Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zderzenie ciężarówek na S5: "Podłączone było niedozwolone urządzenie w postaci magnesu" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zderzenie ciężarówek na S5: "Podłączone było niedozwolone urządzenie w postaci magnesu"
17-06-2020 07:45   Janusz Ludwiczak
Wiadomo coraz więcej na temat wypadku, do którego doszło na początku czerwca na drodze ekspresowej S5 na wysokości Trzeka.

3 czerwca po godz. 4 na drodze ekspresowej S5 pomiędzy węzłami Strumiany i Kleszczewo zderzyły się dwie ciężarówki. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że jedna z ciężarówek stała po prawej stronie jezdni, a kolejny rozpędzony pojazd w nią uderzył. Uderzenie było tak silne, że kabina jednej z ciężarówek została zmiażdżona. Więcej o tym w artykule: Zderzenie dwóch ciężarówek na S5 w Kleszczewie. Kabina pojazdu została zmiażdżona.

Kontrole tachografów przeprowadzili funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

– Specjaliści z ITD na podstawie sporządzonych wydruków z tachografu należącego do pojazdu stojącego i analizy danych cyfrowych stwierdzili, że od godziny 14:47 dnia 2 czerwca w tachografie nie zarejestrowano żadnej karty kierowcy. Do podanego czasu karta kierowcy była zalogowana. Ponadto w stojącym pojeździe stwierdzono, że do nadajnika skrzyni biegów, tak zwanego impulsatora, podłączone było niedozwolone urządzenie w postaci magnesu, które zakłócało sygnał ruchu pojazdu przekazywany do tachografu cyfrowego. Podłączenie magnesu do skrzyni biegów powoduje, że kierowca może prowadzić pojazd, rejestrując na tachografie aktywność jako odpoczynek i przerwę – wyjaśnia Piotr Laskowski, rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

– Kierowca pojazdu stojącego prawdopodobnie prowadził więc pojazd bez karty kierowcy i na magnesie w celu wykazania w tachografie i na karcie kierowcy odpoczynku tygodniowego w wymiarze 45 godzin, który powinien odebrać. Danych z drugiego tachografu nie udało się odczytać z powodu zniszczenia spowodowanego silnym uderzeniem – dodaje Piotr Laskowski z WITD.

W wypadku poszkodowani zostali obaj kierowcy ciężarówek, którzy trafili wówczas do szpitala. Ich życie nie jest zagrożone.

– Uderzenie było tak silne, że kabina tej ciężarówki, która uderzyła w tył tej stojącej, praktycznie rozpadła się na drobne kawałki. To cud, że kierowca przeżył ten wypadek – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej Policji.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: