Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ekrany akustyczne będą obsadzone roślinnością - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ekrany akustyczne będą obsadzone roślinnością
15-06-2020 08:35   Janusz Ludwiczak
Wielkopolski oddział GDDKiA pozytywnie rozpatrzył wniosek obsadzenia zielenią ekranów akustycznych wzdłuż drogi krajowej nr 92.

Jak już informowaliśmy kostrzyńskie koło partii Zieloni postulowało, by ekrany akustyczne, które mają powstać w przyszłym roku przy krajowej "92" były obsadzone zielenią.

– Każdej doby drogą krajową numer 92 przejeżdża blisko 20 tysięcy pojazdów. Hałas generowany przez samochody słyszalny jest praktycznie w całym mieście. Obsadzenie zielenią poprawi nie tylko estetykę, ale także przyczyni się do ograniczenia emitowanych przez samochody szkodliwych pyłów oraz emitowanych spalin – postuluje Piotr Hojeński, szef Partii Zieloni koło Kostrzyn i radny gminy Kostrzyn.

W tej sprawie wystosowana została petycja do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pod którą podpisało się 188 osób.

– Wniosek dotyczący obsadzenia roślinnością planowanych do wykonania ekranów akustycznych zostanie uwzględniony, w miarę przyznanych środków finansowych. W chwili obecnej zakłada się obsadzenie pnączami ekranów, od strony budynków, na odcinkach znajdujących się w pobliżu zabudowy mieszkaniowej – wyjaśnia Marek Napierała, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu.

Ekrany akustyczne mają powstać na 4-kilometrowym odcinku wzdłuż drogi krajowej nr 92. Pojawią się one na wniosek mieszkańców, którzy od lat zmagają się z dużym hałasem.

Rok temu Marszałek Województwa Wielkopolskiego nałożył na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obowiązek ograniczenia oddziaływania na środowisko.

Ekrany akustyczne mają powstać przede wszystkim po południowej stronie drogi krajowej nr 92, miejscami po stronie północnej (czyli przy jezdni w kierunku Poznania). Bariery mają zostać zbudowane od nowej Biedronki do wysokości ulicy Mickiewicza oraz równolegle do ulicy Szewskiej i Rzemieślniczej. Ekrany będą mieć od 3,5 do 5,5 metrów wysokości. Budowa ekranów akustycznych ma zostać zrealizowana najpóźniej do końca przyszłego roku z budżetu państwa i GDDKiA.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

lip

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

18

lip

IWNO, Park Mielżyńskich
Serce od Serca
w godz. 13:00-16:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: