Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nietrzeźwi za kółkiem – rekordzista miał prawie 2,5 promila alkoholu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nietrzeźwi za kółkiem – rekordzista miał prawie 2,5 promila alkoholu
26-05-2022 07:40   Janusz Ludwiczak
Policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców, a także osoby, które prowadziły auto pomimo sądowego zakazu. W ręce funkcjonariuszy wpadł również 20-latek, który wybił szyby w wiatach na kostrzyńskim dworcu.

Nietrzeźwy kierujący – rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu

3 kwietnia w centrum Kostrzyna został zatrzymamy 49-latek, który kierował autem w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,4 promila alkoholu we krwi. Kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w Iwnie pod koniec kwietnia. 45-letni mężczyzna kierował samochodem marki Volkswagen.

– Kierujący pojazdem, wcześniej wjechał w znaki drogowe. Po przybyciu na miejsce policjanci, poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości, wynoszącym blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśnia asp. Krystian Michalak z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Prowadzenie pojazdu na zakazie

5 kwietnia w Kostrzynie zatrzymany został 33-letni mężczyzna, który prowadził auto marki Hyundai pomimo zakazu.

– Po sprawdzeniu w systemach teleinformatycznych policji okazało się że mężczyzna posiada aktualny zakaz do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 lat. Kierowca za swój czyn odpowie przed sądem – zaznacza asp. Krystian Michalak.

Podobna sytuacja miała 15 kwietnia. W Kostrzynie zatrzymano 27-latka, który miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

To nie jedyne zdarzenia kryminalne, jakie miały miejsce w gminie Kostrzyn w kwietniu:

Przemoc w rodzinie
14 kwietnia w Kostrzynie zatrzymany został 36-letni sprawca, który poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur, wyzywanie i obrażanie używając słów powszechnie uznanych za obelżywe oraz grożeniem pozbawienia życia i zdrowia, znęcał się psychicznie nad rodziną. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej we Wrześni prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Wybił szyby w wiatach na kostrzyńskim dworcu
23 kwietnia funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 20-letniego mieszkańca Kostrzyna, który poprzez uderzenie dokonał uszkodzenia szyby wiaty peronu na stacji Kostrzyn Wielkopolski, powodując starty przekraczające 500 złotych. Młody mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.


Fot: Policja

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: