Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parafie w Siedlcu i Gułtowach będą miały jednego proboszcza - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Parafie w Siedlcu i Gułtowach będą miały jednego proboszcza
30-03-2024 08:30   Janusz Ludwiczak
Mówiło się o tym od dawna. Z powodu zmniejszającej się liczby księży wierni z Brzeźna, Siedlca, Leśnej Grobli, Siedleczka i Antonina będą podlegać pod parafię w Gułtowach.

Jak poinformowało Radio Poznań w Wielkopolsce będzie mniej parafii. Wszystko z powodu brakujących księży w Archidiecezji Poznańskiej.

Liczba probostw ma zmniejszyć się o sześć. Jedna ze zmian nastąpi w dekanacie kostrzyńskim. I tak parafie w Siedlcu i Gułtowach będą miały wspólnego proboszcza.

– Stosowne dekrety nie zostały jeszcze wydane. Parafie nie zostaną połączone, ale – według planów – opiekę duszpasterską w obydwu parafiach miałby w przyszłości sprawować jeden proboszcz. Jeśli zmiany wejdą w życie, na pewno o tym oficjalnie poinformujemy w stosownym czasie – tłumaczy dla portalu InfoKostrzyn.pl ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Pewne już jest, że ks. Piotr Majchrzak nie będzie już proboszczem parafii św. Mikołaja w Siedlcu.

– Decyzją księdza arcybiskupa, nasza parafia w okresie letnim zostanie połączona z parafią w Gułtowach. Będzie nadal oddzielną parafią ale nie będzie już dwóch proboszczów; parafią w Siedlcu będzie zarządzał proboszcz z Gułtowy – poinformował w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterz siedleckiej parafii.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

31-03-2024 18:41:56
nihil
Chyba powoli ta instytucja (kk) się zwija.
30-03-2024 12:00:10
Historyk
NOG stał się szybko jak KPZR. Ze strachu "należy" do niego prawie cały Kostrzyn, ale jak w ZSRR, czym innym było mieć legitymację, a czym innym wyznawać komunizm. becf

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: