Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zapłacimy więcej za wodę i ścieki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zapłacimy więcej za wodę i ścieki
25-05-2020 11:48   Janusz Ludwiczak
Od 11 czerwca zmieni się wysokość opłat za pobór wody i odprowadzanie ścieków.

Już w 2018 r. Zakład Komunalny wystąpił z wnioskiem do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w sprawie zatwierdzenia taryfy opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na okres trzech lat. Powodem takiej sytuacji są rosnące koszty usług oraz planowane inwestycje związane z modernizacją i rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

I tak od 11 czerwca opłata za wodę dla gospodarstw domowych podrożeje o 8 groszy – z 3,94 na 4,02 złote za metr sześcienny. Stawki dla przemysłu spożywczego zmienią się również o 8 groszy – z 3,99 zł/m³ na 4,07 zł/m³, a dla pozostałych odbiorców z 4,01 zł/m³ na 4,09 zł/m³.

O trzy grosze wzrosną ceny usług zbiorowego odprowadzenia ścieków – z 6,75 do 6,78 zł/m³.

Nie zmieni się dwumiesięczna opłata abonamentowa. Nowe opłaty za wodę i ścieki będą obowiązywać do 10 czerwca 2021 r.

Od czerwca więcej za wodę i ścieki zapłacą również mieszkańcy gminy Pobiedziska – o 2 grosze więcej za każdy metr sześcienny wody (3,72 zł/m³ zamiast obecnych 3,70 zł/m³). O 2 grosze więcej zapłacą również rolnicy. Z kolei firmy, przedsiębiorstwa i instytucje będą płacić 4,26 zł/m³, a nie jak jest obecnie 4,23 zł/m³. W gminie Pobiedziska nie zmieni się stawka za odprowadzenie ścieków dla osób i podmiotów podłączonych do kanalizacji. Nieznacznie zmieni się jedynie stawka opłaty abonamentowej.


Źródło: Zakład Komunalny w Kostrzynie


Komentarze (9)

27-05-2020 09:33:27
Red
Prędzej czy pózniej dyskusja o wykorzystaniu wód poopadowych nas czeka mam tylko nadzieje ze nie dojdzie. Do sytuacji o jakiej słyszałem w radiu ze w jednej części gminy podlewamy ogródki i trawniki a w innej części było sucho w kranach .Policja jeździła i sprawdzała kto podlewa.
27-05-2020 07:23:46
.
Masz rację. Popłynąłem. To osłabia wymowę, jednak problem pozostaje. Tak czy inaczej podłączenie pod burzówkę to z jednej strony koszty utrzymania kanalizacji, z drugiej niewykorzystanie dostępnej wody, które jest zrekompensowane zwiększonym poborem wody z instalacji wodociągowej.
26-05-2020 22:42:26
@.
Aleś popłynął burzowka nie idzie do oczyszczalni zakład komunalny wyłapuje tych co na lewo do kanalizy się podłączają
26-05-2020 14:23:03
Red
Panie Kropek ma Pan racje na wsi nikt nie puści deszczówki do szamba to trzeba za wywiezienie zapłacić a i po uprawach widać jak jest potrzebna woda .Predzej czy pózniej i tak podatek o przepraszam za PiS opłatę wprowadza trzeba będzie pomyśleć nad jakimś zbiornikiem do magazynowania deszczówki .Tylko co wtedy zrobią ludzie którzy dziś chwała sie ze musza zapłacić 1000 zł za wodę by mieć piękny trawnik przed domem ale to nie mój kłopot ale ich?
26-05-2020 13:14:15
.
Krew mnie (nomen omen) zalewa. Człowieku, zamiast nazbyt często poddawać się biegnącym galopem po klawiaturze palcom, włącz myślenie! I przed kliknięciem "+ Dodaj" pomyśl czy się nie wygłupiłeś. Na wsi deszczówka najczęściej spływa ordynarnie bezpośrednio na ogródek ewentualnie do jakiegoś zmyślnego systemu rozsączającego. W mieście najczęściej kanalizacją burzową (lub sanitarną) płynie do oczyszczalni, gdzie jest traktowana jako ściek i poddawana procesowi oczyszczania. To nie jest za darmo. Kto płaci za oczyszczanie deszczówki? Nikt? Wszyscy (wstyd że ten banał, trzeba wam ludzie ciągle powtarzać). W postaci większych podwyżek, uboższej oferty gminnej, mniejszej liczby inwestycji, itp. Czy to nie jest logiczne, że powinien płacić głównie "wytwórca" ścieku? Przestań "wytwarzać" deszczówkę, przekieruj rury spustowe na ogródek, stwórz system odbioru deszczówki, który nie będzie powodował zalewania sąsiadów (podczas deszczu a więc w momencie, kiedy chwilowo tej wody jest nadmiar), usiądź w fotelu, napij się kawy i niech cię ogarnie refleksja na temat wszystkich tych, którzy tego nie zrobili i "płacą za powierzchnię dachu".
26-05-2020 11:03:22
Red
Jeszcze ci wylicza np jak w Bydgoszczy ze na metr kwadratowy twojego dachu spada rocznie 0,5606 metra szejsciennego opadu rocznie razy cena wody niby byś gromadził i wykorzystywał deszczówkę a tak właściwie by znów wyciągnąć kasę takie pomysły maja radni,i oczywiście zawsze znajdzie sie odpowiedni przepis i jego interpretacja.
25-05-2020 23:10:51
Wdzięczny
To niebywałe. Minęło już kilka godzin od tej radosnej nowiny, a żadna z ponad 6300 osób głosujących za obecną władzą nie pisze, że jest super? Co za niewdzięcznicy...
25-05-2020 20:33:39
Red
Moze jeszcze pomiesza dachy i wprowadza opłatę za deszczówkę jak niektóre gminy?
25-05-2020 16:29:10
Wdzięczny
Jak to dobrze że są podwyżki. Przynajmniej stracę mniej pieniędzy na głupoty. A rządzący z pewnością wiedzą lepiej, no co wydać te pieniądze. W końcu mają poparcie 93% głosujących Dziękuję!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
10

sie

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

15

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Złotów

16

sie

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Golęczewo
- rozpoczęcie sezonu 2020/2021

22

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Szamotuły

23

sie

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - LKS Kicin

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: