Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie szkoły w Iwnie poznawali problemy osób starszych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Uczniowie szkoły w Iwnie poznawali problemy osób starszych
02-03-2019 06:34   Janusz Ludwiczak
Z jakimi problemami ruchowymi zmagają się seniorzy i jak to jest funkcjonować z zaćmą, jaskrą mogli przekonać się uczniowie Szkoły Podstawowej w Iwnie podczas warsztatów, które zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO.

Podczas warsztatów, które zorganizowano dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iwnie każdy z uczestników miał okazję założyć specjalny kombinezon i przez moment poczuć się jak osoba w wieku senioralnym.

– Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej zastanawialiśmy się czym jest starość. W części praktycznej dzieci mogły wczuć się w rolę osób starszych chodząc w specjalnym kombinezonie z zestawem obciążników ograniczających ruchy. Dzieci mogły założyć również specjalne okulary symulujące różne choroby oczu, w tym jaskrę i zaćmę, czyli najczęstsze dolegliwości związane z okulistyką występujące u osób starszych – objaśnia Ryszard Michalski ze Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO.

Niebawem uczniowie będą mogli również przekonać się z jakimi problemami zmagają się osoby niepełnosprawne.

– Drugie zajęcia realizowane będą z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego, wszystko po to, by dzieci mogły poznać problemy niepełnosprawnych, a potem, swoją wiedzę wykorzystać w życiu, wspierając jakieś inicjatywy społeczne – tłumaczy Ryszard Michalski ze Stowarzyszenia Creo.

Działania realizowane są w sumie w pięciu szkołach na terenie Wielkopolskim, w tym właśnie w Iwnie oraz w Pobiedziskach, w ramach projektu "Wolontariat łączy pokolenia", dofinansowanego przez Fundację BGK w ramach Konkursu Generacja 5.0.

Stowarzyszenie CREO jest organizacją pozarządową, które działa od 2004 roku. Jego misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i idei wolontariatu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

lis

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Gdzie są chłopcy z tamtych lat" - koncert
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 13.11. w MGOK o godz. 8:00 i 17:00

25

lis

19:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
VIII Andrzejki z piosenką literacką
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 14.11. w MGOK o godz. 8:00 i 17:00

26

lis

15:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVI sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

06

gru

18:45
KOSTRZYN, Rynek
Uroczyste zapalenie lampek na choince
Zabawy dla dzieci "W poszukiwaniu Świętego Mikołaja"

07

gru

16:00
SIEKIERKI WIELKIE, świetlica wiejska
Mikołajkowe spotkanie z Kicią Kocią
- dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat
Wejściówki: 10 zł. Zapisy: sms 694 55 55 72

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań, Swarzędz, Środa, Pobiedziska, Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: