Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parafianie zebrali 2,5 tys. zł dla ciężko chorego Ignasia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Parafianie zebrali 2,5 tys. zł dla ciężko chorego Ignasia
06-07-2019 13:44   Janusz Ludwiczak
W ubiegłą niedzielę podczas kwesty pod kościołem parafialnym w Czerlejnie udało się zebrać ponad 2,5 tys. zł na rzecz chorego Ignasia.

Jak już informowaliśmy niespełna dwuletni Ignaś Niewiadomski cierpi na rzadką chorobę genetyczną HLH – limfohistiocytoza hemofagocytarna.

W minioną niedzielę przy kościele w Czerlejnie przeprowadzono kwestię na rzecz Ignasia.

– Zebraliśmy 2 505 złotych i 95 grodzy. Już w niedługim czasie rozpocznie się remont mieszkania w celu przystosowania co do potrzeb Ignasia. Została wybrana firma remontowa, znany jest przybliżony koszt ok. 70 tys. zł. Rodzina na czas remontu ma załatwione mieszkanie zastępcze. W obecnej chwili załatwiane są wszelkie sprawy prawne. Dotychczas zebraliśmy blisko 30 tys. zł na rzecz Ignasia – informuje Mirosław Kucharski, sołtys Węgierskiego-Ługowin.

Ignaś choruje na HLH, czyli zespół hemofagocytowy. To rzadkie zaburzenie hematologiczne, u podstaw którego leży nadmierne stężenie i aktywność cytokin prozapalnych w organizmie (tzw. burza cytokinowa) spowodowane niekontrolowanym namnażaniem komórek odpornościowych je wydzielających – limfocytów i makrofagów. Nadmierna aktywacja cytokin prowadzi do nasilonej ogólnoustrojowej reakcji zapalnej i w konsekwencji do uszkodzenia wielu narządów. Charakterystyczna jest obecność w szpiku kostnym, węzłach chłonnych, narządach miąższowych hemofagocytów, czyli makrofagów, które pochłonęły erytrocyty lub ich fragmenty.

Ignaś cały czas przebywa w szpitalu i walczy z życiem. Przeszedł juz chemioterapię. Następnym krokiem jest przeszczep szpiku.

Wciąż trwa zbiórka dla ciężko chorego chłopca. Środki można wpłacać na konto Fundacji Na Rzecz Integracji Środowiska Akademickiego "Jeden Świat" (ul. Piekary 22/23 w Poznaniu).
Numer konta: 38 1090 1476 0000 0001 2304 7406
z dopiskiem "Ignaś".


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

paź

08:00
Gmina Kostrzyn
Posiedzenie Komisji oświaty, kultury i sportu
► porządek obrad

20

paź

11:00
Sanniki
"Dzikie dziedzictwo" - spacer badawczy południową częścią Kasztelanii Ostrowskiej: grzyby
zbiórka na przystanku autobusowym w Sannikach

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

17:00
Kostrzyn
Capstrzyk - 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Kostrzyna, Nekli i okolic
▶️godz. 16.45 - zbiórka uczestników na placu przed SP 1 ul. Piasta
▶️godz. 17.00 - formowanie szyku i wymarsz Przem

25

paź

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących krew
w godz. 8:30-14:30

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: