Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przed cmentarzami zebrano ponad 5,8 tys. zł na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przed cmentarzami zebrano ponad 5,8 tys. zł na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich
03-11-2019 11:58   Janusz Ludwiczak
5 854 złotych, czyli o blisko 2,5 tys. zł więcej niż rok temu udało się zebrać podczas kwest przed cmentarzami w Kostrzynie, Gułtowch, Siekierkach i Czerlejnie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację zapomnianych mogił i miejsc pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W gminie Kostrzyn groby Powstańców mają zostać oznakowane specjalnymi tabliczkami.

W ostatni weekend października przed kościołem NMP Wniebowziętej w Czerlenie oraz we Wszystkich Świętych przed cmentarzami w Kostrzynie, Gułtowach i w Siekierkach członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań już po raz czwarty zorganizowali kwestę na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich. W sumie na terenie całej gminy dzięki zaangażowaniu 26 wolontariuszy udało się zebrać 5 854 złotych.

Dla porównania rok temu w gminie Kostrzyn udało się zebrać 3 411,18 zł, kwota ta została wtedy pobita blisko o tysiąc złotych.

W tym roku dochód z kwesty ma zostać przeznaczony m.in. na wyremontowanie grobu jednego z Powstańców Wielkopolskich, który został pochowany w Sao Paulo w Brazylii, ale również przy mogiłach mają pojawić się specjalne tabliczki.

– Przede wszystkim kibicom zależy na odszukaniu grobu Powstańca w Sao Paolo i wykonaniu renowacji. W naszej gminie chcemy wreszcie doprowadzić do skutku akcję znakowania grobów powstańczych specjalnymi tabliczkami. Chodzi o cmentarze w Czerlejnie, Siekierkach oraz Gułtowach. W najbliższym czasie podamy szczegóły – wyjaśnia Agnieszka Augustyn, sołtys Czerlejna i jedna z uczestniczek akcji.

W ramach akcji udało się odnowić obelisk Powstańców Wielkopolskich w Czerlejnie oraz przeprowadzić renowację grobów poległego pod Szubiniem Bernarda Kozłowskiego oraz Antoniego Kempy, którzy spoczywają na miejscowym cmentarzu przy ul. Klonowskiej.

Kwesty na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich były prowadzone przez członków Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań oraz wolontariuszy w całej Wielkopolsce, m.in. w Poznaniu przed cmentarzami Junikowo, Górczyn, Miłostowo, Nowina, a także w Swarzędzu, Stęszewie, Suchym Lesie, Wrześni i Miłosławiu, a także w Środzie Wielkopolskiej, Kleszczewie i wielu innych miejscowościach.

W zeszłym roku w całej Wielkopolsce udało się zebrać ponad 416 tys. zł. W tym roku według stanu na sobotę godz. 17:00 zebrano 205 tys. zł, jednak liczenie wciąż trwa.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

paź

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Sokoły Kostrzyn Cup
- męski amatorski turniej piłki siatkowej

KOSTRZYN, plac przy Straży Pożarnej
Zbiórka karmy i artykułów dla psów i kotów ze schroniska dla zwierząt w Skałowie
w godz. 9:00-12:00

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełna Rogoźno

31

paź

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GLKS Wysoka

08

lis

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Polonia Poznań

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w gminie Kostrzyn powinny powstać nowe sołectwa: Buszkówiec, Klony i Ługowiny? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: