Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Kostrzyniada", smakołyki i "Ogień" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Kostrzyniada", smakołyki i "Ogień"
22-07-2021 05:20   Janusz Ludwiczak
W weekend w kostrzyńskim Parku Miejskim odbył się Festiwal Kulinarny, podczas którego można było spróbować przysmaków z całego świata oraz potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Trzeku, Gułtów i Siedleczka. Mieszkańcy mogli wziąć udział w "Kostrzyniadzie". Na polowej scenie w Parku Miejskim wystąpił zespół Ogień.

Podczas dwudniowego Festiwalu Kulinarnego można było spróbować potraw z food trucków – lodów włoskich, tajskich i tych od Magdy Gessler. Przysmaki przygotowały także panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Trzeku, Gułtowach i Siedleczku.

Nie zabrakło też części kulturalno-artystycznej. Na początek rozegrano "Kostrzyniadę", czyli teleturniej na wzór popularnej "Familiady", w której wzięli udział m. in. Strażacy (Mikołaj Stasinski, Grzegorz Przepióra, Piotr Sobczyński) i "Kostrzyńska krew to nie maślanka" (Julia Matuszewska, Patrycja Kotecka, Marry Stachowiak). W drugim finale drużyna "Za torami za lasami" (Inga Matuszewska, Maja Sobczyńska, Weronika Kujawa) zagrała przeciwko "Giermkom Rycerza Kostro" (Jakub Łabędzki, Arkadiusz Bilski, Szymon Pokorski), a w trzecim "Doświadczeni" (Elżbieta Mielcarek, Krystyna Adamska, Bogumiła Kubacka) zagrali z "Blondynkami" (Beata Jankowiak, Beata Knopkiewicz, Elżbieta Kotarska).

Wśród konkurencji należało wymienić miejscowości na literę S w gminie Kostrzyn oraz ulice na literę P w mieście Kostrzyn, podać patronów szkół, wymienić znane punkty gastronomiczne oraz numery linii autobusów Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej czy gminy partnerskie Kostrzyna.

"Kostrzyniadę" wygrały zespoły: "Kostrzyńska krew to nie maślanka", "Giermkowie Rycerza Kostro" oraz "Blondynki".

W sobotni wieczór na scenie polowej w Parku Miejskim pojawił się zespół "Ogień", który w ubiegłym roku zdobył trzy nagrody podczas 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wśród członków zespołu jest mieszkaniec Kostrzyna – basista Michał Leśniewski.

Z kolei w niedzielne popołudnie odbyły się koncerty "lokalnych chałturników", czyli początkujących artystów.


Fot: Urząd Miejski w Kostrzynie

Komentarze (1)

22-07-2021 16:52:52
Tadeusz46
Budżet moim zdaniem był z racji tego, że nie odbyly sie dwa Kurdesze aby przygotować więcej atrakcji i np jakiś koncert konkretnego zespołu w niedzielę bo po ilości osób (również byłem zobaczyć w parku) to szału nie było. Z całym szacunkiem dla Kostrzyńskich muzyków tam grających, grających z gotowej muzyki .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

sie

do 15-08-2022
Gułtowy
Qultowe Gułtowy

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

26

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

10

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: