Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusem może jechać niemalże dwukrotnie więcej osób, pociągiem do 172 pasażerów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Autobusem może jechać niemalże dwukrotnie więcej osób, pociągiem do 172 pasażerów
18-05-2020 07:59   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku autobusem kostrzyńskiej komunikacji może podróżować już nie 16, a 26 osób. Z kolei do pociągu Kolei Wielkopolskich zamiast 102 pasażerów będzie mogło wsiąść 135, a w przypadku nowszego składu typu Elf2 - 172 zamiast 141.

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił trzeci etap łagodzenia obostrzeń i odmrażania gospodarki. Zwiększony zostanie również limit pasażerów w transporcie publicznym.

– Do tej pory było to co drugie miejsce siedzące. Teraz będzie to 30% miejsc siedzących i stojących – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Do tej pory, od 25 marca liczba przewożonych osób w pojazdach komunikacji zbiorowej musiała odpowiadać połowie miejsc siedzących w pojeździe. I tak autobusem Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej mogło podróżować jedynie 16 osób, a pociągami Kolei Wielkopolskich jedynie 102 pasażerów, zaś w przypadku nowszych składów typu Elf2 – do 141 osób.

Od poniedziałku, 18 maja autobusem linii nr 460, 461, 462, 463, 464 bądź 465 może podróżować do 26 osób. Gmina Kostrzyn posiada cztery autobusy Solaris zasilane na gaz CNG, które mają w sumie 86 miejsc (w tym 32 siedzące).

Z kolei pociągami Kolei Wielkopolskich będzie mogło podróżować odpowiednio – do 135 osób (w składach typu Elf1) oraz do 172 osób (w Elf2).

Informacje o dopuszczalnej liczbie przewożonych pasażerów powinny być tak jak teraz wywieszone na drzwiach pojazdu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

31

maj

Kostrzyn
8. Kurdeszowa (Za)Dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy KostrzynODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się kryzysu gospodarczego po koronawirusie?

Zdecydowanie tak

Trochę, ale jakoś to będzie

Raczej nie, poradzimy sobie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: