Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie nie będzie masowego punktu szczepień przeciwko Covid-19 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie nie będzie masowego punktu szczepień przeciwko Covid-19
13-04-2021 23:54   Janusz Ludwiczak
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury nie powstanie masowy punkt szczepień. Powiat poznański pierwotnie zgłosił do wojewody 23 punkty w 17 gminach, jednak zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia ostatecznie uruchomionych zostanie tylko siedem.

Jak już informowaliśmy do wojewody wielkopolskiego trafiła lista proponowanych punktów masowych szczepień, którą, za pośrednictwem powiatu poznańskiego, zgłosili burmistrzowie 17 gmin. W gminie Kostrzyn miejscem, w którym miały odbywać się masowe szczepienia miałaby być sala "Kostrzynianki" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

– Zgłosiliśmy obiekt sali Kostrzynianki i wskazaliśmy możliwość utworzenia 2 punktów – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

We wtorek ogłoszono listę miejsc, w których powstaną punkty szczepień. W sumie w Wielkopolsce uruchomionych zostanie 69 punktów. W powiatach powyżej 50 tysięcy mieszkańców wykonywanych będzie pół tysiąca szczepień dziennie przez pięć dni, czyli tygodniowo zaszczepionych zostanie 2,5 tys. osób. W pozostałych powiatach wykonywanych będzie 200 szczepień dziennie.

W powiecie poznańskim powstanie 7 punktów, które znajdą się w gminach: Czerwonak, Dopiewo, Kórnik, Luboń, Mosina, Rokietnica i Swarzędz (hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Świętego Marcina).

Teraz czekamy na akceptację Ministerstwa Zdrowia i NFZ w Warszawie. Ze wszystkich tych miejsc będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy danej gminy. Ich lokalizacja została tak pomyślana, aby były dostępne dla osób z sąsiednich miejscowości, w tym również dla mieszkańców Poznania a nawet całej Polski. Samorządowcy z naszego powiatu są praktycznie gotowi na rozpoczęcie akcji. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wiele osób czeka na te szczepienia. Mają się one rozpocząć na przełomie kwietnia i maja – powiedział starosta poznański, Jan Grabkowski.

Z kolei w samym Poznaniu powstanie drugi (po MTP) punkt szczepień masowych na Stadionie Miejskim.

Masowe punkty szczepień będą uruchamiane od najbliższego wtorku, 20 kwietnia.

W Kostrzynie szczepienia nadal będą odbywać się w przychodniach Kamed przy ul. Warszawskiej oraz Sanus przy ul. Braci Drzewieckich. W każdy z tych miejsc odbywa się po 30 szczepień w tygodniu. Z kolei w przychodni w Dominowie, do której przyjeżdżają pacjenci z Gułtów do tej pory zaszczepiono 522 osoby (do końca marca). Do tej pory w całej Polsce zaszczepiono 7 784 384 osób, z czego ponad 2 mln osób otrzymało obie dawki. W samym powiecie poznańskim do końca marca zaszczepiono 25 347 osób (z czego 8 712 osób drugą dawką).


Komentarze (1)

18-04-2021 14:40:25
Pytanie
30 szczepien w tygodniu w Kostrzynie to bardzo mało. Jaki jest tego powód? Brak szczepionek?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Płomień Połajewo

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: