Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkaniec Gwiazdowa zatrzymany przez CBŚP za obrót narkotykami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mieszkaniec Gwiazdowa zatrzymany przez CBŚP za obrót narkotykami
25-01-2021 12:38   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Gwiazdowie mężczyznę, który działał w zorganizowanej grupie przestępczej o międzynarodowym zasięgu, zajmującej się wytwarzaniem, przemytem i wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości narkotyków, głównie marihuany. Narkotyki trafiały z Hiszpanii na teren innych krajów UE, w tym Niemiec, Królestwa Niderlandów, Danii oraz Polski.

Jak informuje portal tuKostrzyn.pl w ubiegły poniedziałek funkcjonariusze CBŚP w jednym z mieszkań na terenie Gwiazdowa zatrzymali mężczyznę, który działa w gangu zajmującym się obrotem narkotyków na szeroką skalę.

Do tej pory zatrzymano blisko 100 osób – głównie z Polski i Hiszpanii. Przejęto ok. 1,5 tony marihuany, 91 kg haszyszu, 43 kg kokainy, a także 8 jednostek broni. W ostatnim czasie na terenie województwa wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego zatrzymano 7 osób w wieku od 35 do 45 lat.

– Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej o międzynarodowym zasięgu, zajmującej się wytwarzaniem, przemytem i wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości narkotyków, głównie marihuany. Narkotyki trafiały z Hiszpanii na teren innych krajów UE, w tym Niemiec, Królestwa Niderlandów, Danii oraz Polski – wyjaśnia nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mieszkaniec Gwiazdowa i pozostali zostali aresztowani na trzy miesiące. Podczas przeszukiwania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację, która będzie teraz szczegółowo analizowana przez śledczych oraz sprzęt elektroniczny, w tym telefony komórkowe, a także pieniądze na poczet przyszłych kar.

– Śledczy podejrzewają, że rola zatrzymanych osób w całym procederze polegała na transporcie i przekazywaniu narkotyków, a także werbowaniu kierowców samochodów ciężarowych do udziału w przemytach hurtowych ilości narkotyków. Wszystkie osoby podejrzane usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przemytu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie innych państw UE. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował wszystkich zatrzymanych na okres 3 miesięcy – zaznacza nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Ostatnie działania prowadzone były w ramach operacji o kryptonimie "Przebudzenie mocy". Dzięki wspólnej akcji polskich funkcjonariuszy CBŚP i hiszpańskiej Guardia Civil, przy wsparciu Europolu i Eurojustu zatrzymano już blisko 100 osób różnych narodowości, głównie Polaków i Hiszpanów.

– Dzięki operacji "Przebudzenie mocy" narkotyki warte w hurcie ok. 90 mln zł nie trafią na rynek. Dotychczas w międzynarodowym śledztwie zatrzymano blisko 100 osób różnych narodowości, głównie w Polsce i Hiszpanii. Przejęto około 1,5 tony marihuany, 91 kg haszyszu, 43 kg kokainy, a także 8 jednostek broni oraz zlikwidowano na terenie Hiszpanii 27 profesjonalnych plantacji konopi, gdzie rosło ponad 20 tys. krzewów w różnych fazach wzrostu. Z takiej ilości krzewów można by uzyskać blisko 2 tony marihuany – podsumowuje nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Według śledczych grupa mogła działać od 2016 roku, wytwarzając, przemycając, a następnie wprowadzając do obrotu szacunkowo kilkanaście ton narkotyków, wartych setki milionów złotych. Obecnie trwa ustalanie jaka ilość narkotyków mogła zostać przemycona, a następnie wprowadzona do obrotu przez członków grupy. Sprawa jest rozwojowa, możliwe są kolejne zatrzymania.

Aktualizacja: Mężczyzna, który został zatrzymany w Gwiazdowie mógł być zaangażowany w przemyt narkotyków.
– Śledczy podejrzewają, że zatrzymani w całym procederze mogli organizować transport narkotyków. Mogli także zajmować się w werbowaniem kierowców samochodów ciężarowych, którzy byli skłonni przewieźć narkotyki przez granicę, czyli dokonywać przemytu – powiedziała nam nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.


Komentarze (4)

27-01-2021 18:24:11
Dexx
Ciekawe do kogo jeszcze zapukaja CBŚP
25-01-2021 23:03:41
CBS
myślę że to nie tylko dotyczy Gwiazdowa, temat się rozwija nie tylko tam :( niestety...
25-01-2021 15:51:58
mieszkaniec
za mało takich akcji w gminie kostrzyn
25-01-2021 12:46:18
Normalny
Brawo CBŚP!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: