Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stracili prawo jazdy - jechali przez Kostrzyn po pijaku - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Stracili prawo jazdy - jechali przez Kostrzyn po pijaku
07-06-2019 00:38   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
Blisko promil alkoholu miał 52-letni kierowca, którego na ulicy Mickiewicza zatrzymali kostrzyńscy policjanci. Trzy dni później prawo jazdy stracił kolejny kierowca, który jechał samochodem ulicą Żniwną – KRONIKA POLICYJNA.

Nietrzeźwi za kierownicą
W dniu 18 maja na ul. Mickiewicza w Kostrzynie funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ujawnili nietrzeźwego kierującego samochodem marki Porsche. W trakcie czynności stwierdzono stan nietrzeźwości kierującego – 52 letniego mężczyzny wynoszący 0,8 promila alkoholu we krwi. W dniu 21 maja w Kostrzynie przy ul. Żniwnej kierujący samochodem marki Mitsubishi – mieszkaniec gminy Czerwonak znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0,52 promila alkoholu we krwi. Kierowcy stracili prawo jazdy. Na jaki okres o tym zdecyduje sąd.

Wypadek na budowie
W dniu 18 maja w Gułtowach w trakcie prac dekarskich na terenie budowy domu jednorodzinnego śmierć na miejscu poniósł 56 letni mężczyzna, który spadł z wysokości kilku metrów na posadzkę. Pomimo udzielonej niezwłocznie pomocy mężczyzny nie udało się uratować. Czynności na miejscu zdarzenia prowadził prokurator. Okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo.
ZOBACZ TAKŻE: Gułtowy: Tragiczny wypadek na budowie domu

Chciała porozmawiać z mieszkanką, później ją okradła
W dniu 22 maja w Kostrzynie do domu jednorodzinnego wpuszczona została kobieta, która nachalnie chciała porozmawiać z mieszkanką posesji. W trakcie kiedy przebywała w domu wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej dokonała kradzieży pieniędzy oraz biżuterii. W tym miejscu apelujemy o nie wpuszczanie na teren posesji osób nieznanych i niezwłoczne informowanie policji o takich przypadkach.

Oszustwo internetowe
Mieszkanka gminy Kostrzyn na jednym z popularnych portali internetowych zakupiła pojazd. Pomimo wpłaconej zaliczki w kwocie 2 000 złotych nie doszło do zrealizowania do końca transakcji bowiem kontakt ze sprzedającym się "urwał". Postępowanie w tej sprawie prowadzi kostrzyńska policja.

Kradzież lampy ogrodowej Mieszkaniec Ługowin powiadomił o kradzieży lampy ogrodowej sprzed posesji do której doszło w nocy 16 maja. Starty oszacowano na 600 złotych.

Oszustwa w sieci
Apelujemy o ostrożność podczas zawieranych transakcji na aukcjach internetowych i innych portalach internetowych oferujących rzeczy po atrakcyjnych cenach. Pamiętaj, że Internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści czyhają na swoje ofiary wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej nabytej rzeczy.

  • zachowaj ostrożność przy zawieraniu transakcji internetowych, szczególnie przy tzw. „super okazjach” - Nie zawsze to co widoczne jest na zdjęciu musi być takie samo w rzeczywistości, lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Warto sprawdzić sprzedającego, nie tylko poprzez sprawdzenie jego poprzednich aukcji i opinii o nim, ale i również dzwoniąc na podany w jego danych numer kontaktowy.
  • nie śpiesz się! Gdy licytujesz poczekaj do pełnego zakończenia aukcji zanim ”przelejesz” pieniądze na podany rachunek. Gdy dostajesz e-mail o wygraniu aukcji warto sprawdzić, czy pochodzi on od rzeczywistego sprzedającego, a nie od oszusta, który posługuje się podobnym nickiem i tuż przed zakończeniem aukcji wysyła do licytujących informacje o wygraniu aukcji z jednoczesnym podaniem swojego numeru konta. Podekscytowanie, pośpiech i szybka chęć posiadania rzeczy powodują, iż pokrzywdzeni nie sprawdzają komu tak naprawdę wysyłają pieniądze. Jeśli licytujesz w aukcji internetowej poczekaj do zakończenia aukcji, nim przelejesz pieniądze sprzedawcy. Sprawdź, czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze - to również wskazuje na jego wiarygodność.
  • nie bierz udziału w transakcjach poza aukcją - szczególnie w przypadku zagranicznych serwisów aukcyjnych
  • sprawdź czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze rzeczy. To zwiększa jego wiarygodność.
  • jeśli dostałeś/łaś maila z informacja o wygraniu aukcji, sprawdź dokładnie, czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy, zwłaszcza, gdy podany w niej jest numer konta, na który masz przelać należność. Gdy masz wątpliwości, nawiąż korespondencję ze sprzedającym
  • chroń swoje dane osobowe i hasła dostępu. Nie wysyłaj nikomu kserokopii swoich dokumentów oraz nie podawaj haseł np. poprzez klikniecie w linkach zawartych w wiadomościach przysyłanych pocztą e-mail.
  • w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z obsługą portalu aukcyjnego.

Zgłaszając się na Policję trzeba podać:
• datę i numer aukcji, jej przedmiot oraz licytowaną cenę
• nazwę konta (nick) sprawcy oszustwa oraz jego adres mailowy
• sposób kontaktu ze sprzedającym: jego mail, nr telefonu, adres
• sposób dokonania zapłaty: przelew na konto bankowe, płatność za pobraniem.

st. asp. Piotr Kubicz
Zespół Kryminalny Komisariatu Policji w Kostrzynie


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Gułtowy: Tragiczny wypadek na budowie domu

ZOBACZ TAKŻE: Kradli prąd w Siedleczku

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: