Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybudują pół kilometra chodnika na Ignacewie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wybudują pół kilometra chodnika na Ignacewie
13-10-2020 11:38   Janusz Ludwiczak
Gmina podpisała umowę z wykonawcą na budowę chodnika w ciągu ulicy Ignacewo w Kostrzynie. W ramach inwestycji, która będzie kosztować 206 tys. zł powstanie chodnik o długości 500 metrów.

Jak już informowaliśmy w połowie sierpnia gmina ogłosiła przetarg na realizację I etapu, który zakłada roboty rozbiórkowe i ziemne, wykonanie nawierzchni chodnika oraz zjazdów z betonowej kostki bukowej oraz chodnika na podbudowie jak dla zjazdu, wykonanie nawierzchni zjazdów publicznych z betonowej kostki brukowej oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

W ramach inwestycji powstanie chodnik po północno-zachodniej stronie ul. Ignacewo, od ulicy Kórnickiej. W I etapie powstanie chodnik o długości pół kilometra (docelowo będzie to 847,82 m) i szerokości 2 metrów.

Do przetargu stanęło 8 firm, których oferty opiewały na kwoty od 206 tys. zł brutto do 354 915,50 zł. Najtańszą ofertę złożył Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier.

Gmina na ten cel planowała początkowo przeznaczyć 190 tys. zł, jednak podczas ostatniej sesji radni zgodzili się na przesunięcie środków w budżecie na to zadanie na wniosek burmistrza.

Rozpoczęcie prac planowane jest pod koniec października.


Komentarze (4)

13-10-2020 21:29:39
Ola
Pani Renata bardzo dobrze zna się na finansach publicznych. Założę się, że nie rozumie Robercie Twojej obsesji. Zrozum chłopie, że nie każdy czytelnik to pani Renata
13-10-2020 18:14:42
Robert
Do "czytelnik". Pani Renato tyle lat i cały czas Pani finansów publicznych nie rozumie ?
13-10-2020 12:22:09
REDAKCJA
@czytelnik: Zgadza się, jednak w gmina w zamówieniu publicznym na ten cel planowała początkowo przeznaczyć 190 tys. zł. Najtańsza oferta była na kwotę 206 000 zł. Pozdrawiam
13-10-2020 12:17:36
czytelnik
Panie Redaktorze na ostatniej sesji radni ZMNIEJSZYLI środki na zadanie "Budowa ciągu pieszo- rowerowego w ciągu ul. Kórnickiej i ul. Ignacewo -I etap" o 85 tysięcy złotych. Było 350 tys. zostało 265 tys.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

paź

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GLKS Wysoka

08

lis

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Polonia Poznań

14

lis

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w gminie Kostrzyn powinny powstać nowe sołectwa: Buszkówiec, Klony i Ługowiny? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: