Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Oddali blisko 11 litrów krwi dla potrzebujących - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Oddali blisko 11 litrów krwi dla potrzebujących
28-11-2022 06:58   Janusz Ludwiczak
30 osób zgłosiło się do ostatniej w tym roku akcji honorowego poboru krwi, która szczególnie teraz jest potrzebna. Stan zapasów krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest zatrważający – brakuje krwi trzech grup ujemnych: 0 Rh -, A Rh- i B Rh-. Bardzo niskie są też zasoby "zerówki dodatniej".

W piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się kolejna akcja honorowego poboru krwi, do której zgłosiło się 30 osób.

– Krew mogło oddać 24 dawców. W sumie udało się zebrać 10,800 ml płynu ratującego życie. Ponadto jedna osoba zarejestrowała się jako potencjalny dawca szpiku – wylicza Ireneusz Hertel, prezes Kostrzyńskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

W sumie w tym roku do wszystkich akcji honorowego poboru krwi zgłosiło się łącznie 146 osób. Zebrano w sumie 55 litrów krwi (54,955 ml) od 101 dawców. To jednak mniej niż w roku ubiegłym (w 2021 r. zebrano prawie 79 litrów krwi od 173 dawców).

Kostrzyński Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK działa już 5 lat. Organizacja ta powstała dokładnie 20 października 2017 r. Z tej okazji na dawców czekały pączki i inne upominki oraz jak zawsze 8 czekolad, sok i aż dwa dni wolne od pracy.

A w ciągu 5-letniej działalności udało się pozyskać łącznie blisko 486,5 litrów krwi (486,416 ml) od 960 dawców.

Ponadto z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa burmistrz gminy Kostrzyn, Szymon Matysek wraz ze swoim zastępcą Waldemarem Biskupskim wręczyli podziękowania na ręce prezesa Kostrzyńskiego Klubu Krwiodawców, Ireneusza Hertela.

Kolejna akcja poboru krwi w Kostrzynie odbędzie się pod koniec lutego 2023 roku.


Fot: Dariusz Hertel, Irenesz Hertel / Kostrzyński Klub Honorowych Dawców Krwi PCK

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Cztery Pory Roku" - przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu członkiń zespołu "Złota Jesień"
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 6 lutego w MGOK

24

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

05

mar

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

19

mar

Sanniki
Słodka Mila - Biegowe Grand Prix

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Twoje dziecko wyjeżdża na ferie zimowe?

TAK

NIE

Nie mam dzieci


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: