Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pobiedziska wspierają szpital zakaźny - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pobiedziska wspierają szpital zakaźny
27-03-2020 00:43   Janusz Ludwiczak
Gmina Pobiedziska przekaże 20 tysięcy złotych Szpitalowi im. Strusia w Poznaniu, który od kilkunastu dni jest szpitalem zakaźnym. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem. Czwartkowa sesja pobiedziskich radnych odbyła się w nietypowych okolicznościach. Stanowiska radnych były ustawione tak, by zachować większą odległość. Radni otrzymali rękawiczki i mogli również skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.

W czwartek odbyła się XX sesja Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska. Stanowiska radnych ustawione były w zachowaniu większej odległości. Mównica, z której przemawiał m.in. burmistrz była na bieżąco dezynfekowana płynem odkażającym.

– Spotykamy się w niezwykłej sytuacji, która jest bardzo trudna. Zwracam się o przestrzeganie wszystkich przepisów, które są narzucone, bo zdrowie życie jest rzeczą najważniejszą.
Wszystkie miejsce zostały odpowiednie zdezynfekowane, radni siedzą w odległości nie mniejszej jak 1,5 metra, sala została przewietrzona, wszystkie środki bezpieczeństwa zostały zachowane
– mówił podczas sesji Józef Czerniawski, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska.

Pobiedziscy radni jednogłośni przegłosowali projekt uchwały ws. przekazania 20 tysięcy złotych dla szpitala zakaźnego im. Strusia w Poznaniu.

– W sytuacji pandemii koronawirusa musimy nabrać pokory i myśleć o najważniejszej teraz sprawie, to jest o zdrowiu i życiu. Dlatego wnoszę projekt uchwały o wsparcie Szpitala im. Strusia w Poznaniu. Wygospodarowaliśmy w budżecie 20 tysięcy złotych. W szpitalu tym leczy się dwóch naszych mieszkańców – powiedział Ireneusz Antkowiak, burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

– To symboliczna złotówka od każdego mieszkańca naszej gminy, niech będzie to nasz wkłąd w zabezpieczenie leczenia zdrowia – dodał burmistrz Pobiedzisk.

Ponadto radni zabezpieczyli 125 tys. zł na działalność Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Póki co nie jest planowana sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego odwołano ubiegłotygodniowe trzy posiedzenia komisji problemowych.


Komentarze (5)

27-03-2020 21:51:47
Iza
Burmistrz gminy Kórnik zrezygnował z zakupu rowerów miejskich i przekazał 100 tys na szpital zakażny
27-03-2020 21:34:16
Tadziu
Poseł przekazał diete poselską a w naszej gminie coś bedzie
27-03-2020 21:22:27
Tadziu
Tak pobił pobiedziska bo chwali sie ze wydał 35 tys zł na te zakupy
27-03-2020 21:01:45
Red
@ Tadziu właśnie dostałem smsa ze z budżetu gminy zakupiono 250 zestawów do kompleksowej ochrony osobistej oraz 800 litrów płynu do dezynfekcji sprzęt dotarł dzisiaj jako wsparcie od mieszkańców dla poznańskiego szpitala tak pisze burmistrz w najnowszej informacji
27-03-2020 18:37:31
Tadziu
A co nato Gmina kostrzyn
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: