Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przed cmentarzami zebrano ponad 5,8 tys. zł na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przed cmentarzami zebrano ponad 5,8 tys. zł na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich
03-11-2019 11:58   Janusz Ludwiczak
5 854 złotych, czyli o blisko 2,5 tys. zł więcej niż rok temu udało się zebrać podczas kwest przed cmentarzami w Kostrzynie, Gułtowch, Siekierkach i Czerlejnie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację zapomnianych mogił i miejsc pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W gminie Kostrzyn groby Powstańców mają zostać oznakowane specjalnymi tabliczkami.

W ostatni weekend października przed kościołem NMP Wniebowziętej w Czerlenie oraz we Wszystkich Świętych przed cmentarzami w Kostrzynie, Gułtowach i w Siekierkach członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań już po raz czwarty zorganizowali kwestę na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich. W sumie na terenie całej gminy dzięki zaangażowaniu 26 wolontariuszy udało się zebrać 5 854 złotych.

Dla porównania rok temu w gminie Kostrzyn udało się zebrać 3 411,18 zł, kwota ta została wtedy pobita blisko o tysiąc złotych.

W tym roku dochód z kwesty ma zostać przeznaczony m.in. na wyremontowanie grobu jednego z Powstańców Wielkopolskich, który został pochowany w Sao Paulo w Brazylii, ale również przy mogiłach mają pojawić się specjalne tabliczki.

– Przede wszystkim kibicom zależy na odszukaniu grobu Powstańca w Sao Paolo i wykonaniu renowacji. W naszej gminie chcemy wreszcie doprowadzić do skutku akcję znakowania grobów powstańczych specjalnymi tabliczkami. Chodzi o cmentarze w Czerlejnie, Siekierkach oraz Gułtowach. W najbliższym czasie podamy szczegóły – wyjaśnia Agnieszka Augustyn, sołtys Czerlejna i jedna z uczestniczek akcji.

W ramach akcji udało się odnowić obelisk Powstańców Wielkopolskich w Czerlejnie oraz przeprowadzić renowację grobów poległego pod Szubiniem Bernarda Kozłowskiego oraz Antoniego Kempy, którzy spoczywają na miejscowym cmentarzu przy ul. Klonowskiej.

Kwesty na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich były prowadzone przez członków Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań oraz wolontariuszy w całej Wielkopolsce, m.in. w Poznaniu przed cmentarzami Junikowo, Górczyn, Miłostowo, Nowina, a także w Swarzędzu, Stęszewie, Suchym Lesie, Wrześni i Miłosławiu, a także w Środzie Wielkopolskiej, Kleszczewie i wielu innych miejscowościach.

W zeszłym roku w całej Wielkopolsce udało się zebrać ponad 416 tys. zł. W tym roku według stanu na sobotę godz. 17:00 zebrano 205 tys. zł, jednak liczenie wciąż trwa.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie słuchu dla osób po 40. roku życia
- Słuchobus, w godz. 9:00-14:00

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zimbabwe i Malawi są OK?" - spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem

27

lut

10:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dziadek do orzechów”

28

lut

18:00
TRZEK, świetlica wiejska
Warsztaty budowania domków dla ptaków
Zapisy: tel. 608 215 384 lub e-mail: info@trzek.pl

21

mar

Sanniki
Wiosenna Słodka Mila - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: