Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W poniedziałek rusza remont DK92. Nawet trzy miesiące utrudnień - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W poniedziałek rusza remont DK92. Nawet trzy miesiące utrudnień
01-08-2020 11:48   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku ruch drogą krajową nr 92 pomiędzy Swarzędzem a Starczanowem odbywać będzie się dwukierunkowo jezdnią południową, czyli tą prowadzącą w kierunku Wrześni. Ponadto obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h, a na skrzyżowaniach będzie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch sterowany będzie ręcznie. Rusza przebudowa drogi krajowej nr 92, która potrwa do końca października.

Kierowcy poruszając się drogą krajową nr 92 często muszą jechać w głębokich koleinach, zwłaszcza prawym pasem, co powoduje, że auto jedzie prawie jak w torowisku, a po opadach deszczu zalegająca woda zagraża bezpieczeństwu. Dzięki tej inwestycji ma się to zmienić. Jednak do tego czasu będą występować utrudnienia.

W poniedziałek rozpoczyna się remont krajowej "92-jki". W pierwszym etapie zamknięta będzie jezdnia północna, czyli ta prowadząca w kierunku Poznania. Na odcinku od Swarzędza do Starczanowa ruch odbywać będzie się dwukierunkową jezdnią południową, prowadzącą w stronę Wrześni. Za kilka tygodni sytuacja ta odwróci się. Wtedy będziemy jeździć dwukierunkowo jezdnią północną, czyli tą prowadzącą w kierunku Poznania.

– Ruch będzie się odbywać dwukierunkowo jedną jezdnią, co oznacza, że kierowcy będą przekierowani na jedną jezdnię za pomocą specjalnych przewiązek. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie, zachowanie ostrożności i cierpliwość – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Alina Cieślak, rzecznik wielkoposkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Obowiązywać będzie ograniczenie do 60 km/h, a na skrzyżowaniach wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Ruch sterowany będzie ręcznie.

W tym tygodniu montowane było tymczasowe oznakowanie. Przeplotki (czyli przewiązki) znajdują się m.in. przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z ul. Wrzesińską i Gnieźnieńską w Kostrzynie oraz za węzłem S5 "Kostrzyn".

Przebudowa drogi krajowej nr 92 pomiędzy Swarzędzem a Starczanowem zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni do 11,5 tony/oś, frezowanie profilujące na całej szerokości jezdni, wykonanie warstwy wzmacniającej i ścieranej na całej szerokości jezdni, a także poprawę równości podłużnej i porzecznej, usunięcie kolein, odnowę oznakowania pionowego i poziomego. Ponadto ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki betonowej na wyspach wyniesionych.

Przebudowa drogi krajowej nr 92 potrwa do końca października. Inwestycja, którą wykona wyłoniona w przetargu spółka Colas Polska będzie kosztować blisko 43 mln zł.


Komentarze (4)

04-08-2020 08:08:12
LEO
NA KRZYŻÓWKACH W SIEDLCU I BRZEŹNIE NIKT NIE KIERUJE RUCHEM. PACHOŁKI SĄ POPRZEWRACANE, NIEKTÓRE WRĘCZ CHWIEJĄ SIĘ NA WIETRZE. PRZED KRZYŻÓWKĄ W SIEDLCU TRZEBA ODBIĆ LEKKO W KIERUNKU GREYSA ALE NIE MA TAM ODBLASKOWEGO OŚWIETLENIA, PO ZMROKU KTOŚ W TO WJEDZIE.
04-08-2020 00:11:36
toms
@Huawei: Wsiądź w auto, pojedź to się dowiesz
03-08-2020 17:22:23
Huawei
Jak tam remont? Są korki?
02-08-2020 10:34:43
Drogowiec
Przebudowa drogi 42 mln a budowa tunelu w Kostrzynie prawie 60... Coś tu jest nie tak.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: