Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzech mieszkańców zakończyło kwarantannę - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Trzech mieszkańców zakończyło kwarantannę
31-03-2020 00:34   Janusz Ludwiczak
Liczba osób przebywająca w kwarantannie domowej spadła z 27 do 24 osób.

Obecnie w kwarantannie domowej, w związku z powrotem z zagranicy przebywają 24 osoby (14 adresów). Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia, a pomoc otrzymują od swoich rodzin.

– W poniedziałek pierwsi mieszkańcy naszej gminy zakończyli dwutygodniowy okres kwarantanny w związku z powrotem z zagranicy. Dziękuję im za odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń odbycia kwarantanny w miejscu pobytu. Słowa uznania należą się również rodzinom tych osób za pomoc i wsparcie – poinformował w poniedziałkowym komunikacie Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Przypomnijmy. Obowiązkową kwarantanną domową objęte są osoby, które wróciły z zagranicy. Przez 14 dni muszą przebywać w miejscu zamieszkania, nie mogą opuszczać swojego domu bądź mieszkania. Kwarantanna polega na odosobnieniu osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie w celu zapobiegania szerzenia się chorób zakaźnych.

Osoby, objęte kwarantanną sprawdza policja. Jeżeli osoby objęte kwarantanną opuszczą swój dom grozi im kara w wysokości 30 tysięcy złotych. Jak już informowaliśmy kilka dni temu jeden z mieszkańców nie dostosował się do obowiązku przebywania w kwarantannie domowej i udał się do pracy za granicą.

– W sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Kostrzynie ujawnili, że jedna z osób nie zastosowała się do obowiązku przebywania pod wyznaczonym adresem i opuściła miejsce kwarantanny udając się do pracy poza granicami kraju. Policja skieruje do Sądu Rejonowego we Wrześni wniosek o ukaranie tej osoby. Za złamanie warunków kwarantanny grozi grzywna w wysokości nawet do 30 000 zł – wyjaśnia burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (3)

31-03-2020 12:50:55
Kostrzynski Pyra
@redakcja dziękuje a tym co nie podadzą to wyślą szacunkowe na podstawie zużycia z poprzednich miesięcy bo już tak robili gdy nie zastali kogoś w domu i nie zadzwonił w terminie na zostawionego kartce rozlicza gdy inkasent przyjdzie teraz mi sie przypomniało
31-03-2020 12:17:45
REDAKCJA
@Kostrzynski Pyra: Stan licznika można podać np. przez stronę internetową Enea Operator. Pozdrawiam
31-03-2020 11:45:00
Kostrzynski Pyra
W kwietniu powinien chodzić inkasent Enea by spisać stan licznika czy trzeba będzie gdzieś zadzwonić i podać stan licznika może Pan Redaktor sprawdzi nie wiem czy w Kostrzynie wszystkie liczniki są spisywane? U mnie tak z góry dziękuje .
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: