Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W niedzielę wybory parlamentarne. Gdzie i jak głosować? – INFORMATOR - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W niedzielę wybory parlamentarne. Gdzie i jak głosować? – INFORMATOR
13-10-2023 18:52   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 15 października w godz. od 7:00 do 21:00 odbędą się wybory parlamentarne, podczas których będziemy wybierać posłów i senatorów na najbliższą 4-letnią kadencję. Równocześnie odbędzie się też referendum. Przedstawiamy szczegółowy informator wyborczy: gdzie i jak głosować wraz z pełną listą kandydatów.

Jak głosujemy?

Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

Lista kandydatów


Jak głosujemy?

Głosować będzie można w niedzielę, 15 października 2023 w godz. od 7:00 do 21:00.

Otrzymamy trzy karty do głosowania. Na jednej z nich wybierać będziemy jednego kandydata do Sejmu. W okręgu nr 39 obejmującym Poznań i powiat poznański o 10 mandatów poselskich ubiega się łącznie 118 kandydatów z sześciu list.
Otrzymamy również drugą kartę do głosowania z kandydatami do Senatu. W Poznaniu wybierać będziemy jednego z dwóch kandydatów.

W obu przypadkach, na karcie do głosowania GŁOSUJEMY TYLKO NA JEDNEGO KANDYDATA, zaznaczając znak "x" w kratce obok imienia i nazwiska kandydata. Głos będzie nieważny gdy zagłosujemy więcej niż na jednego kandydata lub nie zagłosujemy na żadnego.

Równolegle w niedzielę przeprowadzone zostanie referendum. Na karcie do głosowania w referendum znajdują się cztery pytania:

  1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
  2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
  3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
  4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Przy każdym pytaniu znajdzie się odpowiedź TAK lub NIE. By oddać prawidłowy głos należy postawić znać "X" w odpowiedniej kratce.

Wyborca może odmówić pobrania karty do głosowania w referendum, a komisja ma obowiązek odnotować ten fakt w spisie wyborców, wpisując "bez referendum" (wyborca nie może spotkać się z odmową sporządzenia adnotacji). Odnotowaniu podlega również decyzja wyborcy o nieuczestniczeniu w wyborach parlamentarnych. Odpowiednia adnotacja powinna być przy tym sporządzona w obecności wyborcy, bezpośrednio po odebraniu przez niego kart do głosowania, w którym zdecydował się wziąć udział.


Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

O tym, czy jesteśmy wpisani do rejestru wyborców można dowiedzieć się sprawdzając swoje dane w Centralnym Spisie Wyborców w serwisie gov.pl.

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę siedzib obwodowych komisji wyborczych:

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1
Świetlica Wiejska, Gwiazdowo 15

• Buszkówiec
• Glinka Duchowna
• Glinka Szlachecka
• Gwiazdowo
• Jagodno
• Skałowo
• Tarnowo

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika – Iwno, ul. Szkolna 11

• Chorzałki
• Iwno
• Rujsa
• Sanniki
• Wiktorowo

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 3
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy – Brzeźno, ul. Długa 5

• Antonin
• Brzeźno
• Leśna Grobla
• Siedlec
• Siedleczek

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4
Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera – Gułtowy, ul. Średzka 8

• Gułtowy

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa – Czerlejno, ul. Kostrzyńska 4

• Czerlejnko
• Czerlejno
• Drzązgowo
• Klony
• Libartowo
• Ługowiny
• Sokolniki Drzązgowskie
• Sokolniki Klonowskie
• Strumiany
• Trzek
• Węgierskie
• Wróblewo

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 6
Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich – Siekierki Wielkie, ul. Karalusa 1

• Siekierki Małe
• Siekierki Wielkie

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 7
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy – Kostrzyn, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a

• Kostrzyn, ul. Akacjowa
• Kostrzyn, ul. Batorego
• Kostrzyn, ul. Brzozowa
• Kostrzyn, ul. Chrobrego
• Kostrzyn, ul. Dąbrówki
• Kostrzyn, ul. Dh. Józefa Glinkowskiego
• Kostrzyn, ul. Estkowskiego
• Kostrzyn, ul. Harcerska
• Kostrzyn, ul. Jadwigi
• Kostrzyn, ul. Jagiełły
• Kostrzyn, ul. Jolanty
• Kostrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego
• Kostrzyn, ul. Klonowa
• Kostrzyn, ul. Krzywoustego
• Kostrzyn, ul. Lecha
• Kostrzyn, ul. Leszczyńskiego
• Kostrzyn, ul. Lipowa
• Kostrzyn, ul. Łokietka
• Kostrzyn, ul. Malinowa
• Kostrzyn, ul. Mieszka I
• Kostrzyn, ul. Nowotarskiego
• Kostrzyn, ul. Powstańców Wielkopolskich
• Kostrzyn, ul. Przemysława
• Kostrzyn, ul. Sobieskiego
• Kostrzyn, ul. Sportowa
• Kostrzyn, ul. Strumiańska
• Kostrzyn, ul. Topolowa

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 8
Szkoła Podstawowa nr 1 – Kostrzyn, ul. Piasta 1 (wejście do hali sportowej)

• Kostrzyn, Aleja 3 Maja
• Kostrzyn, ul. Andrzejewo
• Kostrzyn, ul. Astrowa
• Kostrzyn, ul. Bławatkowa
• Kostrzyn, ul. Broniewskiego
• Kostrzyn, ul. Chełmońskiego
• Kostrzyn, ul. Czesława Miłosza
• Kostrzyn, ul. Daliowa
• Kostrzyn, ul. Dąbrowskiego
• Kostrzyn, ul. Dunikowskiego
• Kostrzyn, ul. Fiołkowa
• Kostrzyn, ul. Grunwaldzka
• Kostrzyn, ul. Irysowa
• Kostrzyn, ul. Jana Pawła II
• Kostrzyn, ul. Jaśminowa
• Kostrzyn, ul. Konopnickiej
• Kostrzyn, ul. Konwaliowa
• Kostrzyn, ul. Kopernika
• Kostrzyn, ul. Kórnicka
• Kostrzyn, ul. Krokusowa
• Kostrzyn, ul. Kwiatowa
• Kostrzyn, ul. Matejki
• Kostrzyn, ul. Liliowa
• Kostrzyn, ul. Makowa
• Kostrzyn, ul. Malwowa
• Kostrzyn, ul. Modrakowa
• Kostrzyn, ul. Narcyzowa
• Kostrzyn, ul. Orzeszkowej
• Kostrzyn, ul. Prądzyńskiego
• Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego
• Kostrzyn, ul. Reymonta
• Kostrzyn, ul. Sienkiewicza
• Kostrzyn, ul. Storczykowa
• Kostrzyn, ul. Tulipanowa
• Kostrzyn, ul. Wilkońskiego
• Kostrzyn, ul. Wiosny Ludów
• Kostrzyn, ul. Witosa
• Kostrzyn, ul. Wrzosowa
• Kostrzyn, ul. Wyspiańskiego
• Kostrzyn, ul. Żeromskiego

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 9
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" – Kostrzyn, ul. Poznańska 33

• Kostrzyn, ul. Chopina
• Kostrzyn, ul. Ignacewo
• Kostrzyn, ul. Karłowicza
• Kostrzyn, ul. Kosynierów
• Kostrzyn, ul. Krakowska
• Kostrzyn, ul. Kujawska
• Kostrzyn, ul. Kurpińskiego
• Kostrzyn, ul. Lotników
• Kostrzyn, ul. Lubuska
• Kostrzyn, ul. Mazowiecka
• Kostrzyn, ul. Mazurska
• Kostrzyn, ul. Moniuszki
• Kostrzyn, ul. Nowowiejskiego
• Kostrzyn, ul. Partyzantów
• Kostrzyn, ul. Piasta
• Kostrzyn, ul. Pomorska
• Kostrzyn, ul. Rycerska
• Kostrzyn, ul. Śląska
• Kostrzyn, ul. Warmińska
• Kostrzyn, ul. Warszawska
• Kostrzyn, ul. Warzywna
• Kostrzyn, ul. Wielkopolska
• Kostrzyn, ul. Wieniawskiego
• Kostrzyn, ul. Wojska Polskiego

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 10
Szkoła Podstawowa nr 1 – Kostrzyn, ul. Piasta 1 (wejście boczne do budynku szkoły)

• Kostrzyn, ul. Bednarska
• Kostrzyn, ul. Dworcowa
• Kostrzyn, ul. Garncarska
• Kostrzyn, ul. Jeziorna
• Kostrzyn, ul. Kilińskiego
• Kostrzyn, ul. Kościelna
• Kostrzyn, Krajowa (od wschodniej granicy miasta do skrzyżowania z ul. Mickiewicza)
• Kostrzyn, ul. Ks. Peika
• Kostrzyn, ul. Kuśnierska
• Kostrzyn, ul. Nad Strumieniem
• Kostrzyn, ul. Nowy Świat
• Kostrzyn, ul. Ogrodowa
• Kostrzyn, ul. Parkowa
• Kostrzyn, ul. Rzemieślnicza
• Kostrzyn, ul. Rzeźnicka
• Kostrzyn, ul. Stawna
• Kostrzyn, ul. Szewska
• Kostrzyn, ul. Szymańskiego
• Kostrzyn, ul. Średzka
• Kostrzyn, ul. Świerkowskich
• Kostrzyn, ul. Wrzesińska

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 11
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Kostrzyn, ul. Poznańska 24

• Kostrzyn, ul. 20 Października
• Kostrzyn, Aleja Sokoła
• Kostrzyn, ul. Braci Drzewieckich
• Kostrzyn, ul. Cmentarna
• Kostrzyn, ul. Czerwonego Krzyża
• Kostrzyn, ul. Dożynkowa
• Kostrzyn, ul. Graniczna
• Kostrzyn, ul. Hallera
• Kostrzyn, Krajowa (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do zachodniej granicy miasta)
• Kostrzyn, ul. Kościuszki
• Kostrzyn, ul. Mickiewicza
• Kostrzyn, ul. Miklaszewskiego
• Kostrzyn, ul. Okrężna
• Kostrzyn, ul. Paderewskiego
• Kostrzyn, ul. Polna
• Kostrzyn, ul. Poznańska
• Kostrzyn, ul. Półwiejska
• Kostrzyn, ul. Prętkowskiego
• Kostrzyn, ul. Rolna
• Kostrzyn, ul. Rynek
• Kostrzyn, ul. Siewna
• Kostrzyn, ul. Sikorskiego
• Kostrzyn, ul. Słoneczna
• Kostrzyn, ul. Słowackiego
• Kostrzyn, ul. Św. Walentego
• Kostrzyn, ul. Waligóry
• Kostrzyn, ul. Zacisze
• Kostrzyn, ul. Zaułek
• Kostrzyn, ul. Zbożowa
• Kostrzyn, ul. Zieleniec
• Kostrzyn, ul. Żniwna


Lista kandydatów

Lista kandydatów do Senatu:
1. Dorota BEREŁKOWSKA – KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Waldy DZIKOWSKI – KWW Koalicja Obywatelska PO .Nowoczesna IPL Zieloni

Lista kandydatów do Sejmu:

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
  1. JEGER Tomasz
  2. KUCHTA Iwona Monika
  3. KLONOWSKA Aurelia Anna
  4. KŁODNICKI Dariusz
  5. DOBUCKI Robert
  6. ŁUGOWICZ Radosław
  7. STEC Marta Agnieszka
  8. WNUK Mateusz Marcin
  9. WESOŁOWSKA Aleksandra Róża
10. ZIÓŁKOWSKI Radosław
11. LEŚNIAK Daniel Łukasz
12. WAŁĘSA Radosław Lech
13. PRZYJAZNY Przemysław
14. DZIUBA Magdalena
15. GRACZYK Wojciech
16. MAJCHRZAK Karolina Maria
17. PRZYBYLSKA Paulina Serafina
18. KĄCKI Marek Leszek
19. MUSIAŁ Justyna Agata
20. OLCZYK Wojciech

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Wyborców TRZECIA DROGA PSL-PL2050 Szymona Hołowni
  1. SCHÄDLER Ewa Katarzyna
  2. TOMCZAK Jacek Jerzy
  3. ROLA Dobrosław Piotr
  4. BAUMGART Marek Piotr
  5. KRAKOWIAK Julia Maria
  6. GNIATKOWSKI Michał
  7. RACZKIEWICZ Mikołaj
  8. PATALAS Ewa Maria
  9. JAZIC Jolanta
10. SOBCZYK Agata
11. SIEMIŃSKI Paweł Czesław
12. MAŁYSZKA‑ŁUKOMSKA Natalia
13. BŁOCHOWIAK Arkadiusz Stanisław
14. KLONOWSKI Robert Piotr
15. PAWŁOWSKA Miranda Beata
16. SZABELSKI Adam
17. WOŚKOWIAK Wojciech Tadeusz
18. KONOPA Marcin
19. MARCINIAK Jakub Marek
20. WIŚNIEWSKA Agnieszka Jadwiga

Lista nr 3 – Komitet Wyborczy NOWA LEWICA
  1. UEBERHAN Katarzyna
  2. KRETKOWSKA Katarzyna Maria
  3. MAJEWSKI Dawid
  4. MURAWA Dawid Paweł
  5. URBAŃSKA Beata Kinga
  6. TRZECIAK Katarzyna
  7. GARCZEWSKI Łukasz
  8. MAJERYK Emilia
  9. KANIA Henryk
10. OWSIANNA Halina Maria
11. SHOSTAK Jana
12. DYLEWICZ Łukasz Mateusz
13. ŁUBIŃSKI Daniel
14. ANTKOWIAK Agnieszka Marzena
15. GÓRALSKI Maciej Miłosz
16. GRODZKA Elżbieta
17. JERZYŃSKI Sławomir
18. MARCINIAK Patryk Piotr
19. LEWANDOWSKA‑PIETRUSZKA Zuzanna Sara
20. KUCHARSKI Michał Piotr

Lista nr 4 – Komitet Wyborczy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  1. SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej
  2. WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr
  3. EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna
  4. STRYJSKA Małgorzata Irena Aleksandra
  5. ZYSK Tadeusz
  6. CZERWIŃSKI Zbigniew
  7. STRZELECKA Klaudia
  8. SOMMERFELD Jacek
  9. DUDZIAK Lidia Danuta
10. NOWAK Barbara
11. MARKIEWICZ Marian Jan
12. JAGIEŁKA Janusz Aleksander
13. KUŹ Aleksandra Maria
14. WARGIN‑TORCHAŁA Joanna Małgorzata
15. LESZCZYŃSKA Elżbieta
16. GRELA Maria Anna
17. KMIEĆ Andrzej
18. MATYSIAK Mateusz Aleksander
19. SZYMKOWIAK Arleta Waleria
20. ŻELAZNY Filip

Lista nr 5 – Komitet Wyborczy KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość
  1. TUCZYŃSKI Piotr Edward
  2. WAWRZYNIAK Piotr Wojciech
  3. SZYNDLER Dariusz Leszek
  4. GRZEGOREK Przemysław Marek
  5. CHUDERSKI Sebastian Piotr
  6. MALICKI Paweł Dawid
  7. ŚWIDERSKI Marcin Jan
  8. PRANKE Juliusz Robert
  9. MICHALIK Daniel Marcin
10. GŁOWACKA Izabela
11. DODA‑WYSZYŃSKA Agnieszka
12. STACHOWIAK Maria Teresa
13. SZCZESIAK Sylwia
14. JURKOWSKA Sara Beata
15. MĘDLEWSKI Robert Piotr
16. SŁOWIEŃSKA‑WAWRZYNKIEWICZ Sandra Maria
17. SPIESZALSKI Jędrzej
18. JATCZAK Monika Wioleta
19. PAECH Jan Aleksander

Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców KOALICJA OBYWATELSKA PO .Nowoczesna IPL Zieloni
  1. SZŁAPKA Adam Stanisław
  2. KIERZEK‑KOPERSKA Katarzyna Renata
  3. BOSACKI Marcin Rafał
  4. ROTNICKA Jadwiga Kazimiera
  5. ZAWIEJA Bartosz Józef
  6. SOKOŁOWSKA Tatiana Marta
  7. NAWROCKA Elżbieta Antonina
  8. WIELOCH Mirosław Andrzej
  9. PRZYBYLSKA Patrycja Natalia
10. STERCZEWSKI Franciszek Wojciech
11. MAZUREK Marta
12. ZENKA‑PODLASZEWSKA Dominika
13. BRYLEWSKI Maciej Stanisław
14. KARCZEWSKA‑KRZEMIŃSKA Beata
15. LISIECKA‑PAWEŁCZAK Maria Magdalena
16. STASIAK Michał Dominik
17. SZYMCZAK Zuzanna Maria
18. GARSZTKA Przemysław Zenon
19. GANOWICZ Grzegorz


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: