Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie szkoły w Iwnie poznawali problemy osób starszych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Uczniowie szkoły w Iwnie poznawali problemy osób starszych
02-03-2019 06:34   Janusz Ludwiczak
Z jakimi problemami ruchowymi zmagają się seniorzy i jak to jest funkcjonować z zaćmą, jaskrą mogli przekonać się uczniowie Szkoły Podstawowej w Iwnie podczas warsztatów, które zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO.

Podczas warsztatów, które zorganizowano dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iwnie każdy z uczestników miał okazję założyć specjalny kombinezon i przez moment poczuć się jak osoba w wieku senioralnym.

– Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej zastanawialiśmy się czym jest starość. W części praktycznej dzieci mogły wczuć się w rolę osób starszych chodząc w specjalnym kombinezonie z zestawem obciążników ograniczających ruchy. Dzieci mogły założyć również specjalne okulary symulujące różne choroby oczu, w tym jaskrę i zaćmę, czyli najczęstsze dolegliwości związane z okulistyką występujące u osób starszych – objaśnia Ryszard Michalski ze Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO.

Niebawem uczniowie będą mogli również przekonać się z jakimi problemami zmagają się osoby niepełnosprawne.

– Drugie zajęcia realizowane będą z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego, wszystko po to, by dzieci mogły poznać problemy niepełnosprawnych, a potem, swoją wiedzę wykorzystać w życiu, wspierając jakieś inicjatywy społeczne – tłumaczy Ryszard Michalski ze Stowarzyszenia Creo.

Działania realizowane są w sumie w pięciu szkołach na terenie Wielkopolskim, w tym właśnie w Iwnie oraz w Pobiedziskach, w ramach projektu "Wolontariat łączy pokolenia", dofinansowanego przez Fundację BGK w ramach Konkursu Generacja 5.0.

Stowarzyszenie CREO jest organizacją pozarządową, które działa od 2004 roku. Jego misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i idei wolontariatu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sie

16:00
Wiktorowo
Dzień mieszkańca
- animacje dla dzieci, konkursy, gry i zabawy, DJ i zabawa pod chmurką do północy

17:00
Węgierskie
Festyn rodzinny - animacje dla dzieci, zabawa taneczna DJ Mati, darmowy popcorn i wata cukrowa

26

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
"Bezpieczny rower" - znakowanie rowerów
w godz. 10:00-13:00

27

sie

20:15
Siekierki Wielkie
Malinowe lato: kino plenerowe

31

sie

Kostrzyn
Dożynki gminne

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz/spędziłeś(aś) swój urlop i wakacje?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: