Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siekierki: Zamiast skrzyżowania będzie rondo - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siekierki: Zamiast skrzyżowania będzie rondo
14-04-2023 08:20   Janusz Ludwiczak
Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Tuleckiej, Kórnickiej, Kostrzyńskiej i Na Okopy w Siekierkach Wielkich. W ramach inwestycji w miejscu, w którym krzyżuje się pięć dróg – prowadzących do Paczkowa, Gowarzewa, Trzeku i Kostrzyna powstanie m.in. rondo.

Od kilku tygodni trwają prace związane z przebudową niebezpiecznego skrzyżowania, na którym krzyżuje się pięć dróg, prowadzących z Siekierek do Paczkowa, Gowarzewa, Trzeku i Kostrzyna. O przebudowie skrzyżowania ulic Tuleckiej, Kórnickiej, Kostrzyńskiej i Na Okopy w Siekierkach mówiło się od lat.

– W ramach tej inwestycji oddalone od siebie o około 35 metrów skrzyżowania dróg zostaną przebudowywane na rondo. Planowane jest również wyprofilowanie i wzmocnienie jezdni, wymiana nawierzchni, poszerzenie jezdni i ujednolicenie szerokości pasów ruchu do 3 metrów (szerokość jezdni – 6 metrów). Powstaną chodniki o normatywnych szerokościach. Jest to szczególnie istotne w rejonie starej zabudowy jednorodzinnej, gdzie aktualnie piesi poruszają się po nieumocnionym poboczu. W planach jest też budowa przejść dla pieszych na tzw. azylach, co umożliwia bezpieczne zatrzymanie się pieszych pomiędzy pasami ruchu. Skrzyżowanie zostanie odwodnione, oświetlone, pojawi się nowe oznakowanie – wyjaśnia Katarzyna Fertsch, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Powiatowych.

Ponadto przebudowany zostanie fragment ulicy Poznańskiej, która jest fragmentem drogi powiatowej 2349P z Paczkowa przez Siekierki do Trzeku. W ramach inwestycji powstanie przejście dla pieszych wraz z wyspą rozdzielającą na wysokości ulicy Spokojnej, a także fragment chodnika w ciągu ulicy Poznańskiej i Spokojnej w Siekierkach Wielkich.

Rozbudowa dróg powiatowych nr 2429P i 2439P w Siekierkach kosztować będzie ponad 8 mln zł (8 146 807,24 zł brutto), z czego ponad 2,2 mln zł Powiat Poznański otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponadto w 2018 r. gmina Kostrzyn przeznaczyła 90 tys. zł. na wykup nieruchomości pod budowę ronda. Powstał również projekt budowlany.


Projekt przebudowy skrzyżowania ul. Tuleckiej, Kórnickiej, Kostrzyńskiej i Na Okopy


Komentarze (1)

14-04-2023 22:09:42
Paweł
Pytanie pierwsze z brzegu. Co na tym zdjęciu robi TIR? Przecież tam jest ograniczenie ruchu pojazdów o masie powyżej 3,5t.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

10

mar

11:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Koncert pieśni wielkopostnych - chór Cantores assumptae
(po mszy św.)

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: