Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Brzeźno: Stoldrew złożył wniosek o upadłość. Firma zalega od 3 miesięcy z wypłatami dla pracowników - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Brzeźno: Stoldrew złożył wniosek o upadłość. Firma zalega od 3 miesięcy z wypłatami dla pracowników
16-07-2019 14:03   Janusz Ludwiczak
Istniejący od ośmiu lat producent elementów z drewna upada. Spółka Stoldrew, mająca swój zakład produkcyjny w Brzeźnie złożyła wniosek o upadłość. Firma zaprzestała produkcji. Na dodatek od kwietnia wynagrodzenia nie otrzymali pracownicy.

O sprawie informuje "Głos Wielkopolski". Od czerwca firma Stoldrew zaprzestała produkcji, zakład został zamknięty, jedynie spotkać można tam ochroniarza. Od kwietnia wynagrodzenia nie otrzymali pracownicy. Do tej pory Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu otrzymał ponad 100 skarg od 166 pracowników.

– W wyniku zakończonej 7 czerwca kontroli, inspektor pracy wydał nakaz niezwłocznego wypłacenia 166 pracownikom należnego wynagrodzenia na łączną kwotę ponad 663 tysięcy złotych oraz wystąpił o naliczenie i wypłacenie 36 pracownikom odszkodowania z tytułu rozwiązania przez nich umowy o pracę bez wypowiedzenia z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracodawcy oraz 28 pracownikom należnego ekwiwalentu za niewykorzystany urlop – mówi dla "Głosu Wielkopolskiego" Jacek Strzyżewski, główny specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.

Inspekcja pracy wszczęła postępowanie karno-administracyjne i skierowała do sądu wniosek o ukaranie osoby odpowiedzialnej za naruszenia przepisów prawa pracy.

Stoldrew powstał w 2011 roku. Firma produkowała elementy z drewna, a także mebli m.in. dla Ikea, z którą współpraca zakończyła się pod koniec czerwca.

Okazuje się, że spółka Stoldrew zalega również z płatnościami za zużycie energii w Enea na blisko 100 tys. zł.

Firma, która ma swoje zakłady w Brzeźnie oraz w Jasinie koło Swarzędza złożyła wniosek o upadłość. Najpierw do sądu wpłynął wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, a później o ogłoszenie upadłości z likwidacją majątku. Wcześniej spółkę miał kupić fundusz inwestycyjny Fusion Park sp. z o.o.

– Na funkcję prezesa zostałem powołany 15 maja przez walne zgromadzenie udziałowców. Podejmując decyzję o zakupie udziałów widzieliśmy potencjał Stoldrewu, ale nie wzięliśmy pod uwagę braku zainteresowania banku restrukturyzacją zadłużenia spółki. Wypowiedziany kredyt, a tym samym odcięcie spółki od kapitału obrotowego w maju, doprowadził ją do całkowitego paraliżu tj. braku środków na wynagrodzenia, wstrzymanie dostaw energii, wstrzymania produkcji pomimo aktywnych trwających zleceń. Swoimi działaniami bank do końca czerwca zwindykował od nas ponad 2,5 mln zł – mówi "Głosowi Wielkopolskiemu" Paweł Paluchowski, nowy prezes spółki.

Jak zapewnia nowy zarząd priorytetem dla firmy jest wypłacenie zaległych wynagrodzeń dla pracowników i wznowienie produkcji.


Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (2)

29-07-2019 11:50:55
toms
@weronik: to może sam im pomożesz skoro taki jesteś mądry. Od takich spraw są odpowiednie instytucje: pip i sąd
28-07-2019 20:58:02
weronik
sensacja co a teraz kto pomoże tym ludziom odzyskać pieniądze przecież ani sąd ani pip im nie pomoże to że złożą skargi nic nie da bo to tylko pionki bez znaczenia lepiej ich olać niż pomóc

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 23-08-2019
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Warsztaty plastyczne dla dzieci
w godz. 10:00-12:00

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
"Bezpieczny rower" - znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

22

sie

10:20
KOSTRZYN, dworzec kolejowy
Inauguracja Poznańskiej Kolei Metropolitalnej
- uroczysty przyjazd pociągu specjalnego, występ kabaretowy, pokaz zumby, wystawa historyczna dotycząca kolei w Kostrzynie, wycieczka nowoczesnym poci

20:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Malinowe lato: kino plenerowe

24

sie

16:00
Wiktorowo
Dzień mieszkańca
- animacje dla dzieci, konkursy, gry i zabawy, DJ i zabawa pod chmurką do północy

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz/spędziłeś(aś) swój urlop i wakacje?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: