Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W piątek kierowcy pojadą za darmo pociągami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W piątek kierowcy pojadą za darmo pociągami
20-09-2018 21:46   Janusz Ludwiczak
W piątek z okazji przypadającego Dnia bez Samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu kierowcy będą mogli za darmo jeździć pociągami Kolei Wielkopolskich oraz PolRegio na terenie całej Wielkopolski.

Od soboty, 15 września obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego zwieńczeniem będzie przypadający w sobotę Europejski Dzień bez Samochodu.

W piątek, 21 września kierowcy na podstawie dowodu rejestracyjnego będą mogli za darmo jeździć pociągami na terenie całej Wielkopolski. I tak Koleje Wielkopolskie zawiozą bezpłatnie zmotoryzowanych z Gułtów i Kostrzyna do Swarzędza, Poznania czy Wrześni.

– Zachęcamy do przejazdów pociągami Kolei Wielkopolskich i PolRegio. Już w piątek 21 września zarówno w Poznaniu jak i w obrębie województwa wielkopolskiego będzie obowiązywała możliwość przejazdu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Będzie można dojechać do stolicy Wielkopolski i przesiąść się na tramwaj lub autobus na liniach ZTM. Liczę, że wiele osób zostanie z nami na dłużej– zapowiada Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Kierowcy na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego swojego samochodu będą mogli w piątek jeździć również bezpłatnie wszystkimi tramwajami w Poznaniu i autobusami zarówno w stolicy Wielkopolski jak i powicie poznańskim, obsługiwanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego. Warunkiem jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu rejestracyjnego. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby.

– Zrównoważony ekologiczny transport czy multimodalność to już nie tylko slogany, ich stała obecność w języku potocznym oraz w koncepcji budowania wizerunku i strategii działania Kolei Wielkopolskich, jest dostrzegalna od dłuższego czasu. Dobrym tego przykładem jest projekt Bus – Tramwaj –Kolej. W tym duchu po raz kolejny jesteśmy partnerem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a nasi pasażerowie mają szansę stać się jego aktywnymi uczestnikami – podkreśla Marek Nitkowski, wiceprezes Kolei Wielkopolskich.

Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 20 lat, a w Polsce od 2002 roku. Celem kampanii, która zrodziła się w 1998 roku we Francji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych środków transportu (takich jak tramwaj czy rower) i ich promocji, a także pokazanie, że bez samochodu życie jest możliwe. Europejski Dzień bez Samochodu ma przyczynić się też do zmniejszenia hałasu, zanieczyszczenia powietrza i polepszenia jakości życia w miastach.

Aktualny rozkład jazdy pociągów ze stacji Kostrzyn Wielkopolski oraz Gułtowy w kierunku Poznania i Wrześni można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: