułtowy?
Ze strażakami w gminie Kostrzyn jestem zaprzyjaźniony. Współpracowaliśmy w 2017 i 2018 roku. Wtedy udało się dla każdej z jednostek uzyskać sprzęt ratunkowy, później OSP Brzeźno uzyskało nowy wóz strażacki. Teraz czas na Gułtowy. Ochotnicy robią bardzo dobrą robotę.

Co może zyskać gmina Kostrzyn dzięki "Polskiemu Ładowi"?
Liczne inwestycje – drogi, oczyszczalnia ścieków w Skałowie, termomodernizacja szkół czy reont domu katolickiego. Tych inwestycji jest więcej. Polski Ład oznacza bardzo duże inwestycje w drogi, kanalizację, remonty budynków użyteczności publiczności. Dofinansowania będą rzędu 90%. To jest duża szansa.

Mówił Pan Poseł, że rząd przeznaczy na samorządy 80 miliardów złotych. Czy faktycznie gminy otrzymają po 7-8 mln zł?
To jest minimalna kwota w wynikająca z podzielenia 200 mld zł w pierwszej transzy. Organizatorem programu inwestycji lokalnych jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Do 15 sierpnia trwa pierwszy nabór, pod koniec września ruszy kolejny nabór. Idea jest taka, żeby każdy samorząd mógł skorzystać ze środków.


Komentarze (6)

19-08-2021 08:04:00
Wyborcy
Komentator podpisujący się gwiazdkami dokładnie pokazał wyborcy różnicę w programach: z jednej strony 500+ i 13-tka oraz 14-tka, a z drugiej strony... "piniendzy nie ma i nie będzie" + 8 gwiazdek (sięgnęliście już dna?). Takie przypomnienie, na kogo mamy głosować - bezcenne!!!
18-08-2021 23:51:59
Wyborca
Jakim "bogatym" programem kupuje ciebie "opozycja"? Kiepskim, skoro niewielu na nich głosuje... Proste :) [Spadochroniarz z Brukseli sięga dna - to jest ten program?]
17-08-2021 23:18:34
***** ***
@Wyborca: Powiadasz program... 2 mld zł rocznie dla TVPiS, te nagrody im się po prostu należały, miliony dla Rydzyka, Misiewcz, wycinka drzew, dwie wieże, import węgla z Rosji, wypadki SOP, Pegasus, zmarnowane 68 mln zł na wybory Sasina... Pomijam już, że nie mamy żadnych przyjaciół... Ale pewnie, bierz sobie dalej 500+ lub 13-tkę i 14-tkę... bo tym Cię już kupili...
17-08-2021 22:45:01
Wyborca
Wybory wygrywają ci, którzy mają PROGRAM. Proste. Wasi nie wygrywają, ponieważ program pt. "Odsunąć PIS od władzy" niewielu interesuje
17-08-2021 12:52:19
Mieszkaniec
Do Ag: to smutna reflekksja, ale musimy zrobić wszystko, żeby ten stan zmienić!
17-08-2021 11:13:21
Ag
I co z tego że było 5 osób jak i tak NIESTETY wybory będą wygrane przez nich...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: