Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie nie będzie masowego punktu szczepień przeciwko Covid-19 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie nie będzie masowego punktu szczepień przeciwko Covid-19
13-04-2021 23:54   Janusz Ludwiczak
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury nie powstanie masowy punkt szczepień. Powiat poznański pierwotnie zgłosił do wojewody 23 punkty w 17 gminach, jednak zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia ostatecznie uruchomionych zostanie tylko siedem.

Jak już informowaliśmy do wojewody wielkopolskiego trafiła lista proponowanych punktów masowych szczepień, którą, za pośrednictwem powiatu poznańskiego, zgłosili burmistrzowie 17 gmin. W gminie Kostrzyn miejscem, w którym miały odbywać się masowe szczepienia miałaby być sala "Kostrzynianki" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

– Zgłosiliśmy obiekt sali Kostrzynianki i wskazaliśmy możliwość utworzenia 2 punktów – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

We wtorek ogłoszono listę miejsc, w których powstaną punkty szczepień. W sumie w Wielkopolsce uruchomionych zostanie 69 punktów. W powiatach powyżej 50 tysięcy mieszkańców wykonywanych będzie pół tysiąca szczepień dziennie przez pięć dni, czyli tygodniowo zaszczepionych zostanie 2,5 tys. osób. W pozostałych powiatach wykonywanych będzie 200 szczepień dziennie.

W powiecie poznańskim powstanie 7 punktów, które znajdą się w gminach: Czerwonak, Dopiewo, Kórnik, Luboń, Mosina, Rokietnica i Swarzędz (hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Świętego Marcina).

Teraz czekamy na akceptację Ministerstwa Zdrowia i NFZ w Warszawie. Ze wszystkich tych miejsc będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy danej gminy. Ich lokalizacja została tak pomyślana, aby były dostępne dla osób z sąsiednich miejscowości, w tym również dla mieszkańców Poznania a nawet całej Polski. Samorządowcy z naszego powiatu są praktycznie gotowi na rozpoczęcie akcji. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wiele osób czeka na te szczepienia. Mają się one rozpocząć na przełomie kwietnia i maja – powiedział starosta poznański, Jan Grabkowski.

Z kolei w samym Poznaniu powstanie drugi (po MTP) punkt szczepień masowych na Stadionie Miejskim.

Masowe punkty szczepień będą uruchamiane od najbliższego wtorku, 20 kwietnia.

W Kostrzynie szczepienia nadal będą odbywać się w przychodniach Kamed przy ul. Warszawskiej oraz Sanus przy ul. Braci Drzewieckich. W każdy z tych miejsc odbywa się po 30 szczepień w tygodniu. Z kolei w przychodni w Dominowie, do której przyjeżdżają pacjenci z Gułtów do tej pory zaszczepiono 522 osoby (do końca marca). Do tej pory w całej Polsce zaszczepiono 7 784 384 osób, z czego ponad 2 mln osób otrzymało obie dawki. W samym powiecie poznańskim do końca marca zaszczepiono 25 347 osób (z czego 8 712 osób drugą dawką).


Komentarze (1)

18-04-2021 14:40:25
Pytanie
30 szczepien w tygodniu w Kostrzynie to bardzo mało. Jaki jest tego powód? Brak szczepionek?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

do 29-05-2022
KOSTRZYN, Plac Kurdeszowy (polana przy ul. Estkowskiego)
42. Kurdesz Kasztelański

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Finału Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Dwójek Dziewcząt

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

18:00
Kostrzyn
X Kurdeszowa (Za)dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: