Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wygrana Lechistów na koniec sezonu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wygrana Lechistów na koniec sezonu
30-11-2020 00:45   Janusz Ludwiczak
Piłkarze Lechii Kostrzyn pokonali 4:1 Płomień Połajewo w ostatnim w tym roku meczu. Rundę jesienną Lechiści zakończyli na 11. miejsc w tabeli piątej ligi z 23 punktami, 6 zwycięstwami, 5 remisami i 6 przegranymi oraz bilansem 21 bramek strzelonych i tyle samo straconych (21-21).

Mecz Lechistów z Płomieniem Połajewo w ramach 13. kolejki pierwotnie miał być rozegrany 24 października, jednak wówczas w związku z zakażeniem koronawirusem wśród jednego z zawodników został odwołany i przesunięty właśnie na 28 listopada.

Do przerwy 1:0 wygrywali gospodarze (gol padł w 28 minucie). Druga połowa należała zdecydowanie do Kostrzynian, mimo dwóch żółtych kartek (które otrzymali Piotr Marciniak oraz Dawida Dolata). W 69 minucie bramkę dla Lechii strzelił Piotr Marciniak. Sześć minut później gola udało się strzelić Dawidowi Rumanowi (był on również autorem bramki w 93 minucie), a także Dawidowi Akuszewskiemu (w 83 minucie). Tym samym Lechia Kostrzyn ostatni mecz w tym sezonie i w tym roku zakończyła wygraną 4:1.

Po 17. rozegranych spotkaniach Lechiści zakończyli rundę jesienną na 11. miejscu w tabeli V ligi z 23 punktami, 6 zwycięstwami, 5 remisami i 6 przegranymi oraz bilansem 21 bramek strzelonych i tyle samo straconych (21-21).

Zimową przerwę od dwóch tygodniu mają już piłkarze niższych lig.

Rundę jesienną zawodnicy Maratończyka Brzeźno zakończyli na 2. miejscu tabeli klasy A z 13 punktami (9 zwycięstw, 2 remisy, 2 przegrane, 43 strzelonych bramek i 35 straconych).

Z kolei GKS Gułtowy po 11 rozegranych meczach rundy jesiennej są na 5. miejscu tabeli klasy B zyskując 18 punktów (5 wygranych, 3 remisy, 3 przegrane, bramki: 17-16).

Kolejne mecze odbędą się pod koniec marca, chyba, że plany te pokomplikuje pandemia koronawirusa, jak miało to miejsce w tym roku. Wówczas nie odbył się ani jeden mecz wiosną, a rozgrywki w sezonie 2019/2020 zostały zakończone. W sierpniu rozgrywki wznowiono, ale kibice mogli oglądać zmagania piłkarzy jedynie do połowy października w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń. Od tego czasu mecze odbywały się bez udziału publiczności.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich trzech gminnych klubów piłkarskich (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno i GKS Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.