Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Szymon Frąckowiak zasiadł w powiatowej izbie rolniczej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Radny Szymon Frąckowiak zasiadł w powiatowej izbie rolniczej
06-08-2019 04:41   Janusz Ludwiczak
W ostatnią niedzielę lipca odbyły się wybory do rad powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Gminę Kostrzyn reprezentować będzie Szymon Frąckowiak, radny i sołtys Skałowa.

28 lipca odbyły się wybory do Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej, czyli instytucji samorządu gospodarczego, reprezentującej interesy rolników, producentów rolnych oraz osób prowadzących gospodarstwa rolne. W głosowaniu mogli wziąć udział płatnicy podatku rolnego i działów specjalnych.

W całej Wielkopolsce wybory do izby rolniczej odbyły się w 55 gminach. Frekwencja wyniosła 5,8 proc. (najwyższa była w gminie Ostroróg – 17,8 proc., najmniejsza w Przemęcie – 1,2 proc.). Zaś w całym powiecie poznańskim w wyborach wzięło udział zaledwie 203 rolników, uprawnionych do głosowania było 3879 osób. Frekwencja w powiecie poznańskim wyniosła 5,2%.

W Gminie Kostrzyn wyborów nie przeprowadzono.

– A to dlatego, że zgłosiła się tylko jedna osoba. Zostałem namówiony do startu, zgodziłem się. W przypadku braku przedstawiciela gminy w Izbie to praktycznie mogłyby się nie odbyć żadne komisje klęskowe. Ustawowo w takich gminnych komisjach powinien być przedstawiciel Izby Rolniczej – mówi Szymon Frąckowiak, członek Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej dla Gminy Kostrzyn.


R E K L A M A

Fot: Urząd Gminy Kostrzyn

Komentarze (1)

06-08-2019 06:43:50
Ewa
Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lis

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
IX Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Jubileusz 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Siekieracy"

20

lis

KOSTRZYN, przychodnia Sanus, ul. Braci Drzewieckich 1
Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat
Zapisy: tel. 61 855 75 28, 61 851 30 77, 609 000 082

23

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Gdzie są chłopcy z tamtych lat" - koncert
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 13.11. w MGOK o godz. 8:00 i 17:00

25

lis

19:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
VIII Andrzejki z piosenką literacką
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 14.11. w MGOK o godz. 8:00 i 17:00

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza Kostrzynem (Poznań, Swarzędz, Środa, Pobiedziska, Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: