Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Szymon Frąckowiak zasiadł w powiatowej izbie rolniczej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Radny Szymon Frąckowiak zasiadł w powiatowej izbie rolniczej
06-08-2019 04:41   Janusz Ludwiczak
W ostatnią niedzielę lipca odbyły się wybory do rad powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Gminę Kostrzyn reprezentować będzie Szymon Frąckowiak, radny i sołtys Skałowa.

28 lipca odbyły się wybory do Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej, czyli instytucji samorządu gospodarczego, reprezentującej interesy rolników, producentów rolnych oraz osób prowadzących gospodarstwa rolne. W głosowaniu mogli wziąć udział płatnicy podatku rolnego i działów specjalnych.

W całej Wielkopolsce wybory do izby rolniczej odbyły się w 55 gminach. Frekwencja wyniosła 5,8 proc. (najwyższa była w gminie Ostroróg – 17,8 proc., najmniejsza w Przemęcie – 1,2 proc.). Zaś w całym powiecie poznańskim w wyborach wzięło udział zaledwie 203 rolników, uprawnionych do głosowania było 3879 osób. Frekwencja w powiecie poznańskim wyniosła 5,2%.

W Gminie Kostrzyn wyborów nie przeprowadzono.

– A to dlatego, że zgłosiła się tylko jedna osoba. Zostałem namówiony do startu, zgodziłem się. W przypadku braku przedstawiciela gminy w Izbie to praktycznie mogłyby się nie odbyć żadne komisje klęskowe. Ustawowo w takich gminnych komisjach powinien być przedstawiciel Izby Rolniczej – mówi Szymon Frąckowiak, członek Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej dla Gminy Kostrzyn.


Fot: Urząd Gminy Kostrzyn

Komentarze (1)

06-08-2019 06:43:50
Ewa
Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 23-08-2019
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Warsztaty plastyczne dla dzieci
w godz. 10:00-12:00

22

sie

10:20
KOSTRZYN, dworzec kolejowy
Inauguracja Poznańskiej Kolei Metropolitalnej
- uroczysty przyjazd pociągu specjalnego, występ kabaretowy, pokaz zumby, wystawa historyczna dotycząca kolei w Kostrzynie, wycieczka nowoczesnym poci

20:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Malinowe lato: kino plenerowe

24

sie

16:00
Wiktorowo
Dzień mieszkańca
- animacje dla dzieci, konkursy, gry i zabawy, DJ i zabawa pod chmurką do północy

17:00
Węgierskie
Festyn rodzinny - animacje dla dzieci, zabawa taneczna DJ Mati, darmowy popcorn i wata cukrowa

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz/spędziłeś(aś) swój urlop i wakacje?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: