Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Chciałem studiować historię, ale usłyszałem wezwanie" – rozmowa z nowym proboszczem w Siedlcu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Chciałem studiować historię, ale usłyszałem wezwanie" – rozmowa z nowym proboszczem w Siedlcu
21-07-2019 16:52   Janusz Ludwiczak
Od lipca proboszczem Parafii Św. Mikołaja obejmującym Siedlec, Siedleczek i Brzeźno jest ks. dr Piotr Majchrzak, który przybył z Opalenicy. Z nowym proboszczem przeprowadziliśmy krótki wywiad.

Janusz Ludwiczak, portal InfoKostrzyn.pl: Gdzie do tej pory pełnił ksiądz posługę duszpasterską?
ks. dr Piotr Majchrzak, proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Siedlcu: Do tej pory byłem wikariuszem w Parafii św. Józefa w Opalenicy, a wcześniej pełniłem posługę w Obornikach, Pniewach, Międzychodzie i Obrzycku. A pochodzę z Rawicza.

To pierwsza funkcja proboszcza. Czy to awans?
Nie odbieram tego jako awans, tylko jako większą odpowiedzialność przed Panem Bogiem za ludzi. Na pewno jest to coś innego, do tej pory byłem tylko wikariuszem.

Czy są już pierwsze plany? Udało się już poznać parafię?
Na razie jestem na etapie poznawania parafii, jaki tutaj panuje duch. Nie w każdej parafii da się przeprowadzić te same inicjatywy duszpasterskie. Najpierw muszę poznać specyfikę parafii i ludzi, potem mogę zaproponować pewne zmiany. Chciałbym wpierw spotkać się z radą duszpasterską i ekonomiczną, porozmawiać z parafianami. Teraz jest okres wakacyjny i urlopowy. A parafię poznam tak naprawdę pod koniec stycznia, gdy zakończy się okres kolędowy.

A jak księdzu proboszczowi podoba się okolica i tutejsze tereny? Sam kościół w Siedlcu położony jest na wzgórzu, praktycznie, nad samym stawem.
Tereny są ładne, ale nie miałem jeszcze czasu zwiedzać okolicy. Dopiero co udało mi się rozpakować i urządzić, na plebanii trwa jeszcze remont.

A dlaczego zdecydował się ksiądz wybrać drogę kapłańską?
To był pomysł Pana Boga nie mój. Przed maturą miałem zupełnie inne plany. Chciałem iść na studia, na historię. Pojawił się też pomysł drogi sportowej, gdyż grałem w koszykówce w lidze. Usłyszałem jednak wezwanie Pana Boga, by iść właśnie tą drogą i wybrać kapłaństwo. I tak 31 maja 2003 roku przyjąłem święcenia kapłańskie.

Słyszałem, że księdza pasją jest również muzyka?
Tak. Gram na gitarze, czasami na pianie. Zacząłem grać na gitarze klasycznej jeszcze przed seminarium, gram już 28 lat. Myślałem, by może zorganizować w parafii koncerty.


Komentarze (4)

24-07-2019 18:49:25
Ciekwa
Kiedy wywiad z ks. Szymczakiem?
21-07-2019 21:58:06
Wlkp
Kiedy wywiad z @tęskno? Ciekawe, co powie ciekawego :) ?
21-07-2019 18:40:18
REDAKCJA
@tęskno: Jest nowy proboszcz, dlatego postanowiłem przedstawić go mieszkańcom. Na portalu pojawiały się i pojawiają się wywiady nie tylko z księżmi. Pozdrawiam
21-07-2019 18:08:32
tęskno
Panie redaktorze,naprawdę,czas wstać z kolan...oni tylko na to czekają...wszystkie wywiady przeprowadza pan w tej pozycji?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

sie

Sanniki
Festyn rodzinny
- euro bungee, eliminator, rowery piwne, grill, grochówka, ciasta, napoje
od godz. 16:00 do późnego wieczora

14

sie

Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- msza odpustowa na cmentarzu, ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i 75-lecie OSP, Raper "Bisek" i Sławomir "Rusek" Urbaniak & Josza, Strefa Zera, zabawa taneczna

15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: