Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzech mieszkańców zakończyło kwarantannę - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Trzech mieszkańców zakończyło kwarantannę
31-03-2020 00:34   Janusz Ludwiczak
Liczba osób przebywająca w kwarantannie domowej spadła z 27 do 24 osób.

Obecnie w kwarantannie domowej, w związku z powrotem z zagranicy przebywają 24 osoby (14 adresów). Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia, a pomoc otrzymują od swoich rodzin.

– W poniedziałek pierwsi mieszkańcy naszej gminy zakończyli dwutygodniowy okres kwarantanny w związku z powrotem z zagranicy. Dziękuję im za odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń odbycia kwarantanny w miejscu pobytu. Słowa uznania należą się również rodzinom tych osób za pomoc i wsparcie – poinformował w poniedziałkowym komunikacie Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Przypomnijmy. Obowiązkową kwarantanną domową objęte są osoby, które wróciły z zagranicy. Przez 14 dni muszą przebywać w miejscu zamieszkania, nie mogą opuszczać swojego domu bądź mieszkania. Kwarantanna polega na odosobnieniu osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie w celu zapobiegania szerzenia się chorób zakaźnych.

Osoby, objęte kwarantanną sprawdza policja. Jeżeli osoby objęte kwarantanną opuszczą swój dom grozi im kara w wysokości 30 tysięcy złotych. Jak już informowaliśmy kilka dni temu jeden z mieszkańców nie dostosował się do obowiązku przebywania w kwarantannie domowej i udał się do pracy za granicą.

– W sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Kostrzynie ujawnili, że jedna z osób nie zastosowała się do obowiązku przebywania pod wyznaczonym adresem i opuściła miejsce kwarantanny udając się do pracy poza granicami kraju. Policja skieruje do Sądu Rejonowego we Wrześni wniosek o ukaranie tej osoby. Za złamanie warunków kwarantanny grozi grzywna w wysokości nawet do 30 000 zł – wyjaśnia burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (3)

31-03-2020 12:50:55
Kostrzynski Pyra
@redakcja dziękuje a tym co nie podadzą to wyślą szacunkowe na podstawie zużycia z poprzednich miesięcy bo już tak robili gdy nie zastali kogoś w domu i nie zadzwonił w terminie na zostawionego kartce rozlicza gdy inkasent przyjdzie teraz mi sie przypomniało
31-03-2020 12:17:45
REDAKCJA
@Kostrzynski Pyra: Stan licznika można podać np. przez stronę internetową Enea Operator. Pozdrawiam
31-03-2020 11:45:00
Kostrzynski Pyra
W kwietniu powinien chodzić inkasent Enea by spisać stan licznika czy trzeba będzie gdzieś zadzwonić i podać stan licznika może Pan Redaktor sprawdzi nie wiem czy w Kostrzynie wszystkie liczniki są spisywane? U mnie tak z góry dziękuje .

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

31

maj

Kostrzyn
8. Kurdeszowa (Za)Dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy KostrzynODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się kryzysu gospodarczego po koronawirusie?

Zdecydowanie tak

Trochę, ale jakoś to będzie

Raczej nie, poradzimy sobie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: