Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wjechał autem do lasu – zapłaci 500 złotych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wjechał autem do lasu – zapłaci 500 złotych
06-09-2020 22:56   Janusz Ludwiczak
500 złotowy mandat otrzymał kierowca volskwagena pasata, który wjechał do lasu.

W weekend funkcjonariusze Straży Leśnej i dzielnicowy Komisariatu Policji w Kostrzynie przeprowadzili kontrole na terenach leśnych.

500 złotowy mandat otrzymał kierowca volskwagena pasata na wejherowskich tablicach rejestracyjnych, który wjechał do lasu w okolicach Rujscy.

Mundurowi przeprowadzili również rozmowy o bezpieczeństwie z członkami grupy ATV Kostrzyn o jeździe quadami – jazda tymi pojazdami może odbywać się tylko na terenach do tego wyznaczonych.

– Crosy, quady i czterokołowce niszczą uprawy rolników i tereny leśne. Wiele osób jeździ po lasach w okolicach Sannik, Wiktorowa, Iwna i Pobiedzisk. Obowiązuje zakaz wjazdu do lasu. Za jego złamanie grozi mandat w wysokości 500 złotych, który może przyznać funkcjonariusz Straży Leśnej. Kolejny mandat grozi za poruszanie się niezarejestrowanym pojazdem, a takim są np. crosy. Kierowca musi liczyć się również z kosztami za odholowanie pojazdu – zaznacza asp. szt. Piotr Kubicz z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kostrzynie.


Komentarze (4)

08-09-2020 10:58:02
Jeszcze jedno pytanie
Czy w takim razie znak "Do punktu poboru wody" oznacza drogę publiczną?
08-09-2020 10:54:10
Do odpowiedź
Dzięki. Polska....
07-09-2020 22:21:47
Odpowiedź
Przepisy dotyczące wjazdu samochodem do lasu reguluje rozdział 5. Ustawy o lasach. Głosi on, że poruszanie się pojazdem silnikowym i zaprzęgiem konnym dopuszczalne jest tylko drogami publicznymi. W polskim prawie nie ma jednak jednolitego systemu oznakowania dróg publicznych w lesie. Na dodatek nie ma obowiązku ich oznaczania. Leśnicy doradzają więc, by wjeżdżać tylko tam, gdzie wyraźnie pozwalają na to znaki. Na drogę leśną wjechać możemy tylko wtedy, gdy jest ona wyraźnie oznaczona drogowskazami dopuszczającymi ruch (np. wskazany jest kierunek i odległość dojazdu do miejscowości, ośrodka wypoczynkowego czy parkingu leśnego).
07-09-2020 21:55:22
Pytanie
Na zdjęciach leśna droga. Czy na wjeździe do lasu (pomijam fakt, gdzie w okolicach Rujscy zaczyna się las - tzn. przy którym drzewie) jest postawiony zakaz wjazdu? A zakaz wjazdu dotyczy pojazdów mechanicznych, czy rowerów również? A jest to tylko zakaz wjazdu, czy wstępu również?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lis

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Polonia Poznań

14

lis

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy wybierasz się 1 listopada na groby bliskich?

TAK, to jest tradycja

Wybiorę się na groby bliskich, ale w inne dni

NIE, nie wybieram się w tym czasie na cmentarz


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: