Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Siekierkach powstanie elektrownia fotowoltaiczna? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Siekierkach powstanie elektrownia fotowoltaiczna?
01-12-2021 05:11   Janusz Ludwiczak
Wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy elektrowni fotowoltaicznej o mocy do około 111 MW w Siekierkach. Dziś wieczorem odbędzie się spotkanie burmistrza i urzędników z mieszkańcami w tej sprawie.

Jak już informowaliśmy w lipcu jeden z inwestorów planuje na ogromnej działce postawić elektrownię fotowoltaiczną składającą się z blisko 138,5 tys. paneli fotowoltaicznych. W tej sprawie w lipcu odbyły się spotkania z mieszkańcami. Burmistrz zapowiedział, że gmina wyda decyzję odmowną.

Teraz sprawa powraca. Na początku listopada wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie elektrowni fotowoltaicznej o mocy do około 111 MW, składającej się z wolnostojących paneli fotowoltaicznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym przyłączami energetycznymi i stacjami elektroenergetycznymi na części działek nr geod. 374/1, 375/3, 377 i 253/4 w Siekierkach Wielkich.

Inwestor planuje jednak zwiększyć moc elektrowni, która wcześniej była zakładana do 83MW.

W tej sprawie odbędzie się dziś dla mieszkańców z burmistrzem i przedstawicielami kostrzyńskiego urzędu gminy. Początek o godz. 19:00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Siekierkach.


R E K L A M A
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

kwi

17:30
Międzypokoleniowe Centrum Inicjatyw Lokalnych Kostrzyn, ul. Szymańskiego 1
"Angola - życie na końcu Afryki" - spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem w ramach cyklu "Kostrzyńskie spotkania z podróżą"

15

kwi

16:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Z mojej szuflady - wernisaż fotografii przyrodniczej Haliny Kubiak

16

kwi

16:30
Sala sesyjna (dawny dom parafialny) - Kostrzyn, ul. Dworcowa 8
Posiedzenie Komisji:
• budżetu, środowiska i spraw komunalnych
• oświaty, kultury, sportu i zdrowia
• budżetu, środowiska i spraw komunalnych
► porządek obrad

18

kwi

do 19-04-2026
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Mistrzostwa Polski w Unihokeju juniorów młodszych

12:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Vitcovia Witkowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Twoim zdaniem w Kostrzynie powstanie kryty basen?

ZDECYDOWANIE, burmistrz w końcu zadeklarował

RACZEJ TAK, tylko, że za kilka lat

NIE, skończy się tylko na słowach


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: