Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tour de Pologne przejedzie przez gminę Kostrzyn - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Tour de Pologne przejedzie przez gminę Kostrzyn
10-07-2023 06:30   Janusz Ludwiczak
Iwno, Kostrzyn, Czerlejnko, Czerlejno, Klony, Ługowiny i Węgierskie – to miejsca, w których już za nieco ponad dwa tygodnie, 29 lipca zawitają kolarze w ramach rozgrywanego pierwszego etapu 80. jubileuszowego Tour de Pologne.

Tour de Pologne po 16 latach powraca do Wielkopolski. Pierwszy etap wyścigu kolarskiego wystartuje z Placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa prowadzić będzie dalej ulicami zachodniej części Poznania, a następnie uczestnicy przemierzą trasę prowadzącą przez Suchy Las, Biedrusko, Bolechowo, Murowaną Goślinę, Łopuchowo i Kiszkowo do Pobiedzisk.

– Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji – zapowiada Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

W Pobiedziskach zaplanowano premię specjalną z okazji 95. urodzin Tour de Pologne. Następnie kolarze przejadą przez Kociałkową Górkę do Iwna, po czym ok. godz. 14 wjadą do Kostrzyna.

Dalej trasa prowadzić będzie ulicami: Gnieźnieńską, Wrzesińską, rondem Wadyńskiego, Rynek, Poznańską, Półwiejską, Warszawską i Średzką do tunelu, a następnie przez Grunwaldzką, Czerlejnko, Czerlejno, Klony, Ługowiny i Węgierskie zawodnicy dojadą do Środy Wielkopolskiej, gdzie zaplanowano premię lotną, czyli wyścig sprinterski.

– Już w marcu prowadziliśmy zaawansowane rozmowy z organizatorami jubileuszowego 80. Tour de Pologne. Pojawiła się propozycja, aby wyścig przejechał przez gminę. Przejechaliśmy razem trasę, która Od razu została zaakceptowana przez organizatora. Dlatego witamy Tour de Pologne na naszej ziemi – przyznaje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– Wiele lat temu przez gminę Kostrzyn przebiegały trasy wyścigów kolarskich, które gromadziły przy starej trasie E8 setki kibiców kolarstwa. Po ponad 20 lat największy wyścig kolarski w Polsce wjeżdża na teren naszej gminy. Zachęcamy do kibicowania na trasie – dodaje Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza gminy Kostrzyn.

Meta liczącego prawie 184 kilometrów pierwszego etapu 80. Tour de Pologne znajdować będzie się na Torze Poznań. Do stolicy Wielkopolski kolarze wjadą przez Kórnik, Rogalin, Mosinę, Puszczykowo i Komorniki.

Pozostałe sześć etapów, liczącego łącznie 1130 kilometrów 80. Tour de Pologne zaplanowano na trasach: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała, Katowice oraz Zabrze – Kraków.


Map: Tour de Pologne/materiały prasowe


Fot: Szymon Gruchalski

Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: