Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy Czerlejnka, Klonów, Wiktorowa, Trzeku i Zatorza w Kostrzynie posprzątali swój fyrtel - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mieszkańcy Czerlejnka, Klonów, Wiktorowa, Trzeku i Zatorza w Kostrzynie posprzątali swój fyrtel
01-04-2019 00:19   Janusz Ludwiczak
Opony, kable, płyty meblowe, kanapy, materiały budowlane i dziesiątki butelek i puszek po alkoholu – to wszystko znaleziono podczas sobotniej akcji "Wielomiejscowe sprzątanie regionu".

W sobotę po raz pierwszy z inicjatywy Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska została przeprowadzona akcja "Wielomiejscowe sprzątanie regionu". Wielkie sprzątanie było prowadzone na terenie gminy Pobiedzisk i okolic.

– Jest to pierwsze takie wydarzenie, które łączy tak wiele miejscowości we współdziałaniu w ramach sprzątania swojej okolicy. Idea jest prosta - w jednym czasie w różnych lokalizacjach społecznie porządkujemy nasz krajobraz. Przed nami pierwsza edycja tego wydarzenia. Planujemy kolejne jesienią. Dzięki temu realnie może zaistnieć formuła współdziałania regionalnego, którą jako stowarzyszenie chcemy jeszcze lepiej wdrażać wśród mieszkańców. Jaka będzie edycja jesienna? Tego dopiero dowiemy się po sprzątaniu wiosennym – wyjaśnia Maciej Jędrzejczak ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska.

Akcja została zorganizowana również w wielu sołectwach na terenie gminy Kostrzyn. Do posprzątania swojej okolicy przyłączyli się mieszkańcy Czerlejnka, Klonów, Wiktorowa, Trzeku oraz kostrzyńskiego Zatorza.

– Jako jedyna uczestniczyłam w zebraniu Kasztelanii Ostrowska i zostałam koordynatorem. Worki, rękawiczki zapewnił Wydział Środowiska Gminy Kostrzyn. Udało się zachęcić do akcji wiele sołectw. U nas w Trzeku sprzątaliśmy cmentarz ewangelicki i Szwedzkie Okopy. W akcji wzięło udział 15 osób. Zebraliśmy ponad 50 worków śmieci. Znaleźliśmy tapczan, żarówki, części samochodowe, sporo materiałów po budowie - uszczelki, wiaderko cementu. Na podziękowanie dla uczestników przygotowaliśmy wspólne ognisko – powiedziała Ewelina Kaszowska, sołtys Trzeku i koordynatorka akcji.

Podobnie było w innych częściach gminy.

– Znaleźliśmy porzucone opony, część kanapy, trochę płyt meblowych, butelki szczególnie po napojach wyskokowych. Ponadto uprzątnęliśmy ogródek przy świetlicy wiejskiej i przycięliśmy drzewa. Do akcji, w której wzięło udział ok. 20 osób postanowiliśmy się przyłączyć, by promować utrzymanie porządku, dbanie o środowisko i promowanie działań proekologicznych – wyjaśnia Waldemar Kukuła, sołtys Czerlejnka.

– Zebraliśmy ponad 20 worków śmieci. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że u nas w Klonach jest takie zanieczyszczenie. Znaleźliśmy stare pojemniki od olejów, kable, było bardzo dużo śmieci w rowach przy drogach. Najwięcej śmieci znaleźliśmy w lesie przy placu zabaw Przygotowaliśmy również ognisko – dodaje Agnieszka Michalak, koordynator akcji w Klonach.

W piątek akcja odbędzie się w Czerlejnie. Początek o godz. 10:00, zbiórka przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa. Z kolei w sobotę swoją okolicę posprzątają mieszkańcy Sokolnik Klonowskich (zbiórka o godz. 15:00 przy świetlicy wiejskiej).


R E K L A M A

Fot: Sołectwo Czerlejno (1,2-12), Robert Kaczmarek/Wiktorowo (1,13-22), Ewelina Kaszowska/Trzek (1,23-33), Agnieszka Michalak/Klony (1,34-43)

ZOBACZ TAKŻE: Zapomniane cmentarze Olędrów w Brzeźnie i Siedleczku popadają w ruinę

ZOBACZ TAKŻE: Więcej zapłacimy za wywóz śmieci

ZOBACZ TAKŻE: Nie wiesz kiedy wywożą śmieci?

Komentarze (1)

01-04-2019 08:01:20
Więcej takich akcji ,które integrują mie
Super pomysł , dziękujemy wszystkim koordynatorom.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

18:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
Wspólne kolędowanie

18

sty

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
VII Halowy Turniej Piłkarski Stowarzyszenia Walka Kostrzyn

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 9:30-14:00

20

sty

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie

25

sty

09:00
GUŁTOWY, hala sportowa, Szkoła Podstawowa, ul. Średzka 8
XII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy przyjmiesz/przyjąłeś księdza z kolędą?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: