Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza przebudowa wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rusza przebudowa wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92
14-08-2023 01:34   Janusz Ludwiczak
Kierowców poruszających się drogą krajową nr 92 w kierunku Poznania czekają poważne utrudnienia.

Od środy, 16 sierpnia rozpoczną się prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92, nad ulicą Piaski w Swarzędzu.

– Od 16 sierpnia ruszamy z pracami przygotowawczymi związanymi z rozbudową wiaduktu w ciągu DK92 nad ulicą Piaski w Swarzędzu. Właściwe prace, dotyczące realizacji zadania, planujemy rozpocząć 1 września. W pierwszym etapie wprowadzimy tymczasową organizację ruchu, polegającą na wyłączeniu pasów szybkich. Pozwoli to na montaż ścianek szczelnych w pasie rozdziału. Następnie rozpoczniemy planowaną wycinkę drzew, kolidujących z inwestycją. Kolejnym etapem będzie przeniesienie ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania, co umożliwi rozbiórkę ustroju nośnego na drugiej jezdni – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziałku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont miał początkowo ruszyć w połowie maja, jednak okazało się, że prac nie można rozpocząć.

– Podczas prac przygotowawczych, które rozpoczęły się 18 maja br. okazało się, że bez wycinki drzew nie uda się zabezpieczyć stożków obiektu, aby przystąpić do prac rozbiórkowych. Wycinka drzew, wskazana w decyzji środowiskowej, będzie możliwa najwcześniej od 1 września br. W związku z tym po konsultacjach z wykonawcą podjęto decyzję o przywróceniu pierwotnego ruchu pojazdów na obiekcie – informował Marcin Kucharczak, zastępca Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Wiadukt w ciągi drogi krajowej nr 92, nad ulicą Piaski zostanie wyburzony, a jego miejscu powstanie nowy obiekt.

– Kontrakt obejmie rozbiórkę istniejącego obiektu, wykonanie dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne, przebudowę chodników pod wiaduktami wzdłuż ulicy Piaski wraz z murami oporowymi. W trakcie budowy ruch na drodze krajowej nr 92 zostanie utrzymany i będzie się odbywał jedną jezdnią, która na czas budowy stanie się jezdnią dwukierunkową – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziałku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowa wiaduktów w ciągu DK92 nad ul. Piaski w Swarzędzu będzie kosztować blisko 16 milionów złotych (15 922 756,13 zł). Inwestycję tą zrealizuje wyłoniona w przetargu Spółka Strabag. Prace potrwają aż dwa lata – do połowy 2025 roku.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
08

gru

19:30
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Spotkanie autorskie z Agnieszką Graj – autorką książki „Najdalszy Zakątek Miłości”.

09

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Rockowe Andrzejki na rzecz Jakuba Czubaka

10

gru

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 16:00-20:00

11

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

12

gru

17:00
IWNO, Park Mielżyńskich
Wieczornica z kolędami:
• śpiew kolęd
• występy uczniów ze szkoły w Iwnie
• poczęstunek
• przejazd saniami Świętego Mikołaja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z lodowiska, które powstaje przy ul.Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: