Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

11 przypadek zakażenia koronawirusem w gminie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
11 przypadek zakażenia koronawirusem w gminie
18-09-2020 15:57   Janusz Ludwiczak
Sanepid poinformował o kolejnym przypadku zakażenia wirusem Covid-19. Obecnie na terenie gminy Kostrzyn są cztery aktywne przypadki.

Jest to już 11 przypadek zakażenia koronawirusem w gminie Kostrzyn.

– Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy stwierdzono 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Nadal notujemy cztery aktywne przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba wyzdrowiała. Wszystkie z obecnie zakażonych osób przebywają w kwarantannie domowej – poinformował w piątek Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy koronawirus w firmie produkującej obicia do samochodów przy ul. Okrężnej w Kostrzynie. Wynik pozytywny stwierdzono u jednej z pracownic. Na kwarantannie przebywa 10 osób.

Do tej pory w gminie Kostrzyn stwierdzono 11 przypadków zakażeń koronawirusem. W sąsiednim Swarzędzu obecnie choruje aż 15 osób (stwierdzono tam już 45 przypadków), w Kleszczewie – 3 przypadki (w sumie 8). Nie ma za to zakażonych w gminie Pobiedziska – wyzdrowiało łącznie 17 osób.

Obecnie w powiecie poznańskim jest 98 aktywnych przypadki zakażenia koronawirusem, 14 osób przebywa w szpitalu zakaźnym, 84 jest w kwarantannie domowej.
Od początku pandemii w powiecie poznańskim stwierdzono 390 zakażeń koronawirusem (w Poznaniu – 580). Wyzdrowiało 289 mieszkańców powiatu i 440 w samym Poznaniu. 15 mieszkańców aglomeracji poznańskiej zmarło (2 w gm. Mosina, 1 zgon w gm. Kórnik, 12 w Poznaniu).

W piątek w Wielkopolsce odnotowano w Wielkopolsce 75 nowych zakażenia. W szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 68-letni mężczyzna z powiatu gostyńskiego.
Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6573 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 846 to przypadki aktywne. 250 osób zmarło, a 5477 wyzdrowiało.

W skali Polski potwierdzono do tej pory zakażenie u ponad 77 tys. osób (77 328), z czego dziś stwierdzono 757 nowych przypadków. Od początku pandemii w kraju zmarło 2 270 osób, a 63 312 wyzdrowiało.

Według danych na dzień 18 września godz. 15:00 w wyniku zachorowań na COVID-19 na całym świecie potwierdzono już ponad 30 milionów przypadków (30 211 680). Na koronawirusa na całym świecie zmarło 946 710 osób, a ponad 22 mln wyzdrowiało.

Szerzenie się zakażeń wirusem COVID-19 zdiagnozowano w połowie grudnia ubiegłego roku. Głównym miejscem zachorowań było miasto Wuhan w środkowych Chinach, przy czym w połowie stycznia wirus rozprzestrzenił się już w całych Chinach. 13 stycznia potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania poza granicami tego państwa – w Tajlandii, a tydzień później koronawirus dotarł do Europy.


Fot: Pixabay, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

ZOBACZ TAKŻE: Tulce: Proboszcz i wikary zakażeni koronawirusem

Komentarze (1)

18-09-2020 16:25:23
lesiob
obić to oni nie robią niestety (tak dla informacji)
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: