Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się protest "przeciwko odwlekaniu budowy bezpiecznego dojścia" na stację Gułtowy {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rozpoczął się protest "przeciwko odwlekaniu budowy bezpiecznego dojścia" na stację Gułtowy {►FILM}
01-07-2019 11:05   Janusz Ludwiczak
– Inwestycja jest odwlekana po raz kolejny. Rozmowy na temat budowy ścieżki prowadzone są od 2002 roku, kiedy jestem radnym, toczyły się za kadencji burmistrza Markiewicza, później za kadencji Iwańskiego, teraz po raz kolejny za kadencji burmistrza Matyska. Codziennie dziesiątki osób chodzi pieszo na pociąg, ta ścieżka jest bardzo potrzebna – mówi Marek Kowalski, który o godz. 5:30 rozpoczął protest na stacji kolejowej w Gułtowach.

"Trwa protest przeciwko odwlekaniu budowy bezpiecznego dojścia na dworzec PKP w Gułtowach przez Powiat Poznański i Gminę Kostrzyn" – komunikat o takiej treści przez megafon mogą usłyszeć podróżni wsiadający i wysiadający do pociągów na stacji kolejowej w Gułtowach.

W poniedziałek o godz. 5:30 radny Marek Kowalski rozpoczął pikietę, która ma odbywać się co tydzień do czasu rozpoczęcia inwestycji.

– Czekamy na bezpieczną ścieżkę pieszo-rowerową od kilku lat. Inwestycja ta jest odwlekana po raz kolejny. Rozmowy na temat budowy ścieżki prowadzone są od 2002 roku, kiedy jestem radnym, toczyły się za kadencji burmistrza Markiewicza, później za kadencji Iwańskiego, teraz po raz kolejny za kadencji burmistrza Matyska – wskazuje Marek Kowalski, radny Gminy Kostrzyn.

– Od stacji kolejowej do Gułtów jest 3,5 km, kolejne 3,5 km jest do Siedlca. Codziennie dziesiątki osób chodzi pieszo na pociąg, ta ścieżka jest bardzo potrzebna. Protest jest jednoosobowy, nie chcę angażować mieszkańców. To jest dopiero początek. Protest będzie trwał do czasu rozpoczęcia inwestycji w każdy poniedziałek od godz. 5:30 do 11:00. Będę stał nawet zimą, dla bezpieczeństwa robi się wszystko. Burmistrz doskonale wie jak wygląda sytuacja, nie trzeba pisać petycji – dodaje radny Marek Kowalski.

Radny zapowiedział protest po ostatniej sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, podczas której została podjęła decyzja o zdjęciu środków finansowych przeznaczonych na zaprojektowanie ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów w kierunku Siedlca.

– Dobrze, że powstanie w Gułtowach wodociąg, ale chciałbym zaznaczyć, że środki w wysokości 330 tysięcy złotych na tą inwestycje zabierane są z innego zadania –budowy ścieżki pieszo-rowerowej, która była w planach od 2014 r. To jest opóźnienie inwestycji o kolejne 2 lata. Jak tak dalej pójdzie to inwestycja ta zostanie zrealizowana dopiero w 2023 roku – mówił podczas sesji 13 czerwca radny Marek Kowalski.

– Pieniądze z ulicy Akacjowej też zostały przesunięte. Jeśli nie ma projektu na ścieżkę pieszo-rowerową w Gułtowach, to te pieniądze i tak nie zostałyby wykorzystane – odpowiedział Przemysław Kubiak, przewodniczący Komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Mieszkańcy czekają wiele lat. Każda inwestycja jest ważna. Zapraszam do Gułtów, zobaczy pan jak tam jest iść tą drogą. Autobusem też nie idzie dojechać na żaden pociąg – dodał radny Marek Kowalski.

– Mieszkańcy Ignacewa też czekają wiele lat za chodnikiem – stwierdziła radna Beata Jankowiak.

Jak wyjaśniał burmistrz Szymon Matysek opóźnienie w budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Gułtowach wynika ze strony Powiatu Poznańskiego. Inwestycja ta ma rozpocząć się dopiero po przygotowaniu projektu i ma być realizowana wraz z budową węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej w Gułtowach.

O komentarz w tej sprawie i informacje na temat inwestycji poprosiliśmy burmistrza.

– Na spotkaniu w Urzędzie w dniu 28 czerwca, w którym uczestniczył Pan Radny Marek Kowalski, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu Marek Bereżecki , projektant Roman Rafalski i radny powiatowy Kazimierz Dworczak, rozmawialiśmy o harmonogramie prac związanym z budową Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Gułtowach. Przedstawiony został Panu Radnemu szczegółowy harmonogram prac projektowych oraz tych związanych z realizacją powyższego zadania – wyjaśnia Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

– Na tę inwestycję zabezpieczone są łącznie w budżecie gminy i powiatu poznańskiego środki w wysokości ponad 6 mln złotych. Inwestycja jest w przygotowaniu. Aby ją rozpocząć i w kolejnych latach etapować jej realizację, niezbędna jest dokumentacja projektowa. Założenia od początku mówią o etapowaniu tej inwestycji do 2023 roku. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Cześć projektu będzie gotowa w tym roku (tam gdzie nie jest potrzebna decyzja ZRID), pozostała zgodnie z informacją projektanta - w roku przyszłym – dodaje burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (6)

03-08-2019 13:02:42
bez_nicku
Autobusy, drogi Panie Mat nie mają nic z tym wspólnego!!! Co za chore myślenie!!! Kiedy mijają się dwa auta to trzeba zejść zupełnie na pobocze, zresztą to jest główna droga na dworzec, więc na logikę chodnik i ścieżka rowerowa powinna być już dawno. Popieram działania Radnego Pana Marka Kowalskiego za protest. Ile lat mieszkańcy mają czekać??? Czy aż do momentu, kiedy wydarzy się jakaś tragedia!!!!???
05-07-2019 09:05:41
Iwo
Ha,ha! Można pomarzyć, to nic nie kosztuje.
04-07-2019 09:16:48
Rychu
O kampania rozpoczęta! Nie zdziwię się jak zobaczymy Pana Radnego na listach do parlamentu...
02-07-2019 08:32:48
Iwo
Panie Kowalski może poseł Kukiz załatwi sprawę ścieżki pieszo-rowerowej w Gułtowach na Nowogrodzkiej w Warszawie, ostatnio jest tam częstym gościem?
01-07-2019 19:47:05
@Mat
Jakie autobusy? Ten zlikwidowany o 4.30 z którego korzystali dojeżdżający do pracy ?
01-07-2019 17:14:25
Mat
Jaka ścieżka skoro jeżdżą autobusy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: