Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie wykazywali się z udzielania pierwszej pomocy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Uczniowie wykazywali się z udzielania pierwszej pomocy
14-05-2019 08:17   Janusz Ludwiczak
Co zrobić w przypadku wstrząsu krwiotocznego, jak udzielić pomocy osobie porażonej prądem i rannemu w wypadku – odpowiedzi na te pytania musieli znać uczestnicy II Gminnego Konkursu Pierwszej Pomocy.

W poniedziałek już po raz drugi w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie odbył się Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy, który adresowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz ostatniej klasy gimnazjum.

– Celem konkursu było przybliżenie uczniom zasad i udzielania pierwszej pomocy oraz pogłębianie wiedzy uczniów na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym – wyjaśnia Agnieszka Tucholska, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie.

W zawodach wzięły udział trzyosobowe reprezentacje z sześciu szkół z terenu Gminy Kostrzyn (z Gułtów, Iwna, Siekierek, obu szkół w Kostrzynie oraz z Brzeźna).

– Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszej teoretycznej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 35 pytań. W drugiej części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie przedstawić algorytm postępowania z osobą nieprzytomną, na kolejnym stanowisku przeprowadzić resuscytację oddechowo-krążeniową, na kolejnych należało wykazać się ze znajomości ratowania poszkodowanego, który krwawi, na kolejnym ratować osobę, która się dławi. Należało również wykazać się wiedza z wyposażenia apteczki – dodaje Agnieszka Tuchowska, współorganizatorka II Gminnego Konkursu Pierwszej Pomocy.

Zmagania uczestników oceniali strażacy z OSP Brzeźno i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu oraz asp. Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Najlepszą wiedzą z udzielania pierwszej pomocy wykazali się uczniowie szkoły w Siekierkach, drugie miejsce zajęli reprezentacji SP Gułtowy, a trzecie gospodarze - SP Brzeźno. Dla najlepszych uczestników przygotowano nagrody rzeczowe, apteczki pierwszej pomocy i pamiątkowe puchary. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Brzeźnie.


Fot: Janusz Ludwiczak (2-12), Arleta Walkowska/SP Brzeźno (1,13-24)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:30

30

lip

Czerlejnko
Malinowe lato: Spektakl "O świętomarcińskich rogalach" - Teatr Mozaika

31

lip

KOSTRZYN, przychodnia Sanus, ul. Braci Drzewieckich 1
Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat
w godz. 9:00-17:00

06

sie

Kostrzyn
Malinowe lato: koncert zespołu Djibril

08

sie

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Malinowe lato: Spektakl dla dzieci "Ciocia Jadzia" Teatr Fuzja

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz/spędziłeś(aś) swój urlop i wakacje?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: