Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siekierki: "Wyjazd z ulic pobocznych z nawierzchni gruntowej traktowany jako podporządkowanie" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siekierki: "Wyjazd z ulic pobocznych z nawierzchni gruntowej traktowany jako podporządkowanie"
02-12-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Grabowej w Siekierkach dochodzi w ostatnich dniach do kolizji i zdarzeń drogowych. Policjanci przypominają o zmianie organizacji ruchu.

We wrześniu wyasfaltowana została ulica Grabowa w Siekierkach Wielkich. Droga została utwardzona i zyskała nawierzchnię.

W ostatnich tygodniach dochodzi do kilku kolizji.

– Po nałożeniu nawierzchni ulica Grabowa stała się ulicą z pierwszeństwem przejazdu. Wyjazd z wszystkich ulic pobocznych jest z nawierzchni gruntowej traktowany jako podporzadkowanie. Utwardzenie drogi w rejonie skrzyżowania nie zmienia jej podporzadkowania – wyjaśnia mł. asp. Izabela Adamczak–Humeniuk, dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym włączając się do ruchu kierujący pojazdem obowiązany jest zachować ostrożność i w taki sposób rozpocząć jazdę, aby nie utrudnić ruchu użytkownikom drogi już znajdującym się w ruchu; w szczególności powinien ustąpić im pierwszeństwa przejazdu.
Za włączającego się do ruchu uważa się również kierującego pojazdem, wyjeżdżającego z nieruchomości lub parkingu na drogę, wyjeżdżającego z pola na drogę, jak również z drogi gruntowej na drogę o nawierzchni twardej oraz z pobocza lub drogi dla rowerów przylegającej do jezdni - na jezdnię.
Nie uważa się za drogę o nawierzchni twardej drogi gruntowej, posiadającej taką nawierzchnię tylko w obrębie skrzyżowania.


Komentarze (5)

02-12-2020 21:41:37
Grabo
Siekierek ma rację. Gdy po wylaniu asfaltu zdarzyła się pierwsza stłuczka był tam znak pionowy A5 - skrzyżowanie równorzędne. Czyli paradoksalnie jadąc asfaltem musieliśmy ustąpić tym którzy wyjeżdżali z drogi gruntowej. Po stłuczce znak zniknął.
02-12-2020 16:55:08
Hajka
Jak napisała wyżej Jolka, kierowcy posiadający prawo jazdy powinienni znać przepisy o ruchu drogowym. W ustawie o ruchu drogowym jest wszystko opisane. Jeżeli ktoś ma wątpliwości to niestety powinien powtórnie zdawać egzamin na PJ, ewentualnie szybko sięgnąć do Uo RD.
02-12-2020 14:50:46
Jolka
Czego tu nie rozumieć???? Jak się wyjeżdża z posesji, ze swojego podwórka to się ustępuje pierwszeństwa tym na drodze. Jak się wyjeżdża z pola, z drogi gruntowej to się ustępuje tym z drogi utwardzonej. Wszystko jest w kodeksie ruchu drogowego i tam się szuka odpowiedzi na tego typu pytania a ci co mają prawo jazdy powinni to wiedzieć.
02-12-2020 12:29:37
Siekierek
Czy nie prościej byłoby umieścić żółty znak USTĄP PIERWSZEŃSTWA w odpowiednim miejscu?
02-12-2020 09:00:23
Mieszkanka
Z powyższego wynika, że pierwszeństwo po utwardzeniu drogi sięnie zmieniło, ale zgodnie z prawem droga gruntowna nie ma pierwszeństwa... Czyli, jak w końcu? Nie można napisać wprost... "Po nałożeniu nawierzchni ulica Grabowa stała się ulicą z pierwszeństwem przejazdu. Wyjazd z wszystkich ulic pobocznych jest z nawierzchni gruntowej traktowany jako podporzadkowanie. Utwardzenie drogi w rejonie skrzyżowania nie zmienia jej podporzadkowania – wyjaśnia mł. asp. Izabela Adamczak–Humeniuk, dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kostrzynie." a poniżej informacja, że włączając się donl ruchu z drogi gruntowej ustąpić pierwszeństwa. To jest tak napisane, że dalek będa kolizje, bo nikt nic nie zrozumie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

26

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: