Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W niedzielę wybory parlamentarne. Gdzie i jak głosować? – INFORMATOR - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W niedzielę wybory parlamentarne. Gdzie i jak głosować? – INFORMATOR
12-10-2019 20:21   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 13 października w godz. od 7:00 do 21:00 odbędą się wybory parlamentarne, podczas których będziemy wybierać posłów i senatorów na najbliższą 4-letnią kadencję. Przedstawiamy szczegółowy informator wyborczy gdzie i jak głosować wraz z pełną listą kandydatów.

Jak głosujemy?

Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

Lista kandydatów


Jak głosujemy?

Głosować będzie można w niedzielę, 13 października 2019 w godz. od 7:00 do 21:00.

Otrzymamy dwie karty do głosowania. Na jednej z nich wybierać będziemy jednego kandydata do Sejmu. W okręgu nr 39 obejmującym Poznań i powiat poznański o 10 mandatów poselskich ubiega się łącznie 100 kandydatów z pięciu list.
Otrzymamy również drugą kartę do głosowania z kandydatami do Senatu. W powiecie poznańskim wybierać będziemy jednego z dwóch kandydatów.

W obu przypadkach, na karcie do głosowania GŁOSUJEMY TYLKO NA JEDNEGO KANDYDATA, zaznaczając znak "x" w kratce obok imienia i nazwiska kandydata. Głos będzie nieważny gdy zagłosujemy więcej niż na jednego kandydata lub nie zagłosujemy na żadnego.


Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę siedzib obwodowych komisji wyborczych:

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1
Świetlica Wiejska, Gwiazdowo 15

• Buszkówiec
• Glinka Duchowna
• Glinka Szlachecka
• Gwiazdowo
• Jagodno
• Skałowo
• Tarnowo

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika – Iwno, ul. Szkolna 11

• Chorzałki
• Iwno
• Rujsa
• Sanniki
• Wiktorowo

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 3
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy – Brzeźno, ul. Długa 5

• Antonin
• Brzeźno
• Leśna Grobla
• Siedlec
• Siedleczek

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4
Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera – Gułtowy, ul. Średzka 8

• Gułtowy

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa – Czerlejno, ul. Kostrzyńska 4

• Czerlejnko
• Czerlejno
• Drzązgowo
• Klony
• Libartowo
• Ługowiny
• Sokolniki Drzązgowskie
• Sokolniki Klonowskie
• Strumiany
• Trzek
• Węgierskie
• Wróblewo

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 6
Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich – Siekierki Wielkie, ul. Karalusa 1

• Siekierki Małe
• Siekierki Wielkie

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 7
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy – Kostrzyn, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a

• Kostrzyn, ul. Akacjowa
• Kostrzyn, ul. Batorego
• Kostrzyn, ul. Brzozowa
• Kostrzyn, ul. Chrobrego
• Kostrzyn, ul. Dąbrówki
• Kostrzyn, ul., Dh. Józefa Glinkowskiego
• Kostrzyn, ul. Estkowskiego
• Kostrzyn, ul. Harcerska
• Kostrzyn, ul. Jadwigi
• Kostrzyn, ul. Jagiełły
• Kostrzyn, ul. Jolanty
• Kostrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego
• Kostrzyn, ul. Klonowa
• Kostrzyn, ul. Krzywoustego
• Kostrzyn, ul. Lecha
• Kostrzyn, ul. Leszczyńskiego
• Kostrzyn, ul. Lipowa
• Kostrzyn, ul. Łokietka
• Kostrzyn, ul. Malinowa
• Kostrzyn, ul. Mieszka I
• Kostrzyn, ul. Nowotarskiego
• Kostrzyn, ul. Powstańców Wielkopolskich
• Kostrzyn, ul. Przemysława
• Kostrzyn, ul. Sobieskiego
• Kostrzyn, ul. Sportowa
• Kostrzyn, ul. Strumiańska
• Kostrzyn, ul. Topolowa

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 8
Urząd Miejski – Kostrzyn, ul. Dworcowa 5

• Kostrzyn, Aleja 3 Maja
• Kostrzyn, ul. Andrzejewo
• Kostrzyn, ul. Astrowa
• Kostrzyn, ul. Bławatkowa
• Kostrzyn, ul. Broniewskiego
• Kostrzyn, ul. Chełmońskiego
• Kostrzyn, ul. Czesława Miłosza
• Kostrzyn, ul. Daliowa
• Kostrzyn, ul. Dąbrowskiego
• Kostrzyn, ul. Dunikowskiego
• Kostrzyn, ul. Fiołkowa
• Kostrzyn, ul. Grunwaldzka
• Kostrzyn, ul. Irysowa
• Kostrzyn, ul. Jana Pawła II
• Kostrzyn, ul. Jaśminowa
• Kostrzyn, ul. Konopnickiej
• Kostrzyn, ul. Konwaliowa
• Kostrzyn, ul. Kopernika
• Kostrzyn, ul. Kórnicka
• Kostrzyn, ul. Krokusowa
• Kostrzyn, ul. Kwiatowa
• Kostrzyn, ul. Matejki
• Kostrzyn, ul. Liliowa
• Kostrzyn, ul. Makowa
• Kostrzyn, ul. Malwowa
• Kostrzyn, ul. Modrakowa
• Kostrzyn, ul. Narcyzowa
• Kostrzyn, ul. Orzeszkowej
• Kostrzyn, ul. Prądzyńskiego
• Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego
• Kostrzyn, ul. Reymonta
• Kostrzyn, ul. Sienkiewicza
• Kostrzyn, ul. Storczykowa
• Kostrzyn, ul. Tulipanowa
• Kostrzyn, ul. Wilkońskiego
• Kostrzyn, ul. Wiosny Ludów
• Kostrzyn, ul. Witosa
• Kostrzyn, ul. Wrzosowa
• Kostrzyn, ul. Wyspiańskiego
• Kostrzyn, ul. Żeromskiego

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 9
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" – Kostrzyn, ul. Poznańska 33

• Kostrzyn, ul. Chopina
• Kostrzyn, ul. Ignacewo
• Kostrzyn, ul. Karłowicza
• Kostrzyn, ul. Kosynierów
• Kostrzyn, ul. Krakowska
• Kostrzyn, ul. Kujawska
• Kostrzyn, ul. Kurpińskiego
• Kostrzyn, ul. Lotników
• Kostrzyn, ul. Lubuska
• Kostrzyn, ul. Mazowiecka
• Kostrzyn, ul. Mazurska
• Kostrzyn, ul. Moniuszki
• Kostrzyn, ul. Nowowiejskiego
• Kostrzyn, ul. Partyzantów
• Kostrzyn, ul. Piasta
• Kostrzyn, ul. Pomorska
• Kostrzyn, ul. Rycerska
• Kostrzyn, ul. Śląska
• Kostrzyn, ul. Warmińska
• Kostrzyn, ul. Warszawska
• Kostrzyn, ul. Warzywna
• Kostrzyn, ul. Wielkopolska
• Kostrzyn, ul. Wieniawskiego
• Kostrzyn, ul. Wojska Polskiego

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 10
Przedszkole Miejskie "Jacek i Agatka" – Kostrzyn, ul. Poznańska 33

• Kostrzyn, ul. Bednarska
• Kostrzyn, ul. Dworcowa
• Kostrzyn, ul. Garncarska
• Kostrzyn, ul. Jeziorna
• Kostrzyn, ul. Kilińskiego
• Kostrzyn, ul. Kościelna
• Kostrzyn, Krajowa (od wschodniej granicy miasta do skrzyżowania z ul. Mickiewicza)
• Kostrzyn, ul. Ks. Peika
• Kostrzyn, ul. Kuśnierska
• Kostrzyn, ul. Nad Strumieniem
• Kostrzyn, ul. Nowy Świat
• Kostrzyn, ul. Ogrodowa
• Kostrzyn, ul. Parkowa
• Kostrzyn, ul. Rzemieślnicza
• Kostrzyn, ul. Rzeźnicka
• Kostrzyn, ul. Stawna
• Kostrzyn, ul. Szewska
• Kostrzyn, ul. Szymańskiego
• Kostrzyn, ul. Średzka
• Kostrzyn, ul. Świerkowskich
• Kostrzyn, ul. Wrzesińska

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 11
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Kostrzyn, ul. Poznańska 24

• Kostrzyn, ul. 20 Października
• Kostrzyn, Aleja Sokoła
• Kostrzyn, ul. Braci Drzewieckich
• Kostrzyn, ul. Cmentarna
• Kostrzyn, ul. Czerwonego Krzyża
• Kostrzyn, ul. Dożynkowa
• Kostrzyn, ul. Graniczna
• Kostrzyn, ul. Hallera
• Kostrzyn, Krajowa (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do zachodniej granicy miasta)
• Kostrzyn, ul. Kościuszki
• Kostrzyn, ul. Mickiewicza
• Kostrzyn, ul. Miklaszewskiego
• Kostrzyn, ul. Okrężna
• Kostrzyn, ul. Paderewskiego
• Kostrzyn, ul. Polna
• Kostrzyn, ul. Poznańska
• Kostrzyn, ul. Półwiejska
• Kostrzyn, ul. Prętkowskiego
• Kostrzyn, ul. Rolna
• Kostrzyn, ul. Rynek
• Kostrzyn, ul. Siewna
• Kostrzyn, ul. Sikorskiego
• Kostrzyn, ul. Słoneczna
• Kostrzyn, ul. Słowackiego
• Kostrzyn, ul. Św. Walentego
• Kostrzyn, ul. Waligóry
• Kostrzyn, ul. Zacisze
• Kostrzyn, ul. Zaułek
• Kostrzyn, ul. Zbożowa
• Kostrzyn, ul. Zieleniec
• Kostrzyn, ul. Żniwna


Lista kandydatów

Lista kandydatów do Senatu:
1. Jarosław Pucek – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Jadwiga Rotnicka – Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska

Lista kandydatów do Sejmu:

Lista numer 1 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Wojciech Jankowiak
2. Włodzimierz Zydorczak
3. Julia Krakowiak
4. Marcin Kalemba
5. Marek Baumgart
6. Agnieszka Brzezińska
7. Arkadiusz Błochowiak
8. Grażyna Manikowska-Krawiec
9. Sylwester Pawałowski
10. Wojciech Wośkowiak
11. Aneta Wicher
12. Szymon Frąckowiak
13. Urszula Kaczmarek
14. Miranda Pawłowska
15. Rafał Klimek
16. Michał Tomczak
17. Martyna Włodarczyk
18. Olga Kostaniak
19. Marek Beer
20. Paweł Siemiński

Lista numer 2 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1. Jadwiga Emilewicz
2. Tadeusz Dziuba Antoni
3. Szymon Szynkowski vel Sęk
4. Małgorzata Stryjska
5. Tadeusz Zysk
6. Bartłomiej Wróblewski
7. Jacek Sommerfeld
8. Zbigniew Czerwiński
9. Mateusz Raczkowski
10. Filip Żelazny
11. Anna Stachowiak-Gauden
12. Iwona Brzozowska
13. Ewa Krzyżanowska-Walaszczyk
14. Piotr Szelągowski
15. Wojciech Bratkowski
16. Ewa Kuleczka-Drzewiecka
17. Marian Markiewicz
18. Marta Daleszyńska
19. Katarzyna Włodarczak
20. Krzysztof Dembiński

Lista numer 3 – Sojusz Lewicy Demokratycznej
1. Katarzyna Ueberhan
2. Anna Wachowska-Kucharska
3. Katarzyna Kretkowska
4. Henryk Kania
5. Beata Urbańska
6. Maciej Szlinder
7. Magdalena Wojciechowska
8. Dawid Majewski
9. Marek Mondry
10. Halina Owsianna
11. Renata Borusińska
12. Zuzanna Lewandowska
13. Łukasz Dylewicz
14. Adrianna Palus
15. Maciej Wróblewski
16. Grzegorz Krystek
17. Dariusz Jóźwik
18. Marcin Staniewski
19. Jakub Skurzyński
20. Agnieszka Ziółkowska

Lista numer 4 – Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
1. Jakub Mierzejewski
2. Ryszard Oszmian
3. Paweł Mączka
4. Paweł Zimmer
5. Grzegorz Sakowicz
6. Aldona Muszak
7. Justyna Socha
8. Sylwia Szczesiak
9. Michał Andrzejewski
10. Marcin Dombkowski
11. Katarzyna Andrzejczak
12. Jan Paech
13. Alicja Dudziak
14. Michał Frankowski
15. Ewa Heidrych
16. Jędrzej Spieszalski
17. Szymon Świergiel
18. Krystyna Pulik
19. Radosław Karbowski
20. Paweł Malicki

Lista numer 5 – Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
1. Joanna Jaśkowiak
2. Rafał Grupiński
3. Adam Szłapka
4. Waldy Dzikowski
5. Agata Gutorska
6. Szymon Ziółkowski
7. Izabela Janicka
8. Marta Mazurek
9. Maciej Wituski
10. Arkady Fiedler
11. Karolina Fabiś-Szulc
12. Marek Pankowski
13. Magdalena Kosakowska
14. Nina Wieczorek
15. Bartłomiej Ignaszewski
16. Dawid Murawa Paweł
17. Beata Karczewska-Krzemińska
18. Wioletta Cybulska
19. Izabela Sadyś
20. Franciszek Sterczewski


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark świąteczny
w godz. 17:00-20:30

07

gru

16:00
SIEKIERKI WIELKIE, świetlica wiejska
Mikołajkowe spotkanie z Kicią Kocią
- dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat
Wejściówki: 10 zł. Zapisy: sms 694 55 55 72

18:00
GUŁTOWY, sala OSP
Mikołajki jak z bajki
- gry i zabawy dla dzieci, spotkanie ze Św. Mikołajem

08

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

11

gru

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań, Swarzędz, Środa, Pobiedziska, Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: