Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W deszczu, w błocie przeszli 40 kilometrów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W deszczu, w błocie przeszli 40 kilometrów
03-04-2023 06:48   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęli swoją wędrówkę w piątkowy wieczór. Mieli do pokonania 40 kilometrów pieszo. Ich wyprawa zajęła 8,5 godz. Kilku śmiałków pomimo deszczowej pogody wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Wśród uczestników byli wiceburmistrz Waldemar Biskupski, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Banaszak i radny Szymon Nadolny.

Piątkowy wieczór. Deszczowa pogoda. Ulicami Kostrzyna maszeruje Droga Krzyżowa, podczas której wierni, panie stanu wolnego, księża, harcerze i strażacy ochotnicy niosą sześciometrowy krzyż, zatrzymując się przy czternastu stacjach, rozważając męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa.
ZOBACZ TAKŻE: Ulicami Kostrzyna przeszła Droga Krzyżowa {►FILM}

W tym samym czasie w znacznie dłuższą trasę w kilku grupach wybierają się uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, której trasa ma 40 kilometrów. Osoby, które decydują się wziąć w tym udział nie tylko chcą spotkać się z Bogiem i rozważać mękę Jezusa, ale postanawiają zmierzyć się z własnymi słabościami.

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięli udział m.in. wiceburmistrz Waldemar Biskupski, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Banaszak i radny Szymon Nadolny.

– Wyruszyliśmy spod parafii błog. Jolanty o godz. 19:30. Przeszliśmy trasą: Kostrzyn – Iwno – Wiktorowo – Siedlec - Sokolniki Drzązgowskie – Gułtowy – Karolewo – Wysławice – Janowo – Węgierskie – Czerlejno - Kostrzyn. Zakończyliśmy o godz. 4. W tym roku było rzeczywiście ekstremalnie – w deszczu, w błocie… ale było warto… – mówi Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza gminy Kostrzyn, który postanowił wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa powstała w 2009 roku, z inicjatyw ks. Jacka "WIOSNY" Stryczka.

"Pomysł był odpowiedzią na kryzys męskości i kryzys konsumpcjonizmu. EDK nie dogadza, ale wymaga. Proponuje przekraczanie własnych ograniczeń. 40 km oznacza, że ma być daleko. Nocą, być poza strefą komfortu (np. snu). Samotnie lub w skupieniu, bo to czas na własne przemyślania. Okazało się, że działa" – informują organizatorzy EDK.


Fot: Janusz Ludwiczak (1-2), Waldemar Biskupski (3-6)

ZOBACZ TAKŻE: Ulicami Kostrzyna przeszła Droga Krzyżowa {►FILM}

Komentarze (4)

08-04-2023 00:09:42
Wierna do końca
Nie parafialna, nie EDK, tylko FARNA
07-04-2023 12:02:03
@Wierna
O! A jak chodzę do innej parafii w gminie ? Skoro parafialna, to dlaczego EDK ? TO w końcu parafialna czy EDK ?
06-04-2023 18:53:39
Wierna
Mogłeś wcześniej się zainteresować, parafia informowała, nie chodzisz do kościoła to nie wiesz co się dzieje
05-04-2023 21:19:20
karol
Witam a gdziesz było to podane,zeby mieszkańcy mogli uczestniczyć ,trzy tylko fajne zdjecie sciema

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: