Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Paczkowie powstanie węzeł przesiadkowy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Paczkowie powstanie węzeł przesiadkowy
17-03-2019 00:43   Janusz Ludwiczak
W piątek władze gminy Swarzędz podpisały umowę na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej w Paczkowie oraz rozbudowę ulicy Średzkiej, od drogi krajowej nr 92 w kierunku Siekierek. Inwestycja ma być gotowa w połowie przyszłego roku i będzie kosztować ponad 3,6 mln zł.

W ramach inwestycji przy stacji kolejowej powstanie parking na 30 miejsc postojowych i dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada również rozbudowę ulicy Średzkiej. Wyłonione w przetargu konsorcjum chodzieskich spółek Infradrog oraz Rokan wybudują zatokę autobusową w ciągu ulicy Średzkiej oraz chodnik wraz z drogą rowerową w kierunku Siekierek.

– Przy dworcu PKP w Paczkowie podróżni będą mieli do dyspozycji obszerny parking dla samochodów osobowych, a obok niego - wiatę dla rowerów. Cały teren zostanie uporządkowany, a przebudowa fragmentu ul. Średzkiej poprawi warunki komunikacyjne w tym miejscu. Dotychczas - w ramach I etapu projektu pn. Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz - wybudowane zostały już zintegrowane węzły przesiadkowie przy dworcach PKP w Swarzędzu i Kobylnicy – wyjaśnia Maciej Woliński z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Inwestycja, które realizowana będzie w ramach zadania "Zaprojektuj i wybuduj" ma zakończyć się w połowie przyszłego roku. Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Paczkowie wraz z rozbudową ulicy Średzkiej od drogi krajowej nr 92 do torów kolejowych będzie kosztować ponad 3,6 milionów złotych.


Map: Urząd Miasta i Gminy Swarzędz


Map: Urząd Miasta i Gminy Swarzędz


Komentarze (1)

18-03-2019 21:03:46
Nicki
Gmina Swarzędz zdecydowanie powinna przejąć budynek stacyjny i go wyremontować.Nowa funkcja do dyskusji.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

11

gru

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

12

sty

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- 28. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań, Swarzędz, Środa, Pobiedziska, Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: