Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W 102. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W 102. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych {►FILM}
29-11-2020 22:56   Janusz Ludwiczak
Kilka samochodów oklejonych czarnymi balonami przejechało w sobotę ulicami Kostrzyna i drogami gminy.

Przejazd odbył się w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety oraz w proteście przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji.

Przejazd odbył się ulicami Kostrzyna, a także drogą krajową nr 92 do Wrześni oraz ekspresową S5 do Czerniejewa.


Fot: Krystyna
Zdjęcia przesłane przez naszą Internautkę na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: "Mamy dość! Jesteśmy wściekłe" – protestowali przeciwko wyrokowi Trybunału {►FILM, ◎ZDJĘCIA}

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (13)

03-12-2020 07:57:09
@pusia
No tak, postulaty "organizacji" z którą się utożsamiasz znasz wybiórczo, swoje obowiązki traktujesz podobnie. ;) Rewolucja ? Prawda jest, że każda rewolucja pożera swoje dzieci, jeśli nie wiesz tego poczytaj o historii największych wyznawców rewolucji październikowej. Ale Tobie to nie grozi. Wy nie robicie rewolucji. To co najwyżej ciamajdan ;)
02-12-2020 22:32:01
MożeDzwon
Co nowego wymyślą pusiebezjarusie? Co nakaże przywódczyni z koleżankami? Nie mogę doczekać się relacji z nowego przedstawienia! Ja taki prosty, zwykły mięśniak bez mózgu z lepszego sortu :)
02-12-2020 19:40:56
Pusiabezjarusia
o jej. Ale dzwony. Określasz charakter pytania na zamknięty wymagając odpowiedzi na coś tak absurdalnego. Trudno mi Ciebie zrozumieć, oby język mógł przekazać myśli. Ad vocem równouprawnienia: poza oczywistymi kwestiami, wynikającymi z fizjologii, prawa obydwu płci są równe w demokratycznym kraju. Podałam główne postulat obecnej rewolucji prawno - obyczajowej (wcześniej) choć są one powszechnie znane! Nie czuje się napięta, jestem zdecydowana i pewna głoszonych racji. Napięty bywa biceps, ale proponuje siłę muskuł przeciwstawić sile mózgu ( tu się trochę przypodchlebiam przywołując takiego sobie rapera). Zwrot: nie moje małpy nie mój cyrk zamyka niestety dyskusję: redukcja elokwencji jest dla mnie nie do przyjęcia. Poza tym zwierzęta w cyrku są bardzo passe... Dziewczyny i mądre chłopaki - you`ll never walk alone.
02-12-2020 17:17:16
Normalny
Przecież pani lamparcica ze swoimi koleżankami już dawno jasno powiedziała o co chodzi w tych strajkach! Zatem niech się "pusiebezjarusie" i inne julki tak nie napinają tymi swoimi kłamstwami! Lepszy sort nie da się nabrać :)
02-12-2020 12:05:59
@pusia
To zapytam jeszcze raz: żądacie pełnego równouprawnienia ? We wszystkich obszarach ?. Bez zasieków i w najprostszy sposób. Pytanie jest typu zamkniętego, a odpowiedź proszę wybrać pomiedzy TAK lub NIE. Taka próba odwracania uwagi od tematu poprzez jakieś niemieckie kliniki aborcyjne to mało poważne zachowanie zwłaszcza, że jednak uczestniczki protestów chcą być poważnie traktowane. Proszę się zatem zdecydować
02-12-2020 11:09:53
Pusiabezjarusia
O jej, ale intelektualne zasieki stawiają moi adwersarze.... Bardziej od traktorów obawiam się czeskich klinik aborcyjnych; tych za zachodniej granicy zresztą też - bo "tak przy dziecku [ginekolog| ma mówić po niemiecku"? ( to szydera z głupkowatej piosenki wiecznego eroto-dziadunia, wyjaśniam moje orły komentatorskie). Liche to bardzo, lichy nawet :).
01-12-2020 22:57:12
Równouprawniona
Kobiety na traktory! Natychmiast!
01-12-2020 22:55:31
Normalny
Nie mój cyrk! Nie moje małpy!
01-12-2020 13:34:54
Gosc
To jest cyrk i do tego - na kółkach
01-12-2020 11:09:37
@Pusia
zatem żądacie pełnego równouprawnienia ? We wszystkich obszarach ?
01-12-2020 10:41:58
Pusiabezjarusia
@Pytania: to nie jest cyrk tylko demonstracja; uczestniczki przypominają o haniebnym fakcie ludzkiej cywilizacji, jakim pozostanie szowinistyczny zakaz uczestnictwa jednej z płci w decyzjach społecznych. Dopiero 102 lata temu obalono dyktat siły fizycznej nad intelektem. To ze możemy wrzucać kartki do urny to niewiele - chcemy decydować w przypadku patologicznej ciąży, nie zgadzamy sie na konieczność uległości seksualnej ( znasz postulaty "gwałtu małżeńskiego"?), nie pozwolimy, aby moralność społeczeństwa wyznaczali samotni mężczyźni w złotych zamkach. Jeżdżąc z postulatami wskazujemy nieświadomym prawdę, a świadomych gruntujemy w słuszności - co zgodne jest z etymologia słowa demonstracja. Uważaj, bo Twoja zona może to zobaczyć, pomyśli, poczyta i jak odchowa dzieci - dostaniesz za swoje :)
01-12-2020 08:21:56
Gość
Bo.. "one są wściekłe" a wiadomo że takich to strach się bać
30-11-2020 23:27:25
Pytania
Dlaczego policja ochrania ten idiotyczny cyrk?
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: