Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyńskie ulice – reklamami wyborczymi. Baner Jadwigi Emilewicz zachęca do głosowania na środku chodnika - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyńskie ulice – reklamami wyborczymi. Baner Jadwigi Emilewicz zachęca do głosowania na środku chodnika
11-10-2023 17:14   Janusz Ludwiczak
– Kostrzyn. Dlaczego tolerowane jest bezprawne ustawienie materiałów wyborczych na miejskim chodniku – pyta nasz Czytelnik. Na środku chodnika przy rondzie "Południowym" w pobliżu tunelu pojawił się stojący baner promujący Jadwigę Emilewicz. Uliczne barierki ochronne, oddzielające ruch samochodowy od pieszego stały się słupami reklamowymi. Okazuje się, że estetyczny śmietnik jest tolerowany przez gminę.

Baner promujący kandydatkę PiS do Sejmu, Jadwigę Emilewicz pojawił się na środku chodnika przy rondzie "Południowym" w pobliżu tunelu, o czym zaalarmował nasz Czytelnik.

– Dlaczego tolerowane jest bezprawne ustawienie materiałów wyborczych na miejskim chodniku – pisze do nas Jakub Frankowski.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z komitetem wyborczym i biurem poselskim Jadwigi Emilewicz.

– Nie stawialiśmy tego stojaka w takim miejscu. Wszędzie, gdzie je ustawiamy, mamy na to odpowiednią zgodę. W tym przypadku jednak osoby trzecie musiały przestawić stojak i umiejscowić go na środku chodnika – twierdzi Zofia Kołaczek z biura poselskiego Jadwigi Emilewicz.

Na pytanie gdzie miał znajdować się stojak z banerem odpowiedzi już nie otrzymaliśmy.

Barierki ochronne oddzielające ruch kołowy od pieszego zamieniają się w słupy reklamowe. Na wielu z nich pojawiły się banery wyborcze. Czy komitety wyborcze i kandydaci otrzymali zgodę na wywieszenie baneru? Pytamy w urzędzie gminy.

– W odpowiedzi na poniższe pytanie przesyłam w załączeniu Komunikat Burmistrza Gminy Kostrzyn w sprawie obwieszczeń i plakatów wyborczych – odpowiada nam Aneta Bartczak, kierownik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

W obwieszczeniu burmistrza czytamy zatem:
"Na podstawie art. 114 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 ze zm.), w związku z Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 8 sierpnia 2023 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, podaje się do publicznej wiadomości wykaz miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych na obszarze Gminy Kostrzyn w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.:
1) słup ogłoszeniowy na Rynku w Kostrzynie,
2) słup ogłoszeniowy na Targowisku Miejskim przy ul. Piasta w Kostrzynie,
3) tablice ogłoszeń w sołectwach Gminy Kostrzyn,
4) obszar przy drogach powiatowych, w granicach miasta (ulice: Średzka, Grunwaldzka Powstańców Wlkp. Mickiewicza, Warzywna) i pozostałe ulice w granicach miasta Kostrzyna,
5) obszar przy drogach gminnych.
W innych miejscach niż wyżej wymienione umieszczanie plakatów lub haseł wyborczych wymaga uzgodnienia z właścicielem lub zarządcą nieruchomości. Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów."


R E K L A M A

Komentarze (8)

12-10-2023 23:45:50
esssa
Zadzwonić na policję, zgłosić zagrożenie.
12-10-2023 20:49:32
SIOSTRA
A może do koscioła żeby wygrali ci co zrobią najlepiej
12-10-2023 20:39:35
@max
No już wiemy, że PIS ma pieniądze z koryta, dwóch wież, miliona wiz i tysięcy działek Premiera. Ale nadal nie wiemy skąd pieniądze ma opozycja? Z kopert Grodzkiego? Z wpłat sfrustrowanych emerytowanych funkcjonariuszy mundurowych z poprzedniego ustroju? Z europejskiej emerytury króla Europy?
12-10-2023 15:55:34
max
A zgoda na zajęcie pasa drogowego jest???? Jeśli nie to gmina powinna wystawić rachuneczek. A nie przepraszam - przecież gmina została przekupiona Polskim Ładem - tężnia, lodowisko, teraz przebudowa rynku. Do @PiniendzyNieMaiNieBędzie: Ciekawe skąd PiSiory mają kasę - a pewnie z tych 2 wież Kaczyńskiego, tysięcy wiz i działek Morawieckiego za 120 mln zł...
11-10-2023 21:29:33
PiniendzyNieMaiNieBędzie
Ciekawe skąd opozycja ma pieniądze na te banery, skoro nie jest przy korycie?!
11-10-2023 19:00:05
Michał
Dziwnym zbiegiem okoliczności że ten sam baner wyborczy tez stoi na chodniku przy markecie Jana, pewnie tam też ktoś go przestawił... kłamanie na potrzeby tego co chcemy usłyszeć. Tak się składa że w niedziele widziałem jak te banery pani poseł byly zostawiane. Ile taka kampania kosztuje to chyba w głowie się nie mieści i jakie pieniądze mają później rządzący że tak im zależy na tym korycie to już inna para kaloszy te nasze 13 i 14 emerytury to tylko na zamknięcie nam buzi i żeby nas jeszcze bardziej dzielić.
11-10-2023 17:32:06
Adam
Przepraszam, było to ok godziny 16.
11-10-2023 17:31:27
Adam
Byłem świadkiem jak ustawiany był ten baner w niedzielę ok. godziny 14. Wystarczy sprawdzić na kamerach.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: