Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powalone drzewa, zerwane dachy i zawalona ściana budynku – skutku orkanu Nadia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Powalone drzewa, zerwane dachy i zawalona ściana budynku – skutku orkanu Nadia
31-01-2022 06:52   Janusz Ludwiczak
Miniona doba była bardzo pracowita dla strażaków również jednostek OSP z Kostrzyna, Brzeźna i Gułtów. Powalone drzewa zablokowały drogi m.in. w Glince Duchownej i Ługowinach. W wyniku porywistego wiatru runęła ściana budynku przy ul. Cmentarnej w Kostrzynie. Zerwany został dach kurnika w Paczkowie – trzeba było ewakuować 22 tysiące kur.

Już w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia (alarm pomarańczowy – wyższy) o bardzo silnym wietrze do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, a lokalnie nawet do 115 km/h.

Stacje meteo zanotowały w nocy z soboty na niedzielę prędkość wiatru sięgającą nawet 90 km/h. Taką pogodę mamy za sprawą orkanu Nadia, który dotarł do Polski.>

W wyniku szalejącego wiatru ostatnia doba była bardzo pracowita dla druhów z OSP Kostrzyn, OSP Brzeźno i OSP Gułtowy.

W niedzielę tuż po północy strażacy usuwali powalone drzewo, które zablokowało drogę w Ługowinach. Półtorej godziny (o 1:40) kolejna interwencja – tym razem do usunięcia drzewa, blokującego przejazd w Glince Duchownej.

O poranku, o godz. 8:35 kostrzyńscy strażacy zostali wezwani do Paczkowa, gdzie wiatr zerwał poszycie dachu.

– Nasze działania polegały na ewakuacji około 22 tysięcy sztuk kur do innego budynku – relacjonują druhowie z OSP Kostrzyn.

O godz. 9:50 druhowie z OSP Gułtowy interweniowali przy Kasztanowej w celu zabezpieczenia dachu budynku.

Dwie godziny później, o 11:45 jednostka OSP Brzeźno zabezpieczała uszkodzony przez wiatr dachu magazynu zbożowego w Brzeźnie.

Ponadto wieczorem doszło do zawalenia ściany szczytowej i zerwania dachu budynku mieszkalnego przy ul. Cmentarnej w Kostrzynie. Dom nie był zamieszkały. Na miejscu interweniowały jednostki OSP Kostrzyn, JRG3 z poznańskiego Antoninka i kostrzyńska policja.

Na szczęście w wyniku wichur nikt nie został poszkodowany.


Fot: OSP Kostrzyn, OSP Gułtowy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: